İşyeri dışında mesajı ayarlama – bu şekilde çalışır – Blog

İster tatile gidiyor olun, ister bir iş gezisine gidiyor olun veya sadece hasta olun – zaman zaman birkaç gün ofiste olmamanız ve e-postalarınızı kontrol edememeniz olabilir. Bu gibi durumlarda, kişilerinize size e-posta gönderir göndermez otomatik olarak gönderilecek bir ofis dışında mesajı ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde, sizden anında yanıt bekleyemeyeceklerini bilirler.

Tehlike: Ofis dışı yanıtlar aslında iyi bir şey. Ancak bazen, özellikle program tabanlı ofis dışı mesajlarında sorunlar ortaya çıkabilir. Yazılımın bulunduğu bilgisayar sürekli olarak açık olmalıdır. Ve bir şeyler ters giderse, en kötü senaryoda, izin bildirimini yalnızca tatilden döner dönmez gönderirsiniz. Bu nedenle, bu tür bir bildirimi posta sağlayıcıyla kendiniz ayarlamanız tavsiye edilir. Genellikle ayarlarda “Devamsızlık bildirimi ayarla” veya benzeri bir öğe bulacaksınız.

Filtre kullanarak ofis dışında bildirimi oluşturun

Thunderbird ile ofis dışından yanıt gönderebilmek için, yeni e-postaları alabilmek ve yanıtlayabilmek için programın sürekli açık olması gerekmektedir. Bu nedenle, siz yokken bilgisayarınız her zaman açık olmalıdır! Bu sizi rahatsız ediyorsa, işvereninize bu tür durumlar için kendi sunucularını kurup kurmadıklarını sorun. Tanınmış e-posta sağlayıcılarından birinden Thunderbird’e bağlı bir e-posta hesabınız varsa, ikinci kılavuza bakın. Aksi takdirde, adım adım kılavuzumuzu izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Bir e-posta sağlayıcı ile ofis dışında bildirimi oluşturun

Ofis dışında mesajı, e-posta sunucusu tarafından tüm gönderenlere otomatik olarak gönderilir. Thunderbird’ün ofis dışında mesajı oluşturabileceğiniz tüm e-posta sağlayıcıları tarafından desteklenen bir protokolü olmadığından, bunu ilgili e-posta sağlayıcınızla ayarlamanız gerekir. En yaygın olanları burada listeledik:

web.de

gmx.de

gmail

yahoo

serbest ağ

Outlook için nasıl otomatik yanıt oluşturulacağını da buradan okuyabilirsiniz.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Önce bir tane oluştur Sunum ofis dışında mesajınızdan. Bunu yapmak için Thunderbird’de ” üzerine tıklayın.oluşturmak“. “İtibaren:” ver e-posta adresi notu oluşturmak istediğiniz Oluşturduktan sonra, “dosya” > “Farklı kaydet” > “Sunum“.
  2. Şimdi buna tıklayın Üç çizgili menü sağ üst ve “filtre“.
  3. ” deŞunun için filtre uygula:” seç e-posta adresi işyeri dışında bildirimini ayarlamak istediğiniz ve ardından “Yeni…“.
  4. ” deFiltre Adı:” uygun şekilde yazın ofis dışı bildirimi ve “Filtre uygula:“yalnızca seçenek”mesaj alma“. Yanında “Önemsiz algılamadan sonra” açık. Ardından ” öğesini seçinkoşul yok“. Altında “Gerçekleştirilecek eylemler:” emin olmak “Şablonlu cevaplar” ve yanında az önce oluşturduğunuzu seçin Sunum dışında. Ardından ” üzerine tıklayınTAMAM” ve filtre etkinleştirilir.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 14 Şubat 2023, 11:39 Örneğin, tatile gitmek istediğinizde devamsızlık bildirimi yararlıdır. Thunderbird’de nasıl kurulacağını buradan öğrenebilirsiniz. Reklamcılık İster tatile gidiyor olun, ister bir iş gezisine gidiyor olun veya sadece hasta olun – zaman zaman birkaç gün ofiste olmamanız ve e-postalarınızı kontrol edememeniz olabilir. Bu gibi durumlarda, kişilerinize size e-posta gönderir göndermez…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir