kamera çalışmıyor – ne yapmalı? – Blog

Resim: Alessandro Pintus/Shutterstock.com

Kişisel, profesyonel veya ticari kullanım için Skype, mobil ve PC’de görsel iletişim için en iyi yazılımlardan biridir. Ve çalışan bir kamera olmadan görüntülü görüşme imkansızdır. Web kameranız çalışmadığı veya Skype Windows PC kameranızı tanımadığı için Skype görüntülü aramaları yapamıyorsanız, sorunu çözmenin birkaç yolunu burada bulabilirsiniz.

Skype: kamera çalışmıyor – bunu yapabilirsiniz

Görüntülü aramalar için Skype’ı yapılandırma

Skype’ta görüntülü arama başlatmadan önce, görüntülü arama uygulamasının doğru şekilde yapılandırıldığından emin olmalısınız.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Kameraya erişimi kontrol edin

Bir bilgisayar kullanıyorsanız, Skype uygulamasının bilgisayarınızın kamerasına erişimi olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde, Skype görüntülü aramaları yapamayabilirsiniz.

skype’ı güncelle

Skype doğru şekilde ayarlandıktan sonra, yazılımı güncellemek iyi bir fikirdir. Microsoft, genellikle donanım sorunlarını gideren Skype güncellemelerini düzenli olarak yayınlar.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Web kamerası sürücüsünü güncelleyin

Windows bilgisayar, dizüstü bilgisayar veya tablet kullanıyorsanız, web kameranız için aygıt sürücülerini güncellemeniz gerekebilir. Bu genellikle bir Windows güncellemesi sırasında otomatik olarak gerçekleşir, ancak yeni bir sürücü gerekip gerekmediğini kendiniz de kontrol edebilirsiniz.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Web kamerasını kontrol et

Buraya kadar geldiyseniz ve Skype görüntülü görüşmeniz hala çalışmıyorsa, web kameranız bozuk olabilir. Web kamerasını başka bir uygulamayla test edin. Windows 10’da web kamerası testi yapmak için kullanabileceğiniz yerleşik bir web kamera uygulaması vardır. ” anahtar kelimesini aramanız yeterlidir.kamera” ve ardından uygulamayı açın.

Hızlı kılavuz: Skype’ı yapılandırın

  1. Skype’ı açın, oraya tıklayın Üç öğe menüsü adının sol üst tarafında, ardından “Fikirler” de.
  2. İçinde “Ses videosu” şimdi kameranızı kontrol edin. ” seçeneğinin yanından seçinkamera” doğru kamera cihazınız.
  3. Ayrıca kameranızın etkinleştirildiğinden emin olun. Dizüstü bilgisayarlar, aşağıdakilerle bir tuş kombinasyonuna sahiptir: [Fn]kamerayı etkinleştirmek için düğmesine basın.

Hızlı Kılavuz: Skype’ı Güncelleyin

  1. Skype’ta buna tıklayın Üç öğe menüsü sol üstte adınızın yanında ve ardından “Fikirler“.
  2. ” kategorisindeyardım ve geri bildirim“Skype sürümünü sağda görebilirsiniz. En son sürümü aşağıdaki web sitesinden kontrol edebilirsiniz: https://support.skype.com/de/faq/FA12041/what-ist-the-newest-version-of- skype-auf -bireysel-platformlar.
  3. Bilgisayarınızda en son sürüm yüklü değilse, Güncellemek için Önce programı çalıştırarak Skype’ı manuel olarak kullanabilirsiniz. kaldır. Windows’ta Skype’ı nasıl kaldıracağınızı buradan okuyabilirsiniz.
  4. Ardından, aşağıdaki bağlantıdan Skype’ın en son sürümünü indirin: https://www.skype.com/de/get-skype/.

Hızlı Kılavuz: Web Kamerası Sürücüsünü Güncelleyin

  1. bir tane yap sağ tık butonu üzerinde”başlamak” sol altta ve ardından ” öğesini seçinaygıt Yöneticisi” dışında.
  2. Ardından ” üzerine tıklayıngörüntüleme cihazları” veya “kamera” ve sonra bir tane yap sağ tık kamera cihazınıza. Şimdi seçeneği seçin “Sürücüleri güncelle” de.
  3. ” tıkladıktan sonraSürücüleri otomatik olarak arayın” düğmesine basın, PC’niz mevcut sürücüleri arar. Yeni sürücüler bulunursa, kurulum programının diğer talimatlarını takip etmeniz yeterlidir.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 3 Nis 2023 08:44 Skype web kameranızın düzgün çalışmamasına neden olabilecek birkaç şey vardır. Resim: Alessandro Pintus/Shutterstock.com Reklamcılık Kişisel, profesyonel veya ticari kullanım için Skype, mobil ve PC’de görsel iletişim için en iyi yazılımlardan biridir. Ve çalışan bir kamera olmadan görüntülü görüşme imkansızdır. Web kameranız çalışmadığı veya Skype Windows PC kameranızı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir