Microsoft Teams’de Avatarlar – nasıl çalışır? – Blog

Görsel: wichayada suwanachun / Shutterstock.com

Video konferans, iş yerlerinde vazgeçilmez bir araç haline gelirken aynı zamanda stres ve yorgunluk kaynağı da olabiliyor. Microsoft Teams artık sizi kamera önünde temsil edebilen ve etkili işbirliğini kesintiye uğratmadan çok ihtiyaç duyduğunuz kamera molasını veren avatarları kullanıma sundu. Yazımızda size takımlarda avatarları nasıl oluşturacağınızı ve kullanacağınızı göstereceğiz.

Ekiplerde avatar kullanma gereksinimleri

Microsoft ilk olarak 2021 için ekip avatarlarını duyurdu ve nihayet Mayıs 2023’te kademeli olarak tüm Teams kullanıcılarına teslim ediyor. Ancak, yeni işlevi kullanabilmek için birkaç gereksinimi karşılamanız gerekiyor. Aşağıdaki lisanslardan birine ihtiyacınız var:

 • Microsoft 365 Kurumsal E3
 • Microsoft 365 Kurumsal E5
 • Microsoft 365 İş Standardı
 • Microsoft 365 İş Ekstra

Ayrıca Microsoft’un şu anda avatarları yalnızca Windows ve Mac kullanıcılarına sunduğunu unutmayın. Ek olarak, kuruluşunuzun veya kuruluşun yöneticisi olarak sizin avatar işlevini ayarlamanız ve kullanıcıların kullanımına sunmanız gerekir.

Microsoft Teams’de avatar oluşturma

Avatarlar, kameranızı kullanmak zorunda kalmadan toplantılara katılmanıza olanak tanır. Avatarınız, alınan sese göre hareket eder ve seçilen hareketleri ve hareketleri de görüntüleyebilir. Avatarın bazı boş animasyonları bile var, bu yüzden çok katı görünmüyor. Kuruluşunuz avatar kullanımına izin verdiyse, uygulamayı Microsoft Teams’e ekleyebilir ve kullanabilirsiniz.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

 1. Microsoft Teams’de soldaki kategoriyi açınuygulama“.
 2. Ardından, üstteki arama çubuğuna ” yazın.avatarlar” ve aynı ismin sonucuna tıklayın.
 3. Ardından “düğmesine gidina ekle“.
 4. Ardından soldaki çubukta ” öğesini seçin.avatarlar” Microsoft Teams’de uygulamayı açmak için.
 5. Şimdi tıklayın “İlk adımTeams’de ilk avatarınızı oluşturmak için “.
 6. İlk olarak, buradan birini seçin Sunum dışında. Daha sonra ” üzerine tıklayarak bunu daha da özelleştirebilirsiniz.avatarı kullan” tıklamak.
 7. Ardından avatarınızı istediğiniz gibi özelleştirin. İşiniz bittiğinde, sağ alttaki “bilgisayara kaydet“.
 8. kadar ekleyebilirsiniz üç farklı avatar kaydedin ve kullanın. Sağdaki artı simgesi ile hazır bir avatar oluşturabilirsiniz. kopyalamak ve sonra onları farklı şekilde giydirin, örneğin. Veya tamamen bir tane yaratırsınız yeni avatar.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 30 Mayıs 2023, 11:06 am Microsoft Teams ile artık sizi kamera önünde temsil eden avatarlara sahip olabilirsiniz. Size avatarları nasıl oluşturacağınızı ve kullanacağınızı göstereceğiz. Görsel: wichayada suwanachun / Shutterstock.com Reklamcılık Video konferans, iş yerlerinde vazgeçilmez bir araç haline gelirken aynı zamanda stres ve yorgunluk kaynağı da olabiliyor. Microsoft Teams artık sizi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir