İsimsiz arayanları takip etmek – bu mümkün mü? – Blog

Engellenen numaralardan sık sık istenmeyen aramalar alıyorsanız, muhtemelen hayal kırıklığına uğramışsınızdır ve bu aramaları durdurmanın yollarını arıyorsunuzdur. Ancak telefon numarasını bilmediğiniz için tek tek engelleyemezsiniz. Ve ne yazık ki isimsiz çağrıların tespit edilmesi zordur.

Reklamcılık

Birisi telefon numarasını gizlerse, arayan kimliği aramalar sırasında görünmez. Bunun yerine, aradığınız kişi, telefona ve sağlayıcıya bağlı olarak ekranında “Bilinmeyen”, “Özel”, “Engellendi” veya benzeri bir ifade görür. Bu özellik gizliliğin korunmasına yardımcı olabilir, ancak engellenen numaralardan istenmeyen aramalar almaya devam ederseniz de sorun haline gelebilir.

İsimsiz bir numaradan gelen aramalar nedeniyle tehdit edildiğinizi, taciz edildiğinizi veya şantaja uğradığınızı hissediyorsanız polise başvurabilirsiniz. Bu durumda, kolluk kuvvetlerinin bastırılmış bir numaranın gizliliğini göz ardı edebileceği için numaranın kaynağını öğrenebilirsiniz. Ancak elbette bu özel bir durumdur ve çoğu isimsiz arama için bir seçenek değildir.

Size bastırılmış numaraları göstermeyi ve engellemeyi vaat eden bazı uygulamalar olsa da bunları kullanmanızı önermiyoruz. Telekomünikasyon Telemedya Verilerinin Korunması Kanunu’nun 15. paragrafı, mahremiyetin korunması amacıyla telefon numarasının gizlenmesi olasılığını gerektirdiğinden, gizlenen numaraların belirlenmesine izin verilmemektedir. TrapCall gibi uygulamalar yasal nedenlerden dolayı Almanya’da mevcut değildir. Ayrıca, kovuşturmaya maruz kalabileceğiniz için bunu bir Amerikan SIM veya VPN ile kullanmaya çalışmamalısınız.

Çoğu durumda, cezai kovuşturma olmadığında gizli telefon numaralarını görmezden gelmekten başka seçeneğiniz yoktur. Ancak, isimsiz arayanların artık size ulaşamaması için bunları cep telefonunuzun ayarlarından engelleyebilirsiniz. Ancak bunun ulaşmak istediğiniz anonim numaraları engelleyeceğini unutmayın.

Android
Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu görüntüleyin.

1. adım:

Akıllı telefonunuzda Telefon uygulamasını açın ve oraya dokunun Üç noktalı menü sağ üst.

iPhone
Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu görüntüleyin.

1. adım:

Ayarlar iPhone’unuzda ve “telefon“.
  1. Telefon uygulaması ve sağ üstteki menüye dokunun üç puan. Ardından ” seçeneğini seçinAyarlar” dışında.
  2. Şimdi “üzerine dokununEngellenen numaralar“.
  3. Ardından ” seçeneğini etkinleştirinBilinmeyen“.
  1. öğesine dokunun iPhone ayarları Açık “telefon“.
  2. Ardından “seçeneğini seçinBilinmeyen arayanların sesini kapat“kapalı ve etkinleştir O zaman şunu yap.


(işba)

Haberin Sonu

İsimsiz arayanları takip etmek – bu mümkün mü? Engellenen numaralardan sık sık istenmeyen aramalar alıyorsanız, muhtemelen hayal kırıklığına uğramışsınızdır ve bu aramaları durdurmanın yollarını arıyorsunuzdur. Ancak telefon numarasını bilmediğiniz için tek tek engelleyemezsiniz. Ve ne yazık ki isimsiz çağrıların tespit edilmesi zordur. Reklamcılık Bastırılmış sayıların bulunması zordur Birisi telefon numarasını gizlerse, arayan kimliği aramalar sırasında…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir