Kararlı Difüzyon nedir? – Blog

Görsel: wavebreakmedia / Shutterstock.com

Artık internette herkesin erişebileceği bazı yapay zekalar var. Bir şeyleri takip etmek zor olabilir. Bu nedenle, size KI Kararlı Difüzyonun tam olarak ne olduğunu açıklayacağız.

Kararlı Difüzyon nedir?

Stable Diffusion, metin içeriğini gerçekçi görüntülere dönüştürebilen bir yapay zekadır. AI görüntü oluşturucu, Stabilty AI, RunwayML, EleutherAI, LAION ve LMU Münih’ten bir araştırma grubunun işbirliğiyle geliştirildi. AI açık kaynaklı bir yazılımdır, yani yazılımın kaynak koduna herkes erişebilir.

Yapay zeka derin öğrenmeyi kullanır. Derin öğrenme, bilgileri işlemek için yapay sinir ağlarını kullanan bir makine öğrenme yöntemidir. Bu özellikle önemlidir, çünkü kararlı difüzyon bilgi istemleri girerek görüntülerin oluşturulmasına izin verir. BT’de bilgi istemleri, bir giriş yapma talebini tanımlar. Stable Diffusion gibi bir sanat üreteci için bu, bir görüntü açıklaması girmek anlamına gelir. İyi sonuçlar elde etmek için bilgi istemleri, yapay zeka tarafından oluşturulan görüntülerde nelerin görülmesi gerektiğini mümkün olduğunca kesin bir şekilde tanımlamalıdır. Diğer sanatçıların sanatsal stilleri de bu şekilde taklit edilebilir.

Görüntüleri oluşturmak için kararlı difüzyon modelinin milyonlarca görüntü ile eğitilmesi gerekiyordu. Oluşturma sırasında yapay zeka, Pinterest, WordPress, Flickr ve diğer birçok web sitesi gibi mevcut kaynaklara erişir. Diğer görüntülere dayalı görüntüler oluşturmanın telif hakkı açısından uygun olup olmadığı şu anda eleştirel bir şekilde tartışılıyor.

Kaynak kodu açık olduğundan, yapay zeka çeşitli web sitelerine dağıtılır. Örneğin, StableDiffusion Web’de.

Ancak Stability AI, Dream Studio aracılığıyla Stable Diffusion XL kullanımını da sunar. Ancak, ücretsiz oluşturulan birkaç görselden sonra kullanım ücretli hale gelir.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Ellen Marie Zylinski de 14 Tem 2023 08:11 Yapay zeka artık çok şey yapabilir. Burada Kararlı Difüzyonun tam olarak neler yapabileceğini açıklıyoruz. Görsel: wavebreakmedia / Shutterstock.com Reklamcılık Artık internette herkesin erişebileceği bazı yapay zekalar var. Bir şeyleri takip etmek zor olabilir. Bu nedenle, size KI Kararlı Difüzyonun tam olarak ne olduğunu açıklayacağız. Kararlı Difüzyon…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir