Kindle kitaplarını aktarma – aktarım bu şekilde gerçekleşir

Amazon Kindle, kitap severlerin satın alabileceği en popüler e-okuyuculardan biridir. Zamanla, diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi, yeni Kindle modellerine sürekli olarak iyileştirmeler ve yeni özellikler eklenmektedir. E-Kitap okumadaki gelişmelere ayak uydurmak istiyorsanız yeni bir Kindle almalı ve eskisini değiştirmelisiniz. Yeni bir Kindle almaya karar verirseniz önceki cihazda depolanan e-kitaplarınızı kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok. Dosyaları eski bir Kindle’dan yeni bir cihaza aktarmanın birkaç yolu vardır.

Reklamcılık

İçeriği yeni e-okuyucunuza aktarmanın ilk yöntemi, onu eski Kindle’ınız için kullandığınız Amazon hesabına kaydetmektir. İşte böyle yapılır:

  1. Yeni Kindle’ınızı açın ve ekrandaki talimatları izleyin.
  2. Yeni Kindle’ı bir Wi-Fi ağına bağlayın ve doğrudan cihaz üzerinde veya telefonunuzdaki Amazon Kindle uygulaması aracılığıyla kurun.
  3. Kindle’ı doğrudan Amazon web sitesinden satın aldıysanız, satın alma işlemini gerçekleştirmek için kullandığınız Amazon hesabını otomatik olarak algılamalıdır. Daha sonra kayıt işlemini tamamlamak için Amazon şifrenizi girmeniz ve hesabınızı doğrulamanız yeterlidir.

Önceki Kindle’larınızda kullandığınız aynı Amazon hesabına bağlandığınızda, eski cihazınızda bulunan e-kitapların çoğu (hepsi olmasa da), doğrudan Amazon’dan satın aldıklarınız da dahil olmak üzere yeni cihazda otomatik olarak mevcut olacaktır. Bazı dosyaların tamamen indirilmesi biraz zaman alabilir.

Kindle’daki içeriğin yeni Kindle’da görünmesini sağlamak istediğinizde Kindle ekranının üst kısmından kaydırmanız yeterlidir. altındamenüyü açmak için “Hızlı Eylemler” ve seç “Senkronizasyon“. Bu, senkronizasyonu başlatacaktır.

Kitapları yeni cihazınıza aktarmak istiyorsanız ve güvenilir bir internet bağlantınız yoksa, iki Kindle’ınızı bilgisayarınıza bağlamak ve içeriklerini bu şekilde yönetmek iyi bir seçenektir. Ayrıca doğrudan Amazon’dan satın almadığınız belgeleri ve e-Kitap dosyalarını aktarmanın da kolay bir yoludur. Kindle’ınız aslında bir USB sabit sürücüdür, bu nedenle e-Kitapları aktarmak, dosyaları kopyalayıp doğru dizine yapıştırmak kadar kolay olmalıdır. Daha yeni bir Kindle’ınız varsa şu adımları izleyin:

  1. Birlikte verilen USB kablosunu kullanarak eski Kindle’ınızı bilgisayarınıza bağlayın ve Kindle dizini Explorer’da.
  2. Orada “klasöre gidin”belgeler“.
  3. Hepsini seç Kitap klasörü yeni Kindle’a aktarmak istediğiniz
  4. Kopyala Dosyaları kaydedin ve geçici olarak bilgisayarınıza yapıştırın.
  5. Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra, kaldırmak Eski Kindle’ınızı bilgisayarınızdan çıkarın.
  6. Şimdi yeni Kindle’ınızı birlikte verilen USB kablosunu kullanarak bağlayın ve aynı adımları izleyerek “belgeler” almak için.
  7. Daha önce bilgisayarınıza kopyaladığınız kitap klasörlerini seçin ve taşınmak Bunları yeni Kindle’ın Belgeler klasörüne yerleştirin.

İşlem tamamlandığında ve Kindle’ınızı bilgisayarınızdan güvenli bir şekilde kaldırdığınızda, cihaza yeni kopyaladığınız dosyaları yeni Kindle kitaplığınızda görebilmeniz gerekir.

Teorik olarak Kindle kitaplarını hemen hemen tüm e-kitap okuyucularda veya tabletlerde okuyabilirsiniz; örneğin Thalia’dan Tolino. Kindle’ınızda PDF dosyalarınız veya epub formatında kitaplarınız varsa, bu dosyaları yukarıda açıklandığı gibi bir USB kablosu kullanarak başka bir e-okuyucuya taşıyabilirsiniz. Ancak doğrudan Amazon’dan satın aldığınız kitapların DRM olarak da bilinen kopya koruması vardır.

Bu tür kitapları Amazon dışındaki bir e-okuyucuya aktarmak için azw dosyalarınızı epub gibi diğer formatlara dönüştürmeniz gerekecektir. Bunun için yazılım var ama tahmin edebileceğiniz gibi DRM’yi kırıyorsunuz ki bu da illegal. Yani Amazon’dan aldığınız e-kitapları diğer e-okuyucularda okumak istiyorsanız Android çalıştıran bir e-okuyucu satın alabilirsiniz, örneğin inkBook. Kindle Android uygulamasını nasıl yükleyebileceğinizi ve Amazon hesabınızı kullanarak içeriğinize nasıl erişebileceğinizi burada bulabilirsiniz.


(işba)

Haberin Sonu

Kindle kitaplarını aktarma – aktarım bu şekilde gerçekleşir Amazon Kindle, kitap severlerin satın alabileceği en popüler e-okuyuculardan biridir. Zamanla, diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi, yeni Kindle modellerine sürekli olarak iyileştirmeler ve yeni özellikler eklenmektedir. E-Kitap okumadaki gelişmelere ayak uydurmak istiyorsanız yeni bir Kindle almalı ve eskisini değiştirmelisiniz. Yeni bir Kindle almaya karar verirseniz önceki cihazda…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir