kulaklığı test edin – bu şekilde çalışır – Blog

iPhone’unuzdaki kulaklık hoparlörü artık çalışmıyorsa veya düzgün çalışmıyorsa bunun çeşitli nedenleri olabilir. Arkasında her zaman bir kusur yoktur, bu nedenle doğru eylemlerle hızlı bir şekilde çalışan bir cihaza tekrar sahip olabilirsiniz. iPhone telefonunuzu test etmek için size en iyi ipuçlarını gösteriyoruz.

Bu, iPhone’da sessiz bir kulaklıkla yapabileceğiniz şeydir.

Ses ayarını kontrol edin

Kulağa ne kadar sıradan gelse de: bazen ses o kadar kısılır ki, telefonda konuştuğunuz kişinin sesi çok kısık çıkar. Bu nedenle görüşme esnasında cep telefonunuzun ses açma tuşuna basarak karşınızdakini daha iyi anlayıp anlamadığınızı kontrol ediniz.

Ekran koruyucuyu kontrol edin

Yeni bir ekran koruyucu taktıysanız, düşük sesin nedeni koruyucu filmin yanlış işlenmesi olabilir. Film, iPhone’unuza tam olarak uymayabilir ve kulaklığı kapatabilir. Folyo yapıştırılırken işin yeterince hassas yapılmamış olması, folyonun birkaç milimetre kayması mümkündür. Cep telefonunuzu bir ışık kaynağına uygun bir açıyla tutarak koruyucu folyonun oturduğunu kontrol edin, böylece kulaklık için kesik kısmı net bir şekilde görebilirsiniz. Koruyucu film aslında kulaklığı kaplıyorsa, çıkarmanız ve yeniden takmanız gerekir.

Cihazı yeniden başlat

Sorun devam ederse, cihazı yeniden başlatmanız gerekir. iPhone’u tamamen kapatın ve tekrar açmadan önce birkaç saniye bekleyin. PIN’inizi ve/veya cihaz kodunuzu girin ve kulaklığın tekrar her zamanki gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Geçerli iOS sürümünü yükleyin

Ayrıca, cihazınızdaki iOS sürümünün her zaman güncel olduğundan emin olun. Otomatik güncellemeleri kapattıysanız, “ayarlar” > “Genel” > “Yazılım güncellemesi” en son iOS sürümünün yüklü olup olmadığını kontrol edin. Durum böyle değilse, mevcut güncellemeler görüntülenir ve ayrıca yüklenmesi gerekir.

bir cihazı temizlemek için

Bu önlemler de sorunu çözmeye yardımcı olmadıysa, akıllı telefonunuzun kulaklığını iyice temizlemeyi ve böylece sesi azaltabilecek kir parçacıklarından arındırmayı deneyebilirsiniz. Önlem olarak, temizlemeden önce cihazı kapatmalısınız. Daha sonra yumuşak bir diş fırçası, mikrofiber bir bez ve gerekirse biraz temizlik maddesi (örneğin %70 izopropil alkol) kullanarak kulaklıktaki ince hoparlör ızgarasını açmaya çalışabilirsiniz. Akıllı telefonun içindeki hassas elektronik parçalara zarar vermemek için burada büyük bir dikkatle çalışın ve dikkatli bir şekilde ilerleyin.

cihazı tamir ettir

Gösterilen tüm önlemler başarılı olmadıysa, kulaklık arızalı olabilir. İlk olarak, modeliniz için bir yedek parçanın maliyetinin ne kadar olduğunu ve kulaklık değişiminin yine de değerli olup olmadığını internette araştırın. Cep telefonunuzu kendiniz tamir etmek istiyorsanız, Uzak Doğu’dan gelen son derece ucuz yedek parçalardan kaçınmalısınız çünkü bu parçaların kalitesizliği, onları tamir etmeye değmez.

Konuyla ilgili daha fazlası:

İlan iPhone’unuzdaki kulaklık hoparlörü artık çalışmıyorsa veya düzgün çalışmıyorsa bunun çeşitli nedenleri olabilir. Arkasında her zaman bir kusur yoktur, bu nedenle doğru eylemlerle hızlı bir şekilde çalışan bir cihaza tekrar sahip olabilirsiniz. iPhone telefonunuzu test etmek için size en iyi ipuçlarını gösteriyoruz. Bu, iPhone’da sessiz bir kulaklıkla yapabileceğiniz şeydir. Ses ayarını kontrol edin Kulağa ne…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir