Klavyeyi temizleme – kiri bu şekilde temizlersiniz – Blog

Zamanla klavye yüzeyinde ve tuşların arasında kirletici maddeler birikir. Bunun nedeni örneğin işyerindeki yiyecek ve tozdur; Sonuç olarak çok sayıda bakteri yerleşiyor ve klavye artık pek çekici görünmüyor. İpuçlarımızda ve püf noktalarımızda klavyenizi nasıl temizleyebileceğinizi ve kiri nasıl çıkarabileceğinizi göstereceğiz.

Reklamcılık

 1. Gevşek kirleri çıkarın
 2. Çıkarılması zor kirleri çıkarmak için elektrikli süpürge kullanın
 3. Tüm düğmelerin tamamen temizlenmesi

Öncelikle klavyenin bilgisayarla olan bağlantısını kesmeniz, yani kabloyu çıkarmanız veya klavyeyi kapatmanız önemlidir. Aksi takdirde, bilgisayarda istenmeyen komutları yanlışlıkla çalıştırabilirsiniz. Elinizin altında bir elektrikli süpürge bulundurun veya masanıza bir miktar gazete koyun. Kaba kirleri çıkarmak için klavyeyi çevirin ve gevşek kirler çözülene kadar sallayın. Kiri çıkarmak için basınçlı hava spreyi kullanmayı da deneyebilirsiniz. Ancak elektrikli süpürgeyi asla doğrudan klavye üzerinde kullanmayın; bu, hassas teknolojiye zarar verebilir!

Either “kalıbını kullanınız İzopropil alkol veya başkası Dezenfektan Klavyedeki bakterileri ve diğer kirleri temizlemek için. Ürünü kullanarak klavyeyi temizlemek için burada birkaç seçeneğiniz var. Ancak dikkatli olun: Klavyenin altında hassas bir donanım bulunduğundan, özellikle dizüstü bilgisayarlarda izopropil alkolü dikkatli kullanmalısınız. Bu nedenle tuşların altına nem damlamasına izin vermeyin.

 1. Pamuklu bir bez kullanın ve alkol solüsyonuna batırın. Daha sonra bunu tuşlar arasındaki boşlukları temizlemek için kullanın.
 2. Bir bezi veya bezi alkole batırın ve klavyenin yüzeyini silmek için kullanın.
 3. Son olarak klavyeyi mikrofiber bir bezle veya tüy bırakmayan başka bir bezle tekrar kurulamalısınız.

Çoğu klavye, tüm tuşları tek tek kaldırmanıza olanak tanır. Çoğu mekanik klavye, tuşları çıkarmak için kullanışlı bir araçla birlikte gelir. Aksi takdirde küt bir tereyağı bıçağı veya yarıklı bir tornavida kullanılması tavsiye edilir. Bunu yapmak için aleti düğmenin kenarının altına yerleştirin ve dikkatlice kaldırın. Şimdi şu şekilde ilerlemelisiniz:

 • Sökmeden önce klavye düzeninin fotoğrafını çekin, böylece daha sonra tüm tuşları doğru yerlere tekrar takabilirsiniz.
 • Şimdi seçtiğiniz aracı kullanarak tüm düğmeleri yavaş yavaş kaldırın.
 • Tüm anahtarları alkolle veya alternatif olarak akan su altında temizleyin.
 • Anahtarları kuru bir bezle kurulayın. Güvenli tarafta olmak için, tuşların üzerinde su kalmaması için tuşların birkaç saat daha açık havada kurumasını bekleyin.
 • Ayrıca çıplak klavyeyi bir bezle veya basınçlı hava spreyiyle tekrar temizleyin. Ancak tuşların üzerindeki basınç sensörlerine doğrudan dokunmamaya dikkat edin. Özellikle mekanik klavyelere dikkat etmelisiniz.
 • Kullanıcılarımızdan bir tavsiye daha: Çıkarttığınız düğmeleri çamaşır torbasına koyarak kısa programda 15 dakika çamaşır makinesinde bekletebilirsiniz.
 • Tuşlar tekrar kuruduğunda, onları dikkatlice yerlerine koyun.


(mimi)

Haberin Sonu

Klavyeyi temizleme – kiri bu şekilde temizlersiniz Zamanla klavye yüzeyinde ve tuşların arasında kirletici maddeler birikir. Bunun nedeni örneğin işyerindeki yiyecek ve tozdur; Sonuç olarak çok sayıda bakteri yerleşiyor ve klavye artık pek çekici görünmüyor. İpuçlarımızda ve püf noktalarımızda klavyenizi nasıl temizleyebileceğinizi ve kiri nasıl çıkarabileceğinizi göstereceğiz. Reklamcılık Gevşek kirleri çıkarın Çıkarılması zor kirleri çıkarmak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir