Görüntüleyici Bot – nedir bu? – Blog

Twitch’te düzenli olarak yayın yapıyorsanız, muhtemelen daha fazla izleyici veya daha fazla takipçi için reklam almışsınızdır. Bunlar izleyici botları veya takipçi botları aracılığıyla oluşturulabilir. Peki bu aslında nedir? Peki böyle bir hizmet yasal mı?

Reklamcılık

Twitch ile ilişkili farklı türde botlar vardır. Sohbetin iletişim kurabileceği kişiler ve yayıncıya yardımcı olabilecek kişiler. Ancak aynı zamanda izleyici botları ve sohbet robotları da var. Ancak bunlar hiçbir şekilde izleyicilerle etkileşime giren botlar değil. Bunun yerine, bu botlar size daha fazla izleyici kazandırmak veya sohbetinizin daha canlı görünmesini sağlamak için tasarlanmış yazılımlardır. Çoğu durumda, bu tür botlara harici bir web sitesi aracılığıyla rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bundan sonra, belirli bir süre boyunca sohbette daha fazla trafik veya düzenli olarak yeni takipçiler alacaksınız. İlk bakışta bu, özellikle yayına yeni başlayanlar için bir avantaj gibi görünebilir. Twitch’te para kazanabilmeniz için normal yayınlara ek olarak en az 50 takipçinizin olması gerekiyor. Yüksek izleyici sayıları da bir avantajdır ve botlar aracılığıyla tam olarak bu takipçileri veya izleyicileri satın alabilirsiniz. Sağlayıcıya bağlı olarak bot paketleri aylık 50€’dan 100€’ya kadar başlar. Örneğin, bir sağlayıcıyla 30 gün boyunca 75€ ödersiniz ve bu süre boyunca 100 izleyici, 100 sohbet kişisi ve 1000 takipçi kazanırsınız.

Kısa cevap: hayır. İstatistiklerinizi değiştirebilecek her türlü bot yasaktır. Bu kurallara uymamanız halinde Twitch, hesabınıza karşı gerekli işlemleri yapacaktır. En kötü durumda Twitch hesabınız kalıcı olarak yasaklanacaktır. Resmi Twitch yardım sayfasında izleyici botlarıyla ilgili davranış kuralları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.Bu arada: Kendi kanalınızda bot etkinliği fark ederseniz bunu kolayca Twitch’e bildirebilirsiniz. Kendiniz sorumlu olmadığınız sürece ceza beklemenize gerek yok.


(como)

Haberin Sonu

Twitch’te düzenli olarak yayın yapıyorsanız, muhtemelen daha fazla izleyici veya daha fazla takipçi için reklam almışsınızdır. Bunlar izleyici botları veya takipçi botları aracılığıyla oluşturulabilir. Peki bu aslında nedir? Peki böyle bir hizmet yasal mı? Reklamcılık Twitch izleyici botları nedir? Twitch ile ilişkili farklı türde botlar vardır. Sohbetin iletişim kurabileceği kişiler ve yayıncıya yardımcı olabilecek kişiler.…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir