Google Bard’ı Almanya’da kullanın – Blog

Resim: gguy/Shutterstock.com

Google, Mart 2023’te ChatGPT rakibi Bard’ın kilidini açtı. Google’ın yapay zekasının abartılı sohbet robotuna benzer şekilde çalıştığı söyleniyor. Ancak ChatGPT’nin aksine, Bard doğrudan internetten bilgi alabilir ve böylece güncel yanıtlar sağlayabilir. Ancak Bard hala test aşamasında ve henüz Almanya’da mevcut değil. Burada, Google’ın yapay zekasını nasıl hala deneyebileceğinizi açıklıyoruz.

Almanya’da Google Bard nasıl kullanılır?

Google’ın deneysel yapay zekası bir süredir bekleme listesinde. Sadece bunlar aracılığıyla Bard’a erişebilirsin. Ancak son zamanlarda, Bard artık 180 ülke ve bölgedeki kullanıcılara sunulduğu için bu liste artık mevcut değil. Eylem dilleri şu ana kadar sadece İngilizce, Korece ve Japonca. Ancak yakında 40 dil daha takip edecek.

Ancak, AB ülkeleri hariç tutulmuştur. Bunun başlıca nedeni, burada geçerli olan veri koruma düzenlemeleridir. Genel Veri Koruma Yönetmeliği, halktan verilerin teknoloji şirketleri tarafından toplanıp toplanamayacağını ve nasıl işlenebileceğini belirler. Bard’ın bir noktada AB’de de mevcut olması gerekiyor, ancak bundan önce yapay zekanın yerel koşullara uyarlanması gerekiyor. Yine de yapay zekayı kullanabilirsiniz.

AI’nın henüz AB’de kullanılamaması bölge lokavt olarak biliniyor. Ancak, bir VPN bağlantısıyla kilitlemeyi atlayabilirsiniz. VPN, “Sanal Özel Ağ” anlamına gelir. Bu özel ağ ile IP adresinizi, çevrimiçi etkinliklerinizi ve ayrıca konumunuzu gizlersiniz. Bu nedenle, bir VPN bağlantısı ile başka bir ülkeden bir IP adresi kullanmak mümkündür. Bu, bir web sitesine Almanya’da olmadığınızı, Google Bard’ın zaten kullanılabildiği bir ülkede olduğunuzu gösterir. NordVPN veya CyberGhost, en iyi bilinen VPN sağlayıcıları arasındadır. Çoğu durumda, bu sağlayıcılar ayrıca birkaç günlük ücretsiz deneme sunar. Ancak Gizle veya ProtonVPN gibi ücretsiz alternatifler de var. Hide’ı örnek olarak kullandık.

Talimatlar

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. VPN hizmetini açın ve arayın uygun ülke dışında. VPN bağlantısını kurun.
  2. Şimdi Google Bard web sitesinde “Kayıt olmak“.
  3. Özel hesabınızla oturum açın Google hesabı at.
  4. Tıklamak “Bard’ı dene” ve buna oy ver Koşullar ile. Artık Google Bard’ı kullanabilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Ellen Marie Zylinski de 17 Mayıs 2023, 11:07 Google Bard henüz Almanya’da resmi olarak mevcut değil. Google’ın yapay zekasını nasıl kullanmaya devam edebileceğinizi açıklıyoruz. Resim: gguy/Shutterstock.com Reklamcılık Google, Mart 2023’te ChatGPT rakibi Bard’ın kilidini açtı. Google’ın yapay zekasının abartılı sohbet robotuna benzer şekilde çalıştığı söyleniyor. Ancak ChatGPT’nin aksine, Bard doğrudan internetten bilgi alabilir ve…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir