Masaüstü simge aralığını değiştir – Blog

Masaüstünde çok sayıda dosya hızla birikir. Alan daralıyor ve masaüstü kafa karıştırıyor. Ancak, tek tek dosyalar arasındaki mesafenin ne kadar büyük olabileceğini ayarlayabilirsiniz. Rehberimiz nasıl yapılacağını açıklıyor.

Kayıt defteri aracılığıyla simgelerin aralığını değiştirin

Fark etme: Windows 7 altında, mesafeyi Kullanıcı arayüzü ayarlamak. Masaüstüne sağ tıklandığında bir menü açılır. Orada “Ayarlamak > pencere rengi > Gelişmiş ekran ayarları > Öğe Simge Aralığı“Ayarları yapın.

Windows 8’den itibaren, mesafeleri değiştirmek yalnızca Kayıt olası. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Tuş kombinasyonuna basın [Windows] + [R] ve çalıştırma kutusuna ” yazınregedit” açık. Kullanıcı Hesabı Denetimi istemini ” ile onaylayın.Evet“.
  2. yolu aç HKEY_CURRENT_USERControlPanelDesktopWindowMetrics .
  3. adresindeki değerleri değiştirin Simge Boşluğu (yatay mesafe) ve SimgeDikeyBoşluk (Dikey mesafe). Değer ” arasında olmalıdır-480” Ve “-2730” sermek.
  4. Başlangıç bilgisayar yeniİstediğiniz değişikliği görmek için Sisteme bağlı olarak, kullanıcının oturumunu kapatıp tekrar açması da yeterli olabilir.
  5. Değişikliklerin geri alınması gerekiyorsa, başlat menüsüne “regedit” yazın ve buradan kayıt defteri düzenleyicisini yönetici olarak çalıştırın. Ardından kalan adımları tekrarlayın.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Catherine Witte de 28 Şubat 2023, 10:27 Masaüstü simgelerinin aralığını beğenmediniz mi? Bunu yatay ve dikey olarak nasıl değiştirebileceğinizi gösteriyoruz. Reklamcılık Masaüstünde çok sayıda dosya hızla birikir. Alan daralıyor ve masaüstü kafa karıştırıyor. Ancak, tek tek dosyalar arasındaki mesafenin ne kadar büyük olabileceğini ayarlayabilirsiniz. Rehberimiz nasıl yapılacağını açıklıyor. Kayıt defteri aracılığıyla simgelerin aralığını değiştirin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir