Hata 0x80070002 – bu konuda ne yapabilirsiniz? – Blog

Hata kodu 0x80070002, Windows kullanıcılarının karşılaştığı en yaygın hatalardan biridir. Birçok farklı durumda ortaya çıkabilir, ancak çoğunlukla görünümü bir Windows güncellemesiyle ilgilidir. Herhangi bir deneyiminiz veya mesleki teknik bilginiz yoksa bu hatayla baş etmek zor olabilir.

Reklamcılık

Önemsiz görünebilir, ancak bu çözüm aslında birçok Windows kullanıcısı için işe yarıyor. Saat ve tarih yanlışsa bu, Windows güncellemesinde sorunlara yol açabilir. Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

tıkla Windows arama çubuğu ve ver “Kontrol Paneli“. Ardından Denetim Masasını açmak için ilgili girişe tıklayın.

Bazı güncelleme dosyalarının bozuk veya yanlış olması mümkündür. Bu durumda bunları silebilir ve güncellemeyi tekrarlayabilirsiniz. Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

Ona tıkla Windows sembolü sol altta ve soldaki listeyi aşağıya doğru kaydırarak “Windows yönetim programları“. Üzerine tıklayın ve ardından ” seçeneğini seçinHizmetler“.

Eksik sistem dosyaları da 0x80070002 hata koduna neden olabilir. Ne yazık ki hata mesajı, hatanın sisteminizde tam olarak nereden kaynaklandığı hakkında herhangi bir ayrıntı sağlamamaktadır. Windows 10, SFC (Sistem Dosyası Denetleyicisi) ve DISM’yi kullanarak olası hasarlı sistem dosyalarını kontrol eder ve onarır. Bunu yapmak için adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı kılavuza göz atın.

1. adım:

Komut istemi yönetici olarak. Bunu yapmak için Windows aramasına ” yazıncmd“ve sonra”ya tıklayınYönetici olarak çalıştır“.

Daha yeni Windows sürümleri için entegre Windows sorun gidericisini kullanan başka bir çözüm vardır. Bunu yapmak için aşağıdaki adım adım talimatları okuyun.

1. adım:

Sol altta buna tıklayın Windows sembolül veya tuşuna basın [Windows]-Düğme ve “‘i arayınSorun giderme“. Girişi aç “Sorun giderme ayarları“.
 1. Windows aramasında şunu yazın: “Kontrol Paneli” ve aynı isimli girişe tıklayın. Sonra ” adresine gidinzaman ve bölge“.
 2. Şimdi “‘ye tıklayınTarih ve saati ayarla“. Yeni pencerede ” düğmesine tıklayınTarih ve saati değiştir…“.
 3. Doğru saati ve tarihi ayarlayın ve ardından “TAMAM“. Ardından Windows güncellemesini tekrarlayın.
 1. Windows simgesine tıklayın ve programların altına “Windows yönetim programları“. Üzerine tıklayın ve ” seçeneğini seçinHizmetler“.
 2. Bir tane yap Sağ tık Açık “Windows güncelleme” ve seç “Sona ermek“.
 3. Şimdi dosya yolunu açın C:WindowsSoftwareDistributionDataStore ve klasördeki tüm dosyaları silin.
 4. O zaman yolu aç C:WindowsSoftwareDistributionDownload ve bu klasördeki tüm dosyaları da silin.
 5. Pencereyi tekrar aç “Hizmetler“ve bir tane yap Sağ tık Açık “Windows güncelleme“. Tıklamak “Başlangıç“ve ardından Windows Update’i yeniden çalıştırın.
 1. Çalıştır Komut istemi yönetici olarak.
 2. Artık “kullanabilirsiniz”sfc /scannow“Sistem Dosyası Denetleyicisini çalıştırın.
 3. Daha sonra DISM’i şununla başlatın: “DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth” dışında.
 4. Bilgisayarı yeniden başlatın. Windows Update’i tekrar çalıştırmayı deneyin.


(işba)

Haberin Sonu

Hata 0x80070002 – bu konuda ne yapabilirsiniz? Hata kodu 0x80070002, Windows kullanıcılarının karşılaştığı en yaygın hatalardan biridir. Birçok farklı durumda ortaya çıkabilir, ancak çoğunlukla görünümü bir Windows güncellemesiyle ilgilidir. Herhangi bir deneyiminiz veya mesleki teknik bilginiz yoksa bu hatayla baş etmek zor olabilir. Reklamcılık Tarih ve saati kontrol edin Önemsiz görünebilir, ancak bu çözüm aslında…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir