Google Drive senkronize edilmiyor; ne yapmalı?

Google Drive, Google’ın bulut depolama alanıdır. Dosyalarınızı veya belgelerinizi Google hesabınız üzerinden buluta yükledikten sonra bunlara çeşitli cihazlardan erişebilirsiniz. Dosyaların tüm cihazlarda güncel olması için senkronizasyonun çalışması önemlidir. Senkronizasyon çalışmazsa sorunun ne olabileceğini burada size açıklayacağız.

Reklamcılık

  1. Öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin. Hatayı bulmaya çalışmadan önce internet bağlantınızın stabil olduğundan emin olmalısınız. İnternet bağlantısı zayıfsa Google Drive düzgün şekilde senkronize edilemeyebilir. Tarayıcınızda herhangi bir web sitesini açarak veya başka bir cihazda istikrarlı bir internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol ederek bunu kolayca kontrol edebilirsiniz. WiFi çalışmıyorsa neler yapabileceğinizi burada okuyabilirsiniz.
  2. Sabit bir internet bağlantınız varsa öncelikle senkronizasyonu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için senkronizasyonu durdurun ve ardından tekrar tıklayın “Senkronize et“. Bu işe yaramazsa bilgisayarınızı veya akıllı telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.
  3. Telefonunuzda veya bilgisayarınızda uygulama olarak Google Drive yüklüyse uygulamanın da güncel olduğundan emin olmalısınız. Bunu yapmak için Play veya App Store’da Google Drive’da arama yapmanız yeterlidir. Drive güncel değilse “Güncellemek için“. Bazen uygulamanın tamamen kaldırılmasına ve daha sonra yeniden yüklenmesine de yardımcı olur.
  4. Google Drive ile senkronizasyon yaparken, senkronizasyon ayarlarının tüm dosyaların mı yoksa yalnızca belirli klasörlerin senkronizasyonuna mı izin verdiğini de kontrol etmelisiniz. Gerekirse ayarları düzenleyin. Ayrıca Google Drive’ın belirli dosya türleri için dosya boyutu sınırı olabilir. Bu nedenle senkronize etmek istediğiniz dosyaların bu sınırları aşmadığından emin olun.
  5. İpuçlarımızdan hiçbiri işe yaramadıysa Google’ın sunucusu aşırı yüklenmiş olabilir. Daha sonra senkronizasyon hala çalışmıyorsa Google Drive desteğiyle iletişime geçebilirsiniz.


(emzy)

Haberin Sonu

Google Drive, Google’ın bulut depolama alanıdır. Dosyalarınızı veya belgelerinizi Google hesabınız üzerinden buluta yükledikten sonra bunlara çeşitli cihazlardan erişebilirsiniz. Dosyaların tüm cihazlarda güncel olması için senkronizasyonun çalışması önemlidir. Senkronizasyon çalışmazsa sorunun ne olabileceğini burada size açıklayacağız. Reklamcılık Google Drive senkronize edilmiyor; işte yapabilecekleriniz Öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin. Hatayı bulmaya çalışmadan önce internet bağlantınızın stabil…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir