Kablolu TV sağlayıcısı – bu seçenekler mevcuttur

Ek maliyet ayrıcalığı olarak adlandırılan ayrıcalık 2024 yazında artık geçerli olmayacak. Bu noktadan itibaren kiracılar kablolu yayın sağlayıcısını seçmekte özgür. Şimdiye kadar birçok durumda kablolu TV tedariki, ev sahibi aracılığıyla toplu sözleşmeler yoluyla sağlanıyordu. Şimdi doğal olarak şu soru ortaya çıkıyor: Bundan sonra ne olacak? Bu yazıda hangi kablolu yayın sağlayıcılarının size uygun olduğunu ve hangi alternatiflere güvenebileceğinizi sizin için özetledik.

Reklamcılık

2021’de herkesin kablolu yayın sağlayıcısını özgürce seçmesine olanak tanıyan bir yasa çıkarıldı. Bu yasa 2024’te yürürlüğe girecek. Çoğu kiracı için bu, en geç Mayıs’tan Temmuz 2024’e kadar yeni bir kablolu yayın sağlayıcısı rezervasyonu yaptırmak zorunda kalacakları anlamına geliyor. Bu olmazsa, Ağustos ayından itibaren artık televizyon izleyemeyebilirsiniz. Ev sahipleri için hiçbir şey değişmemeli. Kat mülkiyeti sahipleri için durumun nasıl göründüğü duruma özeldir. Kural olarak, daha önce kablolu yayın sağlayıcılarını özgürce seçebiliyorlardı. Bununla birlikte, kat mülkiyetli bazı evlerde, mülk sahipleri derneğinin, belirli bir sağlayıcıdan kablo bağlantısı almanızı zorunlu kılan ortak sözleşmeleri vardır.

Değişiklikten etkilenip etkilenmeyeceğinizden emin olmak için doğrudan kablolu yayın sağlayıcınıza sormanız en iyisidir. Kesinlikle sorunuza cevap verebilir. Ve eğer gerçekten bu değişiklikten etkileniyorsanız, yeni bir sözleşme için teklif de alabilirsiniz. Önceki sağlayıcınız değişiklikler konusunda sizi bilgilendirmek için sizinle iletişime geçmiş olabilir.

Alternatif olarak, posta kutunuzda ev sahibinizden bir mektup almış olabilirsiniz. Bazı kablolu yayın sağlayıcıları şu anda yeni paket planlar sunmak için kiralık mülk sahiplerine ulaşıyor. Ancak bir apartmanın tüm taraflarının inşaatın tamamlanabilmesi için anlaşmaya varması gerekir. Böyle bir ev sözleşmesiyle, kabul etmeden veya reddetmeden önce koşulları dikkatlice okumalısınız. Bazı sağlayıcılar, toplu sözleşmelerin bireysel sözleşmelerden daha ucuz olduğunu duyuruyor ancak bu her zaman geçerli değil. Buna ek olarak, minimum vadeler oldukça uzun olabilir, örneğin 10 yıllık bir süre boyunca ve hatta bazen uzun vadeli bir fiyat garantisi olmaksızın.

Almanya’da çok sayıda farklı internet ve telefon sağlayıcısı bulunmasına rağmen, yalnızca birkaç şirket hâlâ klasik kablolu televizyon hizmeti sunmaktadır. Bunlara Vodafone, Pyür ve primacom dahildir. Prensip olarak UnityMedia’dan kablolu televizyon da alabilirsiniz, ancak şirket Vodafone tarafından satın alındı, dolayısıyla yeni sözleşmeler artık çoğunlukla Vodafone aracılığıyla yapılıyor.

Fiyatlar sağlayıcılar arasında farklılık gösterir. Vodafone ile aylık 12,99€’dan başlayan fiyatlarla televizyon sözleşmesi yapabilirsiniz. Bu, Pyür’de aylık 19,99 €’dan ve primacom’da aylık 24,99 €’dan mümkündür. Lütfen her sağlayıcının adresinizde bulunmayabileceğini unutmayın.

Vodafone web sitesine adresinizi girerek teklif alabilirsiniz. Bu durumda normal kablolu televizyona geçiş ayda 12,99 € karşılığında mümkündür.

Yeni bir sözleşme imzalarken sözleşmenin başlangıç ​​tarihine de dikkat etmelisiniz. Örneğin Vodafone, “Kablo bağlantınız için çifte maliyet yok” reklamını yapıyor. Bu, şu andan itibaren yan maliyet ayrıcalığının kaldırılmasına kadar yeni sözleşmenizi ne zaman imzalarsanız imzalayın, yalnızca ek maliyet ayrıcalığı gerçekten sona erdiğinde ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Her zamanki televizyon programınızı izlemeye devam etmek istiyorsunuz ancak hiçbir kablolu televizyon sağlayıcısı size uygun değil mi? O zaman televizyonunuzu başka kaynaklardan da alabilirsiniz:

 • DVB-T (anten):

  HD televizyonu DVB-T2 üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz. Bunu yapmak için, karşılık gelen bir antene ve HEVC video formatı kod çözücüye sahip bir DVB-T2-HD tunere ihtiyacınız var. Ancak burada da çoğu kanalı alabilmek için aylık maliyeti olan bir sağlayıcı seçmeniz gerekiyor. ARD, ZDF ve Kika gibi halka açık kanalları ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Özel kanalları alabilmek için Freenet TV ile sözleşmenizin olması gerekmektedir. Bunun aylık maliyeti 7,99 €’dur. DVB-T hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

 • Uydu:

  Dijital televizyonu uydu anteni aracılığıyla da alabilirsiniz. Ancak bunu özel olarak düşünmeden önce ev sahibinizle konuşmalısınız. Tüm apartmanlarda uydu anteni kurulumuna izin verilmemektedir veya kolaylıkla mümkün değildir. Ev sahibinizden izin almanız durumunda uydu TV yayın istasyonu kurabilirsiniz. Genel kanalları HD olarak, çoğu özel kanalı ise SD olarak ücretsiz olarak alabilirsiniz. Özel kanalları da HD olarak almak istiyorsanız ek bir sözleşme imzalamanız gerekir. Bir HD+ modülü almak için “HD+” sağlayıcısını kullanabilirsiniz. Uydu alımı versiyonunda bu, tek seferlik 89€’luk bir ücret veya 8,75€’luk aylık kiralama bedelidir.

 • Çevrimiçi sağlayıcı:

  Netflix, Prime ve Co çağında çoğu sağlayıcı çevrimiçi olarak dijital kablolu televizyon da sunuyor. Örneğin, Telekom’dan “fişli” klasik kablolu TV alamazsınız, ancak yalnızca MagentaTV aracılığıyla İnternet üzerinden kablolu TV alabilirsiniz. Bu, aylık 10 €’dan başlayan fiyatlarla mevcuttur. Kombinasyon tekliflerini kullanarak ek ücret karşılığında Netflix veya RTL+ için de rezervasyon yaptırabilirsiniz. Her zamanki kanalların yanı sıra geniş bir medya kütüphanesi de mevcuttur. MagentaTV için genellikle ayrı bir alıcı gerekir. Ancak Smart TV’niz veya Fire TV Stick gibi başka alım seçenekleriniz varsa bunu Telekom’un internet televizyonunu almak için de kullanabilirsiniz. MagentaTV’nin doğrudan rakibi, özel HD kanallarını doğrudan kablo aracılığıyla alabilmeniz ve medya kitaplığına erişebilmeniz için kablo bağlantınıza ek olarak rezervasyon yaptığınız Vodafone’un GigaTV’sidir. GigaTV’yi İnternet üzerinden de alabilirsiniz. Bunun için daha sonra multimedya soketinize bağlayacağınız özel bir alıcı gerekir. GigaTV aylık 9,99 €’dan başlayan fiyatlarla mevcuttur.

  Prensip olarak kullanabileceğiniz başka sağlayıcılar da vardır. İnternet üzerinden çeşitli kanalları almak için Zattoo’yu kullanabilirsiniz; reklam finansmanı sayesinde bunlardan bazıları ücretsizdir. İnternet üzerinden ücretsiz televizyon hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Artık klasik televizyon izlemek istemiyorsanız Netflix (aylık 7,99 €’dan başlayan fiyatlarla), Sky (5 €’dan başlayan fiyatlarla), Prime (8,99 €’dan başlayan fiyatlarla) gibi daha iyi bilinen yayın hizmetlerini kullanabilirsiniz. ve Apple TV (9,99 €’dan başlayan fiyatlarla).


(como)

Haberin Sonu

Kablolu TV sağlayıcısı – bu seçenekler mevcuttur Ek maliyet ayrıcalığı olarak adlandırılan ayrıcalık 2024 yazında artık geçerli olmayacak. Bu noktadan itibaren kiracılar kablolu yayın sağlayıcısını seçmekte özgür. Şimdiye kadar birçok durumda kablolu TV tedariki, ev sahibi aracılığıyla toplu sözleşmeler yoluyla sağlanıyordu. Şimdi doğal olarak şu soru ortaya çıkıyor: Bundan sonra ne olacak? Bu yazıda hangi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir