GPT-4’ü kullanın – bu şekilde çalışır – Blog

OpenAI, yapay zekasının yeni neslini yayınladı: GPT-4 artık daha uzun metinleri işleyebilmeli, daha yaratıcı olabilmeli ve ayrıca resimlerle de başa çıkabilmelidir. Ek olarak, sistem muhtemelen dahili testlerde önceki sürüme göre önemli ölçüde daha az istenmeyen içerik üretmiştir. GPT-4’ün nasıl test edileceğine ilişkin ipucumuzu okuyun.

GPT-4 ne yapabilir?

Muhtemelen GPT-4’ün en büyük yeniliği, görüntüleri işleme yeteneğidir. Önceki sürüm saf bir dil modeliyken, yapay zeka artık görüntüleri de analiz edebiliyor, içerdikleri metni tanıyabiliyor ve görüntülerle ilgili kullanıcı girişlerine yanıt verebiliyor – ancak şimdiye kadar yalnızca metin biçiminde. Metnin ötesindeki bu çok modlu işlevler şimdiye kadar GPT-4 API modeli için ayrılmıştır ve ChatGPT’de mevcut değildir. Bir geliştirici olarak, API için bekleme listesine alınabilirsiniz: https://openai.com/waitlist/gpt-4-api.

Ayrıca yeni nesil, önceki nesilden daha yaratıcı olmalı ve daha iyi şarkı sözü veya senaryo yazabilmelidir. Görünüşe göre, AI’nın matematiksel bilgisi ve insan yapımı testlerde ustalaşma yeteneği üzerinde çalışıldı. GPT-4, bir bar sınavında veya bir kimya testinde GPT-3.5’ten önemli ölçüde daha iyi sonuçlar elde etti.

İyileştirmelere rağmen, GPT-4 hala hatalara açıktır. Geliştiricilere göre, sistemin basitçe gerçekleri uydurması veya sorunlu yanıtlar vermesi de olabilir.

Yeni GPT-4 hakkında daha fazlasını buradan okuyun.

GPT-4’ü bu şekilde kullanabilirsiniz

GPT-4’ü kullanabilmek için OpenAI’ye kayıtlı olmanız gerekir. Şimdi ChatGPT sitesinde normal şekilde oturum açarsanız, kayıt olabilirsiniz. ChatGPT Artı teklif edildi. Ücretli model, GPT-4’e erişim için ön koşuldur. Ayda 20 dolar artı 3,8 dolar vergi (yaklaşık 22,60 avroya eşdeğer) karşılığında, yalnızca GPT-4’ü kullanamaz, aynı zamanda genellikle aşırı yüklenen sohbet robotuna her zaman garantili erişim sağlayabilirsiniz.

ChatGPT’de oturum açtığınızda, sol tarafta GPT 4’e erişimi olan ChatGPT Plus aboneliği sunulur.

ChatGPT Plus kaydını tamamladığınızda, farklı GPT sürümleri arasından seçim yapabilir ve GPT-4’ü test edebilirsiniz.

Henüz OpenAI’ye kaydolmadıysanız, ChatGPT Plus için doğrudan bekleme listesine de alınabilirsiniz. Bu formu doldurmanız yeterlidir: ChatGPT Plus Bekleme Listesi

Bing arama motoru artık GPT-4 ile de çalışıyor. Dolayısıyla, yeni Bing’e sahipseniz, orada mevcut yapay zeka neslini de test edebilirsiniz. Bunu yapmak için Microsoft hesabınızla Bing’de oturum açın. Yapay zeka destekli Bing’e erişim elde etmek için bir bekleme listesine alınmanız gerekebilir.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık OpenAI, yapay zekasının yeni neslini yayınladı: GPT-4 artık daha uzun metinleri işleyebilmeli, daha yaratıcı olabilmeli ve ayrıca resimlerle de başa çıkabilmelidir. Ek olarak, sistem muhtemelen dahili testlerde önceki sürüme göre önemli ölçüde daha az istenmeyen içerik üretmiştir. GPT-4’ün nasıl test edileceğine ilişkin ipucumuzu okuyun. GPT-4 ne yapabilir? Muhtemelen GPT-4’ün en büyük yeniliği, görüntüleri işleme…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir