Giropay nedir? | çevrimiçi

Giropay, yalnızca çevrimiçi bankacılık erişim verilerinize ihtiyaç duyduğunuz bir çevrimiçi ödeme yöntemidir. Giropay süreci hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda okuyabilirsiniz.

Reklamcılık

Giropay, Giropay GmbH tarafından geliştirilen bir Alman ödeme yöntemidir. Çoğu durumda Giropay işlemi, çek hesabınızın ücretsiz bir işlevidir. Bunu yapmanıza olanak sağlar Doğrudan çek hesabınız üzerinden çevrimiçi ödeme yöntemi Paypal veya paydirekt’e benzer şekilde işlenecek. Ancak bu ödeme yöntemleriyle ek bir hesap oluşturmanız ve bazen kredi kartı bilgilerinizi de vermeniz gerekir. Giropay işlemi ile internet bankacılığı erişim verilerinizi kullanarak doğrudan para transferi yapmanıza olanak sağlanarak bu durumun önüne geçilir. Bu, artık ek şifrelere ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir.

Paydirekt’te olduğu gibi Giropay aracılığıyla ödeme gerçek zamanlı olarak yapılır. Ödeme doğrudan bankanız tarafından onaylanacaktır. Anlık transferlerin aksine Giropay alıcı koruması sunuyor İade garantisi. Alıcı koruması genellikle bankanız veya tasarruf bankanız tarafından garanti edilir.

Giropay ile ödeme yapmak kolaydır: Çevrimiçi mağazada ödeme yönteminiz olarak Giropay yöntemini seçin. Çevrimiçi ödeme yöntemini seçtikten sonra bankanızın web sitesine yönlendirileceksiniz; burada ödeme işlemini çevrimiçi bankacılığınız aracılığıyla tamamlayabilirsiniz:

  1. Her zamanki gibi seninkini veriyorsun Çevrimiçi bankacılık kimlik bilgileri A.
  2. Bundan sonra TAN girişi. Küçük miktarlardaki paralar için TAN’a girmeniz gerekmeyebilir. Ancak bu durum bankadan bankaya değişmektedir.
  3. TAN başarıyla girildiğinde banka, ödemeyi çevrimiçi perakendeciye onaylar ve işlem tamamlanır. Ödeme gerçek zamanlı olarak yapıldığı için bu süreç çok uzun sürmez.

Online mağazada ödeme yaparken “Giropay” seçeneğini seçin. Daha sonra çevrimiçi bankacılığınıza yönlendirileceksiniz.

Giropay’ın büyük avantajı: İnternet bankacılığı erişim verileriniz üçüncü şahıslara aktarılmaz. Ancak, çek hesabınızın olağan erişim verilerini kullanarak bir çevrimiçi mağazada oturum açmak istemiyorsanız, bu prosedüre özel olarak bir kullanıcı adı ve şifre kullanarak oturum açabilir ve ödeme yapabilirsiniz. ‘giropay girişBankanızda veya tasarruf bankanızda bir kez etkinleştirmeniz gerekir.

Kullanıcı adı ve şifreyle giriş seçeneğini etkinleştirmek için çevrimiçi bankacılık hesabınızda oturum açın. Giropay işlevini bulamıyorsanız genellikle arama çubuğunda arayabilirsiniz.


(emzi)

Haberin Sonu

Giropay, yalnızca çevrimiçi bankacılık erişim verilerinize ihtiyaç duyduğunuz bir çevrimiçi ödeme yöntemidir. Giropay süreci hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda okuyabilirsiniz. Reklamcılık Giropay nedir? Giropay, Giropay GmbH tarafından geliştirilen bir Alman ödeme yöntemidir. Çoğu durumda Giropay işlemi, çek hesabınızın ücretsiz bir işlevidir. Bunu yapmanıza olanak sağlar Doğrudan çek hesabınız üzerinden çevrimiçi ödeme yöntemi Paypal veya…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir