Internet Explorer’ı kaldırın – bu mümkün mü? – Blog

o içeri girebilir Windows 10 ve Windows 11, Internet Explorer’ı kaldırır, ancak bu önerilmez ve tam olarak kolay değildir. Tarayıcıyı kaldırmak, sisteminizin artık düzgün çalışmayacağı diğer önemli sistem bileşenlerini kaldırır. Ancak Internet Explorer’ı fiilen silemeseniz bile devre dışı bırakma seçeneğiniz vardır. Ve bunun tam olarak nasıl çalıştığını size burada açıklıyoruz.

Windows 10’da Internet Explorer’ınızı nasıl devre dışı bırakabilirsiniz?

Fark etme: 15 Haziran 2022 itibarıyla Internet Explorer desteği tamamen durdurulmuştur. Internet Explorer masaüstü uygulamasının, Şubat 2023 Windows Güvenlik Güncelleştirmesi’nin bir parçası olarak Windows 10 ve Windows 11’in belirli sürümlerinde kalıcı olarak devre dışı bırakılması bekleniyor.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Düğmelere aynı anda basın [Windows] + [R]vermek opsiyonel özellikler ve ” ile onaylayınTamam“.
  2. Bunu Windows özellikleri listesinde arayın internet gezgini ve kaldırmak the onay işareti. Tıklamak “Tamam“.
  3. Güvenle göz ardı edebileceğiniz bir uyarı görünecektir. Sadece ” ile onaylayınEvet“.
  4. Sonra birini çalıştır yeniden başlat tarafından. İşlemi geri almak için kutuyu yeniden işaretleyin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 27 Ocak 2023 12:30 Internet Explorer’ın güncel olmadığını ve onu sinir bozucu bulduğunu düşünüyor musunuz? Sorun yok! Size nasıl devre dışı bırakılacağını anlatacağız. İlan o içeri girebilir Windows 10 ve Windows 11, Internet Explorer’ı kaldırır, ancak bu önerilmez ve tam olarak kolay değildir. Tarayıcıyı kaldırmak, sisteminizin artık düzgün çalışmayacağı diğer önemli…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir