Görüntüyü birden fazla sayfaya yazdır – Blog

Resim: ANDRANIK HAKOBYAN/Shutterstock.com

Poster basımı oldukça pahalı olabilir. Kendi yazıcınız genellikle yalnızca DIN A4 formatındaki baskılar için tasarlanmıştır. Ancak büyük bir posteri evden kolayca yazdırabilirsiniz: Bunu yapmak için büyük bir resim çekin ve resmi birkaç sayfa kağıda yayılacak şekilde yazılımla düzenleyin. Tek tek sayfaları yazıcınızla kolayca yazdırabilir ve ardından bunları birbirine yapıştırabilirsiniz.

Fark etme: Bu yöntemin çalışması için görüntü veya fotoğrafın mümkün olan en yüksek çözünürlüğe sahip olması gerekir. Aksi takdirde bulanıklaşabilir.

Paint ile görüntüyü birden çok sayfaya yayın ve yazdırın

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Fark etme: Bu yöntemle yazıcıdan toplam 4 sayfa elde edeceksiniz. Sadece 2 tanesi basılmıştır.

PosteRazor ile fotoğrafları birden fazla sayfaya yazdırın

Paint yerine “PosteRazor” programını da kullanabilirsiniz. Bu yazılım, görüntüleri parçalar halinde basmak ve ardından bunları bir posterde birleştirmek için tasarlanmıştır. Yani burada çok daha fazla seçeneğiniz var. Örneğin, DIN A4’te mi yoksa başka bir kağıt formatında mı yazdırılacağını belirleyebilirsiniz.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu: Boya

  1. Resminizi Paint’te açın.
  2. yukarıya tıklayın”dosya” ve ardından ” yanındaki küçük okaYazdır“. Burayı seçin”kurulum sayfası” son.
  3. Şimdi yapabilirsiniz “ölçekleme” Görüntünün kaç sayfaya yazdırılacağını belirtin. İle “2 taraftan 2’sini özelleştirin” resim örneğin 2 sayfaya dağıtılmıştır. Girişinizi ” ile onaylayınTamam“.
  4. Sonra tekrar tıklayın “dosya” ve ardından ” öğesini seçinYazdır” resmi yazdırmak için.

Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu: PosteRazor

  1. Aracı açın ve fotoğrafınızı yazdırmak üzere açmak için sağ üstteki klasör simgesini tıklayın. Sonra şuraya git “Devam et“.
  2. Artık baskı kağıdınızın kağıt formatını ayarlayabilirsiniz. Genellikle bu “A4“. Kenar boşluklarını da ayarlayabilirsiniz. “Devam etsonraki ayarlara gitmek için “
  3. Artık örtüşen alanları tanımlayabilirsiniz. Genellikle oldukları gibi bırakabilirsiniz. Ayrıca burayı tıklayın”Devam et“.
  4. Şimdi bunları koy boy posterinizin – ya mutlak terimlerle ya da ayrı taraflarda ölçersiniz. Memnunsanız, tıklayın “Devam et“.
  5. Hakkında Disket simgesi görüntüyü bir PDF dosyası olarak kaydedin. Daha sonra bir PDF okuyucu kullanarak belgeyi yazdırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

kaydeden Cornelia Moehring de 18 Ocak 2023 12:00 Büyük formatlı fotoğraflar genellikle özel yazıcılar gerektirir. Bunun evdeki normal yazıcılarla da nasıl yapılabileceğini burada öğrenin. Resim: ANDRANIK HAKOBYAN/Shutterstock.com İlan Poster basımı oldukça pahalı olabilir. Kendi yazıcınız genellikle yalnızca DIN A4 formatındaki baskılar için tasarlanmıştır. Ancak büyük bir posteri evden kolayca yazdırabilirsiniz: Bunu yapmak için büyük bir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir