Jitsi Meet nedir? – Blog

Resim: Anikin Stanislav/Shutterstock.com

İletişim kurma şeklimiz son yıllarda önemli ölçüde değişti. Video konferans ve çevrimiçi toplantılar günlük hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Jitsi Meet, giderek daha önemli hale gelen bir yazılımdır. Bu nedenle size Jitsi Meet’in ne olduğunu ve platformun neler yapabileceğini açıklayacağız.

Jitsi Meet nedir?

Jitsi Meet, video konferans ve çevrimiçi toplantılar için açık kaynaklı bir yazılımdır. Açık kaynak, telif hakkı sahibinin yazılımı ve kaynak kodunu tüm kullanıcılara serbest bırakması anlamına gelir. Yazılım ve kaynak kodu daha sonra herhangi bir amaç için kullanılabilir, incelenebilir, değiştirilebilir ve dağıtılabilir.

Ayrıca Jitsi’de video konferanslara katılmak için kendi hesabınıza ihtiyacınız yok. Bir telefon veya video konferans oluşturmanız yeterlidir. Daha sonra URL’yi yalnızca davet olarak diğer katılımcılara iletirsiniz. Jitsi geliştiricilerine göre, video konferanslar uçtan uca şifrelenmiştir, bu nedenle güvenlik endişesi yoktur.

Genel olarak yazılımı, ses ve görüntü aktarımı ve ekran paylaşımı kullanan toplantılar düzenlemek için kullanabilirsiniz. Sohbetler ve sanal arka planlar da desteklenir. Jitsi’yi tarayıcı üzerinden, masaüstü uygulaması veya uygulama olarak kullanabilirsiniz. Toplantıya katılım bu nedenle her yerden mümkündür.

Jitsi Meet ücretsizdir ve bireyler, şirketler ve kuruluşlar tarafından kullanılabilir. Jitsi’yi kullanmak için mutlaka yazılımı indirmek gerekli değildir. Hala kullanmak istiyorsanız, bunu ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Aksi takdirde, Jitsi’yi bir tarayıcı aracılığıyla kolayca kullanabilirsiniz. Android ve iOS için Jitsi uygulamaları da vardır:

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Ellen Marie Zylinski de 6 Nis 2023 14:54 Jitsi Meet’in ne olduğunu ve açık kaynak platformunda hangi işlevlerin size sunulduğunu açıklıyoruz. Resim: Anikin Stanislav/Shutterstock.com Reklamcılık İletişim kurma şeklimiz son yıllarda önemli ölçüde değişti. Video konferans ve çevrimiçi toplantılar günlük hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Jitsi Meet, giderek daha önemli hale gelen bir yazılımdır.…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir