Kimlik doğrulama başarısız oldu – ne yapmalı?

Pokémon GO’da zaman zaman oyunun eğlencesini etkileyecek bağlantı sorunları yaşanabiliyor. Tüm canlı servis oyunlarında olduğu gibi, oyunu oynamak ve oyunun tadını çıkarmak için internet bağlantısına güveneceksiniz. Pokémon GO’yu başlatırken kimlik doğrulama veya kayıtla ilgili bir hata mesajı aldıysanız sorunu her zaman kendiniz çözemezsiniz. Daha fazlasını açıklıyoruz.

Reklamcılık

Pokémon GO’da kimlik doğrulamanın başarısız olmasının birçok nedeni olabilir. Bu hataya neden olan yaygın nedenlerden bazıları burada listelenmiştir:

 • Pokémon GO ile uyumsuzluk: Bu hatanın en yaygın nedenlerinden biri cihazınızın Pokémon Go ile uyumlu olmamasıdır. Oyunu sorunsuz bir şekilde oynamak için 4.4 veya üzeri sürüme sahip bir Android cihaza, GPS’e ve güçlü bir internet bağlantısına ihtiyacınız var. Ayrıca 720×1280 piksel çözünürlüğe sahip bir ekrana ihtiyacınız var. Oyunu iOS cihazında hatasız oynamak için iPhone 5 veya daha yeni bir sürüme ihtiyacınız var.
 • Pokémon GO sunucusu sorunları: Sabit bir internet bağlantınız olduğundan eminseniz ancak Pokémon GO’da hala “Kimlik doğrulanamıyor” hata mesajı alıyorsanız Pokémon GO sunucu durumunu kontrol etmelisiniz. Niantic’in sunucuları zaman zaman arızalanabilir. Bu durumda sorun çözülene kadar beklemeniz gerekecektir. Sunucuları aşağıdaki web sitesinden kontrol edebilirsiniz: https://xn--alestrungen-9ib.de/stoerung/pokemon-go/.
 • Rootlu veya jailbreakli akıllı telefonlarda sorun: Root erişimli veya jailbreakli bir cihazda Pokémon GO oynamaya çalıştığınız için hata mesajını görme ihtimaliniz var. Bu tür cihazlar artık Pokémon GO tarafından desteklenmemektedir. Cihazınızın kökünü kaldırmak bile yardımcı olmayabilir. En iyi çözüm Pokémon GO ile uyumlu başka bir cihaza geçmektir.
 • Askıya alınan hesap: Her giriş yapmaya çalıştığınızda kimlik doğrulama hatası oluşuyorsa bunun nedeni hesabınızın Pokémon GO tarafından engellenmiş olması olabilir; örneğin kullanım koşullarını ihlal etmiş olmanız olabilir. Genellikle yasaklama durumunda bir bildirim alırsınız, ancak bazen hatalar meydana gelebilir.

Pokémon GO’daki kimlik doğrulama hatasını düzeltmek için aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

 • İnternete yeniden bağlanın

  Hata, Pokémon GO ile ilgili bir bağlantı sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Oturum açma hatasının nedeninin bu olup olmadığını görmek için internet bağlantınızı kontrol edin. İnternetinizin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için tarayıcınızda diğer uygulamaları veya bir web sayfasını açmanız yeterlidir.

  Pokémon GO uygulaması bağlantınızı kontrol ettikten sonra bile hala hatayı gösteriyorsa bağlantıyı kesip birkaç saniye sonra yeniden bağlanmayı deneyin. Mobil verileri kullanırken WiFi ağına geçmeyi de deneyebilirsiniz (veya tersi). Diğer uygulamalarda internet bağlantısı sorunu yaşamıyorsanız bunun nedeni büyük olasılıkla Pokémon GO’daki ağ sorunlarından kaynaklanmaktadır. Bu durumda bekleyin ve daha sonra tekrar deneyin.

İyi bir bağlantı sağlamak için akıllı telefonunuzun Wi-Fi ağınızla olan bağlantısını kesin ve yeniden bağlayın.

 • En son sürüme güncelleyin

  Bir uygulama düzgün çalışmıyorsa, güncelleme genellikle faydalı olabilir. Güncellenen sürüm muhtemelen önceki sürümün hatalarını giderecektir. App Store ya da Play Store’da oyunun yeni bir güncellemesi mevcutsa mutlaka yüklemelisiniz.

  Güncellemeden sonra hatanın çözülüp çözülmediğini görmek için oyunu tekrar başlatın. Akıllı telefonunuzun sistem sürümünü güncel tutmak da iyi bir fikirdir. Bu nedenle, yeni sistem güncellemelerini düzenli olarak kontrol edin ve güncelleme sırasında İnternet bağlantınızın istikrarlı olduğundan emin olun.

Hataları düzeltmek için uygulamalarınızı her zaman güncel tutun.

 • Uygulamanın önbelleğini temizleyin

  Pokémon GO’daki hata mesajı, akıllı telefonunuzda depolanan önbellek ve verilerden kaynaklanabilir. Kullanım kolaylığını artırmak ve uygulamayı başlatırken ve kullanırken bekleme sürelerini azaltmak amacıyla her uygulama için akıllı telefonunuzda geçici veriler depolanır. Ancak bu dosyaların yanlış veya bozuk olması sorunlara neden olabilir.

  Önbelleği temizlemek için akıllı telefonunuzun ayarlarına gidin. Uygulamalardaki listeden Pokémon GO’yu seçin ve “Bellek ve önbellek“. Burada sadece düğmelere dokunmanız yeterli “Bellek içeriğini temizle” Ve “önbelleği temizle“. Ardından, bunun hatayı çözüp çözmediğini görmek için oyunu yeniden başlatın. Bir iOS cihazı kullanıyorsanız, önbelleği ve verileri temizlemek için uygulamayı silip yeniden yüklemeniz gerekecektir.

Uygulama önbelleğini temizleyerek kötü geçici dosyalardan kurtulun.

 • Uygulamayı yeniden yükleyin

  Uygulama verilerinin yanlış olması ve kimlik doğrulama sorununa yol açması durumunda Pokémon GO uygulamasını yeniden yüklemek yardımcı olabilir. Uygulamayı akıllı telefonunuzdan kaldırırsanız tüm depolama verileri de kaldırılacaktır. Pokémon GO’yu Google, Facebook veya Niantic hesabınıza bağladıysanız oyundaki ilerlemeniz kaybolmayacaktır.

  Aşağıda Android akıllı telefonunuzdaki veya iPhone’unuzdaki uygulamaları nasıl kaldıracağınızı öğrenin:

Kaldırdıktan sonra Play Store’u veya App Store’u açın ve tekrar indirmek için Pokémon GO uygulamasını arayın.

Uygulamanın yeniden yüklenmesi bozuk dosya sorunlarını çözebilir.


(işba)

Haberin Sonu

Pokémon GO’da zaman zaman oyunun eğlencesini etkileyecek bağlantı sorunları yaşanabiliyor. Tüm canlı servis oyunlarında olduğu gibi, oyunu oynamak ve oyunun tadını çıkarmak için internet bağlantısına güveneceksiniz. Pokémon GO’yu başlatırken kimlik doğrulama veya kayıtla ilgili bir hata mesajı aldıysanız sorunu her zaman kendiniz çözemezsiniz. Daha fazlasını açıklıyoruz. Reklamcılık Pokémon GO’daki kimlik doğrulama hatasının olası nedenleri Pokémon…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir