Mikrofon çalışmıyor – ne yapmalı? – Blog

Resim: fizkes/Shutterstock.com

Skype çoğunlukla görüntülü arama için kullanılır. Elbette mikrofonunuz çalışmıyorsa ve konuştuğunuz kişiler sizi duyamıyorsa, Skype’ı da doğru kullanamazsınız. Mikrofon sorunlarınızı nasıl hızlı bir şekilde kontrol altına alabileceğinizi umuyoruz.

Doğru ses cihazını seçin

Şu anda Windows’ta kullanmakta olduğunuz ses cihazlarının doğru seçildiğinden emin olmalısınız. Dizüstü bilgisayarınızın yerleşik mikrofonu Windows’ta varsayılan aygıt olarak seçiliyken harici bir mikrofon kullanıyor olabilirsiniz.

Mikrofonunuza erişim izni verin

Mikrofonunuzu Skype ile kullanmakta sorun yaşıyorsanız Windows ayarlarında uygulamanın izinlerinin kısıtlanmadığından emin olun:

Donanım sorunlarını ortadan kaldırın

Diğer yazılım sorunlarını gidermeden önce sorunun ses donanımınız olmadığından emin olun. Donanım sorunlarını giderirken, önce aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

  • Kulaklığınızın donanım kablolarının ve konektörlerinin fiziksel olarak hasar görmediğinden emin olun.
  • Mikrofonunuzu bilgisayarınızdaki çeşitli bağlantı noktalarına bağlayın.
  • Farklı bir mikrofon deneyin ve yukarıda açıklandığı gibi Windows ayarlarında test edin.
  • Ayrıca, mikrofonunuzu devre dışı bırakmadığınızdan emin olun. Birçok dizüstü bilgisayar, klavye kısayoluyla kapatılabilen yerleşik mikrofonlar sunar. klavyenizde arayın [Fn]düğmesine basın ve aynı anda mikrofon gösterilen düğmeye basın. Bu düğmeyi satırda bulabilirsiniz. [F]-Anahtarlar üstte.

Mikrofonunuz başka uygulamalarda çalışıyorsa sorun muhtemelen Skype’tadır. Bu durumda yapmanız gereken bir sonraki şey Skype’ın ses ayarlarını yapmaktır.

Skype’ta ses ayarlarını düzenleyin

Skype uygulamasındaki yanlış ses ayarları, mikrofonunuzun çalışmamasının nedeni olabilir.

Ses sürücüsünü güncelle

Sürücü dosyaları, mikrofon ile Windows işletim sistemi arasında bir iletişim ağı oluşturmak için çok önemlidir. Bu nedenle, her zaman en son sürücülerin kurulu olduğundan emin olun:

Windows Ses Hizmetlerini Yeniden Başlatın

Hizmetler, donanım ve yazılımın düzgün çalışması için gereklidir ve her zaman çalışır durumda olmalıdır. Windows’ta bir hizmet durduğunda, donanım performansı etkilenir. Yani ses hizmeti çalışmadığı için mikrofonunuz çalışmayabilir. Mikrofonunuzu kullanmak için ses hizmetlerinizi yeniden başlatın:

Skype’ı yeniden yükleyin

Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, Skype’ı bir kez yeniden yüklemeyi düşünün. Ancak, önceden düzgün bir şekilde kaldırdığınızdan emin olun. Windows cihazınızda Skype’ı nasıl kaldıracağınızla ilgili bu makaleyi okuyun.

Daha sonra aşağıdaki link üzerinden programı tekrar indirin ve bilgisayarınıza kurun: Skype on Haberler download.

Yeniden yükledikten sonra sorun devam ederse, geçici olarak Skype’ın web istemcisini kullanmayı deneyin ve sorunu Skype Desteğine bildirin. Tarayıcıda Skype’ı tam olarak nasıl kullandığınızı bu makalede okuyabilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 20 Mart 2023 07:57 Skype yalnızca karşı taraf sizi duyabiliyorsa çalışır. Mikrofon sorunlarını nasıl gidereceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Resim: fizkes/Shutterstock.com Reklamcılık Skype çoğunlukla görüntülü arama için kullanılır. Elbette mikrofonunuz çalışmıyorsa ve konuştuğunuz kişiler sizi duyamıyorsa, Skype’ı da doğru kullanamazsınız. Mikrofon sorunlarınızı nasıl hızlı bir şekilde kontrol altına alabileceğinizi umuyoruz. Doğru ses cihazını…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir