Karakterleri ve kelimeleri sayın – işte nasıl yapılacağı – Blog

Word’de bir metin yazıyorsanız ve kaç kelime veya karakter yazdığınızı bilmek istiyorsanız, kendinizi saymaya başlamanıza gerek yoktur. Bir fonksiyon sayesinde program sayımı tamamen otomatik olarak devralır. Aşağıda size belgenizdeki kelime veya karakter sayısını nasıl görüntüleyebileceğinizi açıklayacağız.

Reklamcılık

  1. Word belgenizi açın ve üstteki menü çubuğunda ” simgesine tıklayınKontrol etmek“.
  2. En solda “bölümünü bulacaksınız”Belge incelemesi” seçenek “Kelimeleri say“. Üstüne tıkla.
  3. Hemen yapabileceğiniz bir pencere gösterilecektir… Görüntülenen sözcük ve karakter sayısı olur. Metninizdeki tüm harfler, özel karakterler ve noktalama işaretleri karakter olarak kabul edilir. Word yine boşluklu karakter sayısı ile boşluksuz karakter sayısı arasında ayrım yapar. Ayrıca Word belgenizin sayfalarını, paragraflarını ve satırlarını da otomatik olarak sayar.

Alternatif olarak, şuraya da tıklayabilirsiniz: Kelime sayısını alt çubukta görüntüleyin tıklamak. Pencere “Kelimeleri say” Word’de otomatik olarak açılır.


(anka)

Haberin Sonu

Word’de bir metin yazıyorsanız ve kaç kelime veya karakter yazdığınızı bilmek istiyorsanız, kendinizi saymaya başlamanıza gerek yoktur. Bir fonksiyon sayesinde program sayımı tamamen otomatik olarak devralır. Aşağıda size belgenizdeki kelime veya karakter sayısını nasıl görüntüleyebileceğinizi açıklayacağız. Reklamcılık Word’de karakterleri ve kelimeleri sayma – bu şekilde çalışır Word belgenizi açın ve üstteki menü çubuğunda ” simgesine…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir