Hata kodu 4 – ne yapmalı? – Blog

Spotify hatası 4, esas olarak DNS ve proxy sorunları dahil olmak üzere yanlış internet bağlantısı ayarlarından kaynaklanır. Bazen uyumsuz güvenlik duvarı ayarları gibi yazılım uyumluluğu sorunları da hataya neden olabilir. Umarız, önerdiğimiz çözümlerle, Spotify’ın keyfini kısa süre sonra tekrar hatasız olarak çıkarabileceksiniz.

DNS önbelleğini temizle

Spotify hata kodu 4’ü düzeltmek için bilgisayarınızdaki DNS önbelleğini temizleyebilirsiniz. DNS (Etki Alanı Adı Sistemi) önbelleği, bilgisayarınızdaki IP adresleri için yerel bir depolama alanıdır. Web tarayıcınız bu önbellekten DNS sorgu verilerini alır.

DNS önbelleğini temizlerseniz, verileri kaldırılır ve güncellenir. Bunu yapmak için ” terimini girin.Komut istemi“bir, bir tane yap sağ tık aynı ismin sonucuna ve ardından menüden seçin “yönetici olarak çalıştır“. Ardından komutu verin /flushdns girin ve basın [Enter]komutunu çalıştırmak için.

Komut isteminde, DNS depolamasını boşaltmak için basit bir komut kullanabilirsiniz.

Spotify’da HTTP seçeneğini seçin

Spotify, uygulamanın internete nasıl bağlanacağını yapılandırmanıza izin veren alternatif proxy ayarları içerir. Proxy seçeneğini HTTP olarak değiştirmek hata kodu 4’ü düzeltebilir.

Proxy seçimini değiştirmek için bilgisayarınızda Spotify uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki kullanıcı adınıza tıklayın. Sonra şuraya git “Fikirler” ve ardından ” adresindeki açılır menüden seçim yapınproxy türü” seçenek “HTTP“. Ardından uygulamayı yeniden başlatın.

Spotify uygulamasında proxy ayarlarını kolayca değiştirebilirsiniz.

DNS sunucusu ayarlarını değiştir

Hata kodu 4 genellikle Spotify’ın bilgisayarınızın ISP’niz tarafından ayarlanan varsayılan DNS sunucusunu algılayamaması nedeniyle oluşur. Böyle bir senaryoda, uygulama gerekli çevrimiçi kaynakları doğru şekilde yükleyemez ve bu da Hata 4’e yol açar. Bu sorunu, bilgisayarınızın DNS sunucusunu genel kabul görmüş Google DNS’e değiştirerek çözebilirsiniz.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Spotify’ı virüsten koruma yazılımından hariç tutun

Virüsten koruma yazılımınız Spotify uygulamasına müdahale ettiği için hata kodu 4 oluşabilir. Hem üçüncü taraf antivirüs programları hem de Windows Güvenliği, Spotify’ın internet bağlantısını engelleyebilir. Spotify’ı çoğu güvenlik uygulamasının içerdiği istisnalar listesine ekleyerek antivirüs korumasının dışında bırakabilirsiniz. Windows Defender ile bu çok kolaydır.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Spotify’ı yeniden yükle

Spotify’ı yeniden yüklemek, hata kodu 4’ün ortaya çıkmasının bilinmeyen nedenlerini düzeltebilir ve en azından en son uygulama sürümünü kullandığınızdan emin olabilir. Windows’ta programın nasıl silineceğine ilişkin başka bir yazı okuyabilirsiniz.

Spotify’ı kaldırdıktan sonra, şu bağlantıyı kullanarak masaüstü uygulamasını PC’nize yeniden yükleyebilirsiniz: https://www.spotify.com/de/download/other/.

Spotify’ın temiz bir şekilde yeniden yüklenmesi birçok sorunu çözebilir.

Hızlı Kılavuz: DNS Ayarlarını Değiştirin

 1. İçine bak Windows arama çubuğu sonrasında “kontrol Paneli” ve aynı ismin sonucuna tıklayın.
 2. Sonra tek tek seçin”Ağ ve Internet” ve daha sonra “Ağ ve Paylaşım Merkezi” dışında.
 3. Şimdi soldaki ” üzerine tıklayınAdaptör ayarlarını değiştir“.
 4. O zaman bir tane yap sağ tık şu anki üzerinde ağ adaptörü ve “Özellikler” de.
 5. Tıklamak “İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” ve sonra “Özellikler“.
 6. Yeni pencerede ” seçeneğini seçin.Aşağıdaki DNS sunucusu adreslerini kullanın“. Ardından yazın 8.8.8.8 tercih edilen DNS sunucusu için ve 8.8.4.4 alternatif DNS ayarı için. Bundan sonra, “TAMAM” değişiklikleri kaydetmek için.

Hızlı Kılavuz: Virüsten koruma yazılımına dışlama ekleyin

 1. İçine bak Windows arama çubuğu sonrasında “Windows güvenliği” ve aynı ismin sonucuna tıklayın.
 2. Soldaki kategoriye geçVirüs ve tehdit koruması” ve ardından ” altına tıklayınVirüs ve tehdit koruması ayarları” Açık “ayarları yönet“.
 3. Sayfanın en altına gidin ve “İstisna ekleme veya kaldırma“.
 4. Bundan sonra, “Hariç tutma ekle“.
 5. Sonra ” yazınSpotify.exe” metin kutusuna ve ardından ” düğmesine tıklayına ekle“.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık Spotify hatası 4, esas olarak DNS ve proxy sorunları dahil olmak üzere yanlış internet bağlantısı ayarlarından kaynaklanır. Bazen uyumsuz güvenlik duvarı ayarları gibi yazılım uyumluluğu sorunları da hataya neden olabilir. Umarız, önerdiğimiz çözümlerle, Spotify’ın keyfini kısa süre sonra tekrar hatasız olarak çıkarabileceksiniz. DNS önbelleğini temizle Spotify hata kodu 4’ü düzeltmek için bilgisayarınızdaki DNS önbelleğini…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir