Hırsızlığa karşı koruma – bunu yapabilirsiniz – Blog

Kendi iPhone’unuz çalınırsa, bu çoğu kişi için önemli bir sorun teşkil etmelidir. Tüm fotoğraflar, uygulamalar ve dosyalar birdenbire ortadan kaybolmakla kalmaz, aynı zamanda akıllı telefon genellikle iletişim kurmanın tek yoludur. Bununla birlikte, Apple artık cihazınızı hırsızlığa karşı önceden koruyabileceğiniz veya en azından buna hazırlayabileceğiniz bazı yararlı işlevleri iOS’a yerleştirmiştir. Bu ipucu size bunu yapmak için tam olarak ne yapmanız gerektiğini söyler.

iPhone’unuzu hırsızlığa karşı nasıl korursunuz?

iPhone’umu Bul’u açın
Hakkında iPhone’umu Bul özelliği iOS’ta, iPhone’unuzun yerini belirleyebilir ve aygıtın çalınması veya kaybolması durumunda onu en iyi arkadaşınız yapabilirsiniz. Cihaz açık ve internete bağlı olduğu sürece mevcut konumu gönderecektir. Ardından, özel bir iCloud web sitesi aracılığıyla iPhone’u kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca ekranda bir mesaj gösterebilir, kilitleyebilir veya silebilirsiniz.

Doğru ayarlarla konum, iPhone kapalı olduğunda veya İnternet bağlantısı kuramadığında bile çalışır: ardından diğer Apple cihazları tarafından alınan bir Bluetooth sinyali gönderir. Bunlar, iPhone’unuzun mevcut konumunu aktararak cihazınızı bulmanızı sağlar.

Elbette, bunun çalışması için önce “iPhone’umu Bul” özelliğini etkinleştirmeniz gerekir:

  1. Bunu yapmak için simgesine dokunun. Fikirler iPhone’un üstünüzde isimlersonra “Nerede?” ve yukarı “Telefonumu bul“.
  2. Burayı etkinleştir “Telefonumu bul“. iPhone’un çevrimdışı veya kapalıyken de bulunabilmesi için ” yanındaki anahtarı açın.‘Nerede?’ ağ” A.
  3. Ayrıca mantıklıSon konumu gönder” etkinleştirin. iPhone’unuzun pili tamamen bitmeden son bir kez konumunu gönderecektir. Bu, aramaya nereden başlayacağınız konusunda size bir ipucu verecektir.

: iPhone’umu Bul’un nasıl etkinleştirileceğiyle ilgili daha ayrıntılı talimatlar için bu ipucuna bakın.

iPhone ayarlarında “iPhone’umu Bul” özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

iPhone’unuz gerçekten çalındıysa, onu bulmak için icloud.com/find Apple web sitesini kullanabilirsiniz. Bunu internete erişebilen herhangi bir cihazdan yapabilirsiniz. Bu ipucunda, iPhone’unuzu “iPhone’umu Bul” kullanarak tam olarak nasıl bulacağınızı açıklıyoruz.

: iPhone’umu Bul özelliğine iCloud aracılığıyla erişmek için, e-posta adresi ilişkili ile Apple Kimliği şifresi giriş. Bunu ezbere bilmiyorsan, bilmelisin yazmak ve acil bir durumda erişebilmek için güvenli bir yerde saklayın.

iPhone’umu Bul ile iPhone’unuzu kolayca bulabilirsiniz.

veri yedekleme
iPhone’unuzun çalınması durumunda üzerindeki verileri yedeklemelisiniz. Cihazınızı geri alamazsanız, en azından uygulamalarınızı, fotoğraflarınızı, dosyalarınızı vb. yeni bir Apple veya Android cihazına aktarabilirsiniz. Bunun için öncelikle düzenli olarak kayıt olmalısınız. destek olmak iPhone’larınızı oluşturun. Bunu şu adresten de yapabilirsiniz: iCloud güvenli veya senin bilgisayarına Aktar. Bunun tam olarak nasıl çalıştığını aşağıdaki makalelerde okuyabilirsiniz:

: Elbette, bir yedekleme ne kadar güncel olursa o kadar faydalıdır – çünkü yedeklemenin oluşturulmasından hırsızlık kaybolana kadar biriken yeni veriler daha az olur. bu yüzden yapmalısın düzenli olarak iPhone’unuzun yeni yedeklerini oluşturun.

Cihazınızdaki fotoğrafların kendi yedeğini almanız da faydalı olabilir. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır: Resimlerinizi iPhone’dan bir PC’ye kopyalayabilirsiniz. Alternatif olarak, iCloud Fotoğraf Kitaplığı kullanmak. Ancak bu, yeterli iCloud saklama alanı gerektirir. Fotoğraf kitaplığını açmak için Fikirler senin üstünde isimlersonra “iCloud” > “fotoğraflar‘ ve etkinleştir’iCloud Fotoğrafları“.

iCloud Fotoğrafları, tüm resimlerinizi otomatik olarak iCloud’a yedekler.

iPhone’daki önemli bilgileri yedekleyin
Eğer iPhone’unuz çalındıysa, cihazınızın kaybolduğunu mutlaka polise bildirmelisiniz. Daha sonra sizden cihazla ilgili bazı verilere ihtiyaç duyarlar: model numarasıthe seri numarası ve tercihen aynı zamanda IMEI. Bunları yazmak ve elinizin altında olması için güvenli bir yerde saklamak en iyisidir.

Her üç numaraya da iPhone’da aynı yerden ulaşılabilir: simgesine dokunun. Fikirler Açık “Genel olarak” Ve “bilgi“.

Ayarlardaki “Hakkında” görünümünde, cihazınızla ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. IMEI, listenin ilerleyen kısımlarında bulunabilir.

kod kilidi
Hırsızlık durumunda akıllı telefonunuz için en iyi koruma, güvenlik Kodu. Tahmin edilmesi kolay olmayan bir PIN kullandığınızdan emin olun. Yani “0000” veya “1234” gerçekten iyi kodlar değil. Çok daha güvenli olduğu için altı basamaklı bir kod kullanmak en iyisidir.

“iPhone’umu Bul” işlevinin çalışması için çok önemli: Kod girmeden açma seçeneğini devre dışı bırakın siri ve kontrol Merkezi iPhone’un erişimine izin verilir. Bu şekilde hiç kimse Uçak modunu açamaz, böylece iPhone’unuzun yeri yine de bulunabilir. Bunu yapmak için ayarlara gidin “Dokunmatik Kimlik ve Parola” veya. “Yüz Kimliği ve Parola‘, biraz aşağı kaydırın ve’Kilitlendiğinde erişime izin ver” kanca at “kontrol Merkezi” Ve “siri“.

Aynı yerde, ayrıca “ devre dışı bırakınUSB aksesuarları“. Bir iPhone, bir USB bağlantısı aracılığıyla fabrika ayarlarına geri yüklenebilir. Erişimi reddederseniz, kod girmeden USB bağlantısını kabul etmez ve sıfırlanamaz.

İsterseniz, iPhone’unuzu on kez yanlış bir kod girildiğinde otomatik olarak silinecek şekilde de ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için aynı yerdeki anahtarı da etkinleştirin “verileri sil“.

Kod ayarlarıyla iPhone’unuzu istenmeyen erişime karşı etkili bir şekilde koruyabilirsiniz.

sigorta yapmak
Güvende olmak istiyorsanız veya değerli eşyalarınızı kaybetmekten hoşlanıyorsanız, iPhone Sigortası senin için değerli Böylece cihazınız kaybolmaya veya çalınmaya karşı korunur – en kötü ihtimalle sigorta şirketinden yeni bir iPhone alırsınız.

Bu tür bir sigorta, çok sayıda sağlayıcıdan sadece birkaç avro karşılığında alınabilir. Apple ayrıca AppleCare+ ile bu tür bir koruma sağlar. Kaybolma durumunda yedek cihazı tam olarak nasıl alacağınız, sağlayıcıdan sağlayıcıya değişir. Her iki durumda da, derhal sağlayıcıyla iletişime geçmeli ve kaybı bildirmelisiniz.

yolculuk için hazırlıklar
Ayrıca, her seferinde evden çıkmadan önce göz önünde bulundurabileceğiniz birkaç faktör daha vardır: yüklü dır-dir. Pil ne kadar uzun süre dayanırsa, şüphe durumunda yerini o kadar uzun süre bulabilirsiniz. Acil bir durumda, arada cihazı şarj edebilmek için yanınıza bir şarj kablosu veya bir güç bankası alın.

devre dışı bırak Uçuş modu. iPhone daha sonra biraz daha fazla pil tüketir, ancak kaybolursa yeri daha kolay ve güvenilir bir şekilde bulunabilir. Ayrıca Bluetooth mutlaka aktif edilmelidir. Aygıt hücresel bağlantı kuramazsa, diğer Apple aygıtları onu iPhone’unuzu bulmak ve konumunu paylaşmak için kullanabilir.

Son olarak, sahip olmaya değer olabilir sağlam ve güvenli yer cihaz için bulundu. Örneğin, iPhone’unuzu her zaman yanınızda belirli bir çantada taşıyın. Hala üzerinizde olup olmadığını istediğiniz zaman kontrol edebilir ve hırsızlığı daha çabuk fark edebilirsiniz. Ancak yerin gerçekten güvenli olduğundan emin olun. Örneğin, iPhone’unuzu arabada her zaman bir cep telefonu tutucusuna takıyorsanız, dışarı çıkarken mutlaka yanınıza almalısınız – aksi takdirde kolayca çalınabilir.

: Bu yazımızda, iPhone’unuz çalındığında neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık Kendi iPhone’unuz çalınırsa, bu çoğu kişi için önemli bir sorun teşkil etmelidir. Tüm fotoğraflar, uygulamalar ve dosyalar birdenbire ortadan kaybolmakla kalmaz, aynı zamanda akıllı telefon genellikle iletişim kurmanın tek yoludur. Bununla birlikte, Apple artık cihazınızı hırsızlığa karşı önceden koruyabileceğiniz veya en azından buna hazırlayabileceğiniz bazı yararlı işlevleri iOS’a yerleştirmiştir. Bu ipucu size bunu yapmak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir