JPG’yi vektör grafiklere dönüştürün – işte böyle çalışır – Blog

Resim: TippaPatt/Shutterstock.com

Bir vektör grafiği, bir .jpg dosyasına kıyasla çok daha fazla bilgi içerir. Ayrıca görüntüyü bulanıklaştırmadan bir vektör grafiğini istediğiniz kadar yakınlaştırabilirsiniz. .svg dosya formatı şu şekilde elde edilir: ölçeklendirilebilir Vektör Grafiği (yani ölçeklenebilir vektör grafikleri). Bu, bir .jpg ile mümkün değildir çünkü görüntü, tek tek piksellerle bir ızgarada depolanır.

.jpg’yi .svg’ye çevrimiçi dönüştürün

Görüntüleri bir biçimden diğerine dönüştürmek için kullanabileceğiniz bazı çevrimiçi araçlar vardır. Örneğin, bu araçlardan biri Convertio’da bulunabilir. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

.jpg’yi .svg’ye dönüştürme – yazılım

Bir vektöre dönüştürmek için çeşitli yazılımlar vardır. Corel Painter veya Adobe Photoshop gibi olağan ücretli fotoğraf programları bunu varsayılan olarak yapabilir. Ancak, yalnızca bu özellik için pahalı profesyonel yazılımlar satın almaya genellikle değmez. gibi bazı ücretsiz programlar Inkscape bunu da yapabilir.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu: Çevrimiçi

  1. Convertio’yu ziyaret edin ve dönüştürmek istediğiniz görüntü dosyasını yükleyin.
  2. Tıklamak “Dönüştürmek“.
  3. Bir sonraki adım bir an sürer. Dönüştürme tamamlandıktan sonra tek yapmanız gereken “İndirmek” tıklamak.

Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu: Yazılım

  1. Ücretsiz Inkscape yazılımını indirin. Programı başlatın ve “yeni belge“.
  2. Ardından sol üstteki ” seçeneğine gidin.dosya” Ve “Açık…“. Artık bilgisayarınızdan .jpg görüntüsünü seçebilirsiniz. Açılır pencerede yapmanız gereken “Görüntü içe aktarma türü” seçenek “Bağlantı” seçmek.
  3. O zaman zirveye git”yol” ve tıklayın “Bit eşlemi izle…“.
  4. Açılan pencerede, filtreyi ” olarak ayarlamanız gerekir.otomatik izleme” koymak. hakkında “Güncellemek için” bir ön izleme alabilirsiniz. Memnunsanız ” üzerine tıklayınKullanmak“.
  5. Daha sonra kullanabilirsiniz “dosya” ve daha sonra “bilgisayara kaydet” görüntüyü bir .svg dosyası olarak kaydedin.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 8 Mayıs 2023, 13:47 Bir .jpg görüntüsünü .svg vektör görüntüsüne dönüştürmek kolaydır. Burada daha fazla bilgi edinin. Resim: TippaPatt/Shutterstock.com Reklamcılık Bir vektör grafiği, bir .jpg dosyasına kıyasla çok daha fazla bilgi içerir. Ayrıca görüntüyü bulanıklaştırmadan bir vektör grafiğini istediğiniz kadar yakınlaştırabilirsiniz. .svg dosya formatı şu şekilde elde edilir: ölçeklendirilebilir Vektör Grafiği…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir