Kindle Sınırsız nedir? | çevrimiçi

E-kitap okuyucunuz varsa Kindle Sınırsız abonelik modeli ilginizi çekebilir. Yazımızda aboneliğin neler içerdiğini, size maliyetinin ne kadar olduğunu ve nasıl kullanabileceğinizi anlatıyoruz.

Reklamcılık

Kindle Unlimited, Amazon’dan 2014 yılında tanıtılan bir e-kitap kiralama aboneliğidir. Kindle Unlimited üyeliği kendi hizmetidir ve Amazon Prime gibi diğer üyeliklere dahil değildir. Aylık 11,75 € ücret karşılığında e-kitaplar, sesli kitaplar, çizgi romanlar ve dergiler ödünç alabileceğiniz devasa bir kütüphaneye erişim elde edersiniz. Yani her bir kitap için ayrı ayrı ödeme yapmak yerine, okuyabileceğiniz bir büfe için ücret ödersiniz. İster ayda bir kitap ister 20 kitap ödünç alıp okuyun, ekstra hiçbir şey ödemenize gerek yok.

Kütüphanede yeni çıkanlar ve romantik, gerilim, bilim kurgu ve daha fazlası gibi türlerdeki popüler eserler de dahil olmak üzere dört milyonun üzerinde eser bulunmaktadır. Ancak Kindle Unlimited’ın Amazon’da satılan tüm kitapları kapsamadığını belirtmekte fayda var. En son en çok satanları istiyorsanız, genellikle kiralama aboneliğine dahil olmadıklarından muhtemelen bunları doğrudan satın almanız gerekecektir. Ancak yine de Harry Potter serisi gibi çok popüler bazı başlıkları bulabilirsiniz.

Audible gibi sesli kitap uygulamalarının aksine Kindle Unlimited, e-kitap satın almanıza ve saklamanıza izin vermez. Daha çok bir kütüphaneye benziyor. Üyeliğinizi (bu durumda aboneliğinizi) tamamladıktan sonra devasa katalogdan ücretsiz kitap ödünç alabilirsiniz. Bunu yapmak için kitapları Amazon Mağazasından indirin. Bir e-kitapla işiniz bittiğinde onu tıpkı bir kütüphanede olduğu gibi iade edebilirsiniz. Şu anda aynı anda en fazla 20 kitap ödünç alabilirsiniz.

Sınırsız aboneliği kullanmak için Kindle’a ihtiyacınız olmadığını bilmeniz önemlidir. Ücretsiz Kindle okuma uygulaması sayesinde aboneliğinizin bir parçası olarak hem akıllı telefonunuzdan, tabletinizden hem de bilgisayarınızdan kitap indirebilir ve okuyabilirsiniz.

Normal Kindle mağazasına göz attığınızda Amazon, bir kitabın tüm Kindle Unlimited abonelerine ücretsiz olarak sunulup sunulmadığını gösterecektir. Bir kitabı indirmek için sarı düğmeye tıklayın “Şimdi Oku“, satın alma düğmesiyle aynı konumda bulunur. Kindle cihazınız varsa ve mevcut bir cihazda Reading uygulamasını da kullanıyorsanız, aşağı kaydırmanız ve ” altındaki açılır menüyü seçmeniz gerekecektir.İçin teslim” Kitabı hemen okumak istediğiniz cihazı seçin. Aynı anda yalnızca 20 kitap ödünç alabileceğinizi unutmayın; sınırınıza ulaştıysanız, başka bir kitap ödünç alabilmeniz için önce bir kitabı iade etmeniz gerekir.

Yeni bir kitap ödünç alındıktan sonra hemen istenilen cihaza yüklenir. Ödünç alınan kitapların iade edilmesi için herhangi bir son tarih yoktur, bu nedenle onları istediğiniz kadar saklayabilirsiniz. Ancak indirilen kitaplara erişebilmek için etkin bir Kindle Unlimited aboneliğinizin olması gerekir.

Kindle Unlimited üyeliğinizde bir kitap varsa ücretsiz olarak hemen okuyabilirsiniz.


(işba)

Haberin Sonu

E-kitap okuyucunuz varsa Kindle Sınırsız abonelik modeli ilginizi çekebilir. Yazımızda aboneliğin neler içerdiğini, size maliyetinin ne kadar olduğunu ve nasıl kullanabileceğinizi anlatıyoruz. Reklamcılık Kindle Sınırsız nedir? Kindle Unlimited, Amazon’dan 2014 yılında tanıtılan bir e-kitap kiralama aboneliğidir. Kindle Unlimited üyeliği kendi hizmetidir ve Amazon Prime gibi diğer üyeliklere dahil değildir. Aylık 11,75 € ücret karşılığında e-kitaplar,…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir