kaydedilenleri kaydedin ve indirin – Blog

Resim: Casimiro PT/Shutterstock.com

Steam Cloud ile oyun kayıtlarınızı birden fazla cihazda paylaşabilirsiniz. Örneğin, baştan başlamak zorunda kalmadan Steam destesinde normal save’inizi kolayca oynayabilirsiniz. Temel olarak, oyunlarınız için bulut etkinleştirilmelidir. Burada size bunu nasıl kontrol edeceğinizi, bulut yedeklemeyi manuel olarak nasıl açacağınızı ve Steam istemcisi olmadan tasarruflarınıza nasıl erişebileceğinizi göstereceğiz.

Steam Bulutu nedir?

Tüm Steam kullanıcıları, kayıtlarını ücretsiz olarak buluta yükleyebilir. Bu, kayıtlı oyununuzla birden fazla cihazda oynamanıza olanak tanır. Aynı zamanda, örneğin bilgisayarınızda bir sorun çıkması durumunda, kaydınız da yedeklenir. Kural olarak, oyunlarınız için Steam Cloud otomatik olarak etkinleştirilir. Bulut senkronizasyonunun gerçekten çalışması için, cihazın elbette internete bağlı olması gerekir. Yine de kalıcı bir bağlantınızın olması gerekmez. Oyunun sonunda çevrimiçi olmanız yeterlidir.

Bulut durumu, oyun kayıtlarınızın Steam bulutunda depolanıp depolanmadığını size gösterir.

Bir uyarı: Tüm Steam oyunları bulutla uyumlu değildir. Oyun geliştiricisi bu seçeneği etkinleştirmiş olmalıdır. “bulut durumu“Hiç görmeyin, o zaman bu oyun için kaydetmeleri buluta yükleyemezsiniz.

Steam Cloud’un belirli bir oyun için bulutu etkinleştirip etkinleştirmediğinden emin değil misiniz? Kolayca bakabilirsiniz:

Tehlike: İnternet bağlantısı olmayan iki cihazda oynuyorsanız, Steam bulut senkronizasyonu bazen başarısız olabilir. Daha sonra ilgili oyundan yerel dosyaları saklamak isteyip istemediğiniz veya bulut dosyalarını kullanmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Herhangi bir veriyi kaybetmemek için daha yeni kaydetmeyi seçtiğinizden emin olun.

Oyun kayıtlarını bulutta manuel olarak görüntüleyin ve indirin

Hangi oyunlarınızın Steam bulut kaydına sahip olduğunu bulmak ilk başta göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Artık bir bulut durumunun gösterilip gösterilmediğini görmek için her oyuna ayrı ayrı tıklayabilirsiniz. Ama endişelenme: çok daha kolay bir yol var! Bunu yapmak için resmi Steam web sitesinde aşağıdaki sayfaya gidin ve ardından kılavuzumuzu izleyin:

https://store.steampowered.com/account/remotestorage

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 29 Haziran 2023, 10:42 Steam tasarrufları ve Steam Cloud hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Burada onunla ilgili tüm önemli bilgileri bulacaksınız. Resim: Casimiro PT/Shutterstock.com Reklamcılık Steam Cloud ile oyun kayıtlarınızı birden fazla cihazda paylaşabilirsiniz. Örneğin, baştan başlamak zorunda kalmadan Steam destesinde normal save’inizi kolayca oynayabilirsiniz. Temel olarak, oyunlarınız için…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir