Koşullu biçimlendirmeyi kopyala – Blog

Koşullu biçimlendirmeyi kopyalamak eskiden sıkıcı bir işti – bazen başarısız oluyordu. Koşullu biçimlendirme, hücreleri koşullara veya kurallara göre biçimlendirmenizi sağlar. Daha sonra bunu diğer hücreler için adım adım benimsemek sıkıcıdır. Ancak Excel artık ek satırlara koşullu biçimlendirme uygulamak için bir işlev entegre etti. Aşağıda bunun nasıl çalıştığını gösteriyoruz.

Excel’de koşullu biçimlendirme nasıl kopyalanır

Diğer satırlar için koşullu biçimlendirmeyi kopyalamak için, yapıştırırken yalnızca değerlerin varsayılan olarak kopyalanmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca kaynak ve hedef hücreler aynı veri formatına sahip olmalıdır. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Belgeyi açın ve hücreleri işaretlebiçimi de dahil olmak üzere yeni bir hücre aralığına aktarılacak.
  2. bir Hakkında sağ tık menüyü açın ve “Kopyala” dışında.
  3. Şimdi ilkine tıklayın hücre için hedef alan.
  4. Yine yaklaşık bir sağ tık şimdi ” altındaki ilk seçeneği seçinSokmak” dışında.
  5. sende buna sahipsin biçim şimdi başarıyla yeni bir hücre alanına Aktar.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Michael Mierke de 20 Tem 2023 09:03 Biçimlendirme, Excel’in yeni sürümlerinde hızlı bir şekilde aktarılabilir. Koşullu biçimlendirmeyi nasıl kopyalayacağınızı size göstereceğiz. Reklamcılık Koşullu biçimlendirmeyi kopyalamak eskiden sıkıcı bir işti – bazen başarısız oluyordu. Koşullu biçimlendirme, hücreleri koşullara veya kurallara göre biçimlendirmenizi sağlar. Daha sonra bunu diğer hücreler için adım adım benimsemek sıkıcıdır. Ancak Excel…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir