iOS güncellemesini geri al – bu mümkün mü? – Blog

Resim: nikkimeel/Shutterstock.com

iOS güncellemeleri genellikle yararlı yeni özellikler ve hata düzeltmeleri getirir. Ancak bazen daha eski bir iOS sürümüne geri dönmek gerekebilir – örneğin, yüklü bir iOS beta sürümünüz varsa. Ama bu gerçekten mümkün mü?

iOS güncellemeleri geri alınabilir mi?

Kısa cevap evet, güncellemeler genellikle geri alınabilir – ancak ne yazık ki yalnızca çok özel koşullar altında. Daha eski bir iOS sürümünün yüklenebilmesi için, iPhone veya iPad nesliniz için yine de Apple tarafından imzalanmış olması gerekir. Ancak, Apple genellikle işletim sisteminin yeni bir tam sürümü yayınlandıktan hemen sonra eski iOS sürümlerinden bu imzayı geri çeker. Sürümleri yine de İnternette bulabilir ve indirebilirsiniz, ancak ne yazık ki artık iTunes ile yükleyemezsiniz. Bu nedenle, jailbreak olmadan önceki bir sürüme – ve kesinlikle tamamen farklı bir iOS nesline, örneğin iOS 15’ten iOS 14’e – geçiş yapmak mümkün değildir.

Bu aslında iPhone veya iPad’inizdeki bir güncellemeyi güvenle geri alabileceğiniz tek bir kullanım durumu bırakır: İşletim sisteminin bir beta sürümünü yüklediyseniz, son tam sürüme geri dönebilirsiniz. Ancak bir iOS güncellemesinden hemen sonra sorun yaşarsanız bile, işletim sisteminin daha eski bir imzalı sürümünün hâlâ mevcut olup olmadığını kontrol etmekte fayda var.

Örneğin ipsw.me web sitesinde iPhone veya iPad’iniz için hangi iOS sürümlerinin hala imzalanmış olduğunu kontrol edebilirsiniz. Aşağıdaki talimatlarda, iPhone’unuzu eski sürüme nasıl indirebileceğinizi açıklıyoruz.

Cihazınız için hangi iOS sürümlerinin hala desteklendiğini görmek için ipsw.me adresini ziyaret edin. Dilerseniz ilgili sürümü de hemen indirebilirsiniz.

Eski iOS güncellemesini yükleyin – nasıl çalışır?

Fark etme: Lütfen bu işlem sırasında iPhone veya iPad’inizin sıfırlanacağını ve dolayısıyla tamamen silineceğini unutmayın. Daha önce bir yedekleme oluşturmadıysanız (4. adıma bakın), daha sonra verilerinizi geri yükleyemezsiniz. Bu nedenle, sıfırlamadan önce iPhone’unuzu yedeklemenizi şiddetle tavsiye ederiz!

Bir uyarı: Bazen yedekleme ile ilgili sorunlar olabilir. Daha sonra mevcut iOS ile normal bir şekilde geri yükleyebilirsiniz, daha eski bir sürümde “iPhone’daki yazılım güncel olmadığı için yedekleme geri yüklenemez” hata mesajını alabilirsiniz.

Adım adım kılavuzu izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu izleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. ipsw.me’den bir tane indirin imzalı iOS sürümü iPhone veya iPad’iniz için.
  2. Devre dışı bırakmak O “Telefonumu bul“. iPhone’umu Bul’u nasıl kapatacağınızı buradan okuyun.
  3. Emin ol en son iTunes sürümü bilgisayarınızda yüklü. Altında pencereler kullanmak “Apple Yazılım Güncellemesi” ve üzerinde Mac the sistem ayarları.
  4. Bir tane yarat destek olmak iPhone’unuz. İşte bir iPhone yedeklemesinin nasıl oluşturulacağı.
  5. buna tıkla iPhone simgesiiPhone’a genel bakış sayfasını açmak için Altında pencereler sonra tutun [Shift] ve üzerinde Mac [Alt] veya. [Option] basın ve tıklayın “iPhone’u geri yükle…“.
  6. İndirileni seçin iOS dosyası tıklayın ve “Açık“. Sonra takip et talimatlaro zaman iPhone’unuz sıfırlanacak.
  7. İstenirse, iPhone’u kapatın destek olmak Tekrar. Bir iPhone yedeğini nasıl geri yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Ayrıca,Telefonumu bul” iPhone’umu Bul”u nasıl etkinleştireceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Jonas Mahlman de 3 Ağu 2023 08:51 iOS güncellemesini geri alabilir misiniz? İpucumuzda bu sorunun en altına iniyoruz. Resim: nikkimeel/Shutterstock.com Reklamcılık iOS güncellemeleri genellikle yararlı yeni özellikler ve hata düzeltmeleri getirir. Ancak bazen daha eski bir iOS sürümüne geri dönmek gerekebilir – örneğin, yüklü bir iOS beta sürümünüz varsa. Ama bu gerçekten mümkün mü?…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir