İstenmeyen aramaları bildirin – işte böyle – Blog

Resim: fizkes/Shutterstock.com

Tekrarlanan istenmeyen aramalar gününüzü böler, rahatsızlığa neden olur ve hatta sizi ve verilerinizi riske atabilir. İstenmeyen aramaları bildirerek, yalnızca sürekli istenmeyen e-posta tehditlerine maruz kalma oranınızı azaltamazsınız.

İstenmeyen aramaları Federal Ağ Ajansına bildirin

Telefon dolandırıcıları, bankanız veya polis gibi güvendiğiniz bir kuruluştanmış gibi davranarak sizi istenmeyen bir şekilde arar. Bu dolandırıcılık aramaları otomatikleştirilebilir veya gerçek bir kişiden gelebilir. Sizden kişisel bilgilerinizi isteyebilirler veya para transferi yapmanız gerektiğini söyleyebilirler. Bilgilerinizi asla telefonda vermeyin! Ancak size bir şey satmaya çalışan zararsız satış aramaları da son derece can sıkıcı olabilir. Bu tür aramalar alırsanız, bunları bildirebilirsiniz.

Ancak bunun için önce bazı şeyler yapmalısınız. bilgi spam arayanı aracılığıyla toplayın. bunları yazdığınızdan emin olun telefon numarası, buradan bir arama alırsınız. Çağrı istenmeyen ise, teklifi dinleyin ve bu bilgiyi not edin. Ayrıca, telefon numaranızı nereden aldıklarını sorun. Böyle bir konuşmada hiçbir şeyi onaylamamanız veya kabul etmemeniz önemlidir. Ayrıca, hiçbir verinizi vermeyin – ne adınızı ne de banka bilgileriniz veya şifreleriniz gibi diğer hassas bilgileri! Daha fazla aranmamak için telefon numarasını engelleyebilirsiniz:

Telefon istenmeyen postası Federal Ağ Ajansına bildirilir. Aşağıdaki web sitesinde, yetkisiz telefon reklamları veya ping aramaları gibi hileli aramalar için çeşitli seçenekler bulacaksınız: https://www.bundesnetzagentur.de/DE/Vportal/TK/Aerger/start.html. Burada uygun sorunu seçin. Ardından, seçtiğiniz istenmeyen aramalar hakkında daha fazla bilgi alacaksınız. İstenmeyen telefonla pazarlama aramaları gibi bazı endişeleri yalnızca belirli koşullar altında bildirebilirsiniz. Bu yüzden buradaki bilgileri okuduğunuzdan emin olun.

Ardından kutunun sağına tıklayın “Şikayet” Açık “şikayet formu“. Ardından, istenmeyen aramayla ilgili tüm gerekli bilgileri girebileceğiniz bir forma yönlendirileceksiniz. Çevrimiçi formu Federal Ağ Ajansına gönderirseniz, numara bir listeye konulacaktır. Bu numara birkaç tane alırsa şikayetler, itiraz edebilirsiniz Federal Ağ Ajansı telefon numaralarını kapatabilir veya para cezası uygulayabilir.

Akıllı telefondaki istenmeyen aramaları filtreleyin

Sürekli istenmeyen aramalarla uğraşmak istemiyorsanız bu istenmeyen aramaları filtreleyebilir ve hatta engelleyebilirsiniz. iPhone’unuzda bilinmeyen aramaları nasıl engelleyeceğinizle ilgili başka bir yazı okuyabilirsiniz. Bir Android akıllı telefon kullanıyorsanız, buradan okumaya devam edin.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Akıllı telefonunuzda, telefon uygulaması. Ardından sağ üstteki simgesine dokunun Üç öğe menüsü ve “Fikirler” dışında.
  2. Ardından “Çağrı kimliği ve spam” dışında.
  3. Buradaki seçenekleri etkinleştirin “Çağrıları ve spam kimliğini görüntüleyin” Ve “Spam aramaları filtreleyin“.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 13 Haziran 2023, 10:34 Rahatsız edici istenmeyen aramalar mı alıyorsunuz? Telefon istenmeyen postalarına karşı nasıl önlem alabileceğinizi açıklıyoruz. Resim: fizkes/Shutterstock.com Reklamcılık Tekrarlanan istenmeyen aramalar gününüzü böler, rahatsızlığa neden olur ve hatta sizi ve verilerinizi riske atabilir. İstenmeyen aramaları bildirerek, yalnızca sürekli istenmeyen e-posta tehditlerine maruz kalma oranınızı azaltamazsınız. İstenmeyen aramaları Federal…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir