Mac’i Güvenli Modda Başlatın – Blog

Görsel: Shutterstock

macOS bilgisayarınızı güvenli modda başlattığınızda sadece sistemle ilgili programlar başlatılırken gereksiz servisler kapalı kalır. Bu, mevcut sorunların izole edilmesini kolaylaştırarak sistem arızalarının teşhis edilmesine yardımcı olabilir. Bu yazıda, Mac’inizi Güvenli Modda nasıl başlatacağınızı göstereceğiz.

Mac’te Güvenli Mod – zaten nedir?

Güvenli mod, adından da anlaşılacağı gibi, yalnızca sistemin çalışması için gerekli programların başlatıldığı güvenli bir önyükleme modudur. Ek olarak, normal modda sistem başlangıcında otomatik olarak çalışan yazılımlar başlamaz. Bu şekilde mevcut sorunların bu yüklü yazılımdan kaynaklanıp kaynaklanmadığı belirlenebilir. Mac’inizde güvenli modu kullanmak istiyorsanız, modele bağlı olarak farklı yaklaşımlar vardır. Intel tabanlı Mac’ler, güvenli önyüklemeyi Apple M serisi işlemcilere sahip daha yeni Mac’lerden farklı şekilde gerçekleştirir. Aşağıdaki kılavuzlar, her iki Mac türü için de sistemi Güvenli Modda nasıl başlatacağınızı gösterecektir.

Mac güvenli modda önyüklendiğinde, menü çubuğundaki oturum açma ekranında bir bildirim görünecektir.

Güvenli Önyüklemeyi Çalıştırın: M işlemcili Mac bilgisayarlar

  1. Bilgisayar hala etkinse, önce kapatın. Bunu yapmak için Apple logosuna tıklayın ve “Kapatmak“.
  2. Yeniden başlatırken düğmeyi basılı tutun ölene kadar basıldı Önyükleme seçenekleri görmek. Aşağıda bir not elma logosu düğmeyi ne kadar süreyle basılı tutmanız gerektiğini de gösterir.
  3. Şimdi seninkini seç başlangıç ​​hacmiyani işletim sistemine sahip sabit disk.
  4. Şimdi basılı tut Shift tuşu basın ve tıklayın “Güvenli modda devam et“.
  5. Şimdi bırak Shift tuşu devam edin ve kimlik bilgilerinizle giriş yapın. Menü çubuğundaki bir not, güvenli modda olduğunuzu gösterir.

Güvenli Önyüklemeyi Çalıştırın: Intel işlemcili Mac bilgisayarlar

  1. Mac’inizi kapatın, ardından güç düğmesi basıldı.
  2. Mac’iniz başladığında, Shift tuşu. Apple logosu ekranda belirir.
  3. Oturum açma penceresi göründüğünde, şunları yapabilirsiniz: Shift tuşu bırak. Şimdi kaydolun Giriş verileri üzerinde.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Thobias Marr de 25 Ocak 2023 08:47 Bu yazıda Mac’inizi güvenli modda nasıl başlatacağınızı ve işlevin ne işe yaradığını açıklayacağız. Görsel: Shutterstock İlan macOS bilgisayarınızı güvenli modda başlattığınızda sadece sistemle ilgili programlar başlatılırken gereksiz servisler kapalı kalır. Bu, mevcut sorunların izole edilmesini kolaylaştırarak sistem arızalarının teşhis edilmesine yardımcı olabilir. Bu yazıda, Mac’inizi Güvenli Modda…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir