iMessage’ı Windows’ta kullanın – bu mümkün mü? – Blog

iMessage, Apple’ın doğrudan iOS ve macOS cihazlarına yerleşik mesajlaşma hizmetidir. Ayrıca iPhone, iPad ve MacBook-Kullanıcılar mesajları, resimleri, çıkartmaları ve daha fazlasını paylaşır. Messenger bu nedenle yıllardır bu cihazlarda çok popüler. Ancak hizmete bir Windows bilgisayardan erişmek gerçekten mümkün mü? Cevabı burada okuyun.

Reklamcılık

Bu sorunun kısa cevabı şu: Maalesef şu anda değil. Apple şu anda yalnızca iOS ve macOS cihazları için mesajlaşma hizmeti sunmaktadır. Maalesef Windows cihazları için indirme veya tarayıcı sürümü mevcut değildir. Bu, Apple’ın kullanıcıları Android cihazlara geçmekten caydırmak için tasarladığı kilitleme stratejisiyle uyumludur ve düzenli olarak eleştirilmektedir.

Bazı geçici çözümler var, ancak ne yazık ki bunlar iyiden çok kötü çalışıyor. İlk değişken, bir ekran görüntüsü uygulamasını kullanarak bir Mac’in ekranını bir Windows PC’ye aktarmak olacaktır. iMessage daha sonra Mac’te açılacak ve Windows PC’den “uzaktan kontrol edilecek”. Ancak bu prosedürün kullanımı pek hoş olmadığından ve bunun için zaten bir Mac’e ihtiyacınız olduğundan, bunu yapmamanızı tavsiye ederiz. Bu durumda, iMessage’ı Mac’te hemen kullanmak daha iyidir; kurulumu daha az karmaşık, daha güvenli ve kullanımı daha kolaydır. İkinci geçici çözüm bir iPhone’u jailbreak yapmak olacaktır. İMessages daha sonra bir uygulama kullanılarak Windows PC’ye iletilir. Ancak jailbreak, özellikle iPhone’unuzun güvenliği ve garantisiyle ilgili olarak bir takım sorunları da beraberinde getirir. En kötü durumda iPhone, iMessage için de engellenebilir. Bu nedenle bu geçici çözüme karşı tavsiyede bulunuyoruz!

Ancak ortada bir umut ışığı var: 9to5mac.com’a göre işlemci üreticisi Intel, Ocak 2022’de Windows için, Mac olmadan iMessage’a erişmenizi sağlayacak bir araç geliştireceğini duyurdu. Yazılımın 2022 sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ancak programın gerçekten gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği henüz belli değil. Intel, araç için akıllı telefon üreticileriyle, özellikle de Apple’la çalışmak istiyor. Ancak Apple’ın iMessage kilitleme stratejisinin arka planına karşı Intel ile işbirliği yapıp yapmadığı henüz belli değil.

güncellenmiş: Bu arada Intel, her türden akıllı telefonu ve Windows’u kolayca eşleştirebileceğiniz Unison uygulamasını yayınladı. Uygulama hakkında daha fazla bilgi için buradan resmi Intel web sitesini ziyaret edin.


(yoma)

Haberin Sonu

iMessage, Apple’ın doğrudan iOS ve macOS cihazlarına yerleşik mesajlaşma hizmetidir. Ayrıca iPhone, iPad ve MacBook-Kullanıcılar mesajları, resimleri, çıkartmaları ve daha fazlasını paylaşır. Messenger bu nedenle yıllardır bu cihazlarda çok popüler. Ancak hizmete bir Windows bilgisayardan erişmek gerçekten mümkün mü? Cevabı burada okuyun. Reklamcılık iMessage Windows’ta çalışıyor mu? Bu sorunun kısa cevabı şu: Maalesef şu anda…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir