Google şifrenizi mi unuttunuz – ne yapmalı? – Blog

Bir şifreyi unutmak her zaman can sıkıcıdır. Özellikle birden çok çevrimiçi hizmet için kullandığınız Google şifrenizse. Google hesabınızın şifresini unuttuysanız, umutsuzluğa kapılmayın. Size yeni bir şifreyi nasıl belirleyeceğinizi ve verilerinize nasıl tekrar erişeceğinizi göstereceğiz.

Google şifresini sıfırla – nasıl çalışır?

Adım adım talimatlarımızı, hızlı başlangıç ​​kılavuzumuzu veya açıklayıcı videoyu izleyin.

1. adım:

Google şifresini sıfırlamak çok kolaydır. Bunu yapmak için, Google ana sayfasının sağ üst kısmındaki “Kayıt olmak“.

2. adım:

senin ver Gmail adresi A. Bir sonraki adımda, “Parolanızı mı unuttunuz?” tıklamak.

3. adım:

Şimdi seninki mevcut farklı yöntemler daha fazla eylem için kullanılabilir. Her yöntemi kullanamayabilirsiniz çünkü örneğin kayıtlı telefon numarası yok sahip olmak. Tekrar tekrar tıklayın “Diğer seçenekleri seçin” farklı yöntemleri görmek için:

 • Bilinen son şifreyi girin: Parolayı girin ve “Daha öte“. Doğruysa, doğrudan girebilirsiniz. yeni şifre belirle.
 • Bağlantılı bir e-posta adresine doğrulama kodu gönderin: Bir tıklama ile “Göndermek” kayıtlı e-posta adresinize bir kod gönderilecektir. kod tıklayın ve “Daha öte“. Şimdi yapabilirsin yeni şifre belirle.
 • Bağlı bir telefon numarasına bir doğrulama kodu gönderin: Tıklamak “Göndermek“. Kayıtlı cep telefonu numarasına şimdi onay kodunu içeren bir SMS gönderilecek. Girin kod ve ardından “Daha öte“. Artık bir Yeni Şifre Hesabınıza girmek için.
 • Şu anda erişiminiz olan bir e-posta adresi sağlayın: Giriş e-posta adresi ve ardından “Daha öte“. Şimdi bu e-posta adresine bir onay kodu içeren bir e-posta gönderilecek. Bunu sağlanan alana girin ve ardından ” düğmesine tıklayın.Daha öte“. Bir tıklama ile “Hazır” 3 iş günü içinde bir Google temsilcisi sizinle iletişime geçecektir. kimliği onayla ve yenilenmiş hesap erişimi elde edin.

Fark etme: Parolanızı sıfırladığınızda, bu seçeneklerin tümünü mutlaka görmezsiniz. Örneğin, bir telefon numarası kaydetmenize veya iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenize bağlı olarak, parolayı sıfırlamak için farklı yollar kullanabilirsiniz.

4. adım:

Son olarak, kaydolmanız gerekiyor yeni bir şifre düşün. Bunu ” için girinBir şifre oluşturun” Ve “Şifreyi Onayla“. İşte güvenli bir parolanın nasıl bulunacağına ilişkin ipuçları. Ardından “Şifre değiştir“. Artık yeni bir şifre belirlediniz ve Google hesabınıza yeniden tam erişim sağladınız.

Uç: Parolaları unutma eğilimindeyseniz, bir parola yöneticisi kullanmayı düşünebilirsiniz.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

 1. Google ana sayfasını ziyaret edin ve sağ üst köşedeki ” düğmesini tıklayın.Kayıt olmak“.
 2. senin ver Gmail adresi A. Ardından ” üzerine tıklayınParolanızı mı unuttunuz?“.
 3. Artık farklı doğrulama yöntemleri arasından seçim yapabilirsiniz. Yöntemleri görüntülemek için art arda ” üzerine tıklayın.Başka bir seçenek seçin“. Her birini ” ile onaylayın.Daha öte“. Fark etme: Google Hesabınızı nasıl yapılandırdığınıza ve içinde sakladığınız bilgilere bağlı olarak bu seçeneklerin tümünü göremeyebilirsiniz.
  1. – Bilinen son şifreyi girin.
  2. – Bağlantılı bir e-posta adresine doğrulama kodu gönderin.
  3. – Bağlı telefon numarasına doğrulama kodu gönderin.
  4. – Şu anda erişiminiz olan bir e-posta adresi sağlayın: Bu yöntemi seçerseniz, Google sizinkini kullanır ayrıntıları kontrol et ve en fazla 3 iş günü içinde size geri döneceğiz temas halinde olmak.
 4. Aldığınız kodu girin belirlenmiş alan A. Ardından “Daha öte“.
 5. Her şey işe yaradıysa, artık bir seçeneğiniz var yeni bir şifre ayarlamak için. Tıklamak “Şifre değiştir” yeni şifreyi kaydetmek için. Şimdi tekrar Google hesabınıza tam erişim.

Video

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Anna Kalinowsky de 23 Şubat 2023 14:40 Google Hesabı şifrenizi mi unuttunuz? Hesabınıza nasıl yeniden erişeceğinizi size göstereceğiz. Reklamcılık Bir şifreyi unutmak her zaman can sıkıcıdır. Özellikle birden çok çevrimiçi hizmet için kullandığınız Google şifrenizse. Google hesabınızın şifresini unuttuysanız, umutsuzluğa kapılmayın. Size yeni bir şifreyi nasıl belirleyeceğinizi ve verilerinize nasıl tekrar erişeceğinizi göstereceğiz. Google…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir