Kurallar oluşturun – nasıl çalışır? – Blog

Her gün onlarca e-posta alıyorsanız ve bu e-postaları yönetmenin kolay bir yolunu arıyorsanız, e-posta kuralları oluşturabilirsiniz. Bu, Thunderbird dahil çoğu e-posta programında çalışır. E-postaları otomatik olarak taşımak veya yanıtlamak için kuralları kullanabilirsiniz. Bir Thunderbird kullanıcısıysanız ve Thunderbird’de kurallar ayarlamak istiyorsanız, sizin için cevabımız var.

Thunderbird’de kurallar nasıl oluşturulur?

Thunderbird’deki kurallar, iletiler üzerinde düzenli olarak belirli işlemler yapmak istediğinizde kullanışlıdır. Örneğin, gelen mesajları otomatik olarak farklı klasörlere ayırabilir veya belirli mesajları işaretleyebilir, spam olarak sınıflandırabilir, iletebilir ve hatta silebilirsiniz. Mesaj gövdesinin içeriğine, konusuna, gönderene ve hatta mesajın tarihine göre filtreleme yapabilirsiniz. Örneğin, belirli bir göndericiden gelen tüm e-postaları silen veya belirli bir tarihten sonra iletileri belirli bir klasöre taşıyan bir kural oluşturabilirsiniz. Thunderbird’de akla gelebilecek her şey için yeni kurallar oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir spam filtresi de ayarlayabilirsiniz. Eğiticimizde, gösterim amacıyla, e-postaları belirli bir alıcıdan bir klasöre taşıyan bir kural oluşturacağız.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Thunderbird’de, daha sonra bir kurala göre e-postaları taşıyabileceğiniz yeni bir klasör oluşturun. Bunun için bir tane yap sağ tık soldaki istenen hesabın e-postasında ve ardından “Yeni dosya“. Klasöre bir ad verin ve tıklayın “klasör oluşturun“.
  2. Şimdi kategoriyi aç “ekstralar“Yukarıdaki menü çubuğunda ve” üzerine tıklayınfiltre“.
  3. için filtreler“dilenen Hesap dışında. Şimdi bir kural oluşturmak için “Yeni” sağ tarafta.
  4. Yeni pencerede, istediğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz. Koşullar Ve Hareketler filtre için ayarlayın. Tüm kuralları oluşturduğunuzda, “TAMAM“.
  5. Varsayılan olarak, yeni kural zaten etkindir, yani şimdi pencereyi buradan kapatabilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 11 Nis 2023, 13:05 Kurallar, Thunderbird’deki belirli klasörlere gelen e-postaları otomatik olarak filtrelemenin kullanışlı bir yoludur. Reklamcılık Her gün onlarca e-posta alıyorsanız ve bu e-postaları yönetmenin kolay bir yolunu arıyorsanız, e-posta kuralları oluşturabilirsiniz. Bu, Thunderbird dahil çoğu e-posta programında çalışır. E-postaları otomatik olarak taşımak veya yanıtlamak için kuralları kullanabilirsiniz. Bir Thunderbird…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir