Minecraft Başlatıcı başlamıyor – ne yapmalı? – Blog

Minecraft onlarca yıldır en popüler bilgisayar oyunlarından biri olmuştur. Oyuncuların canavarlarla, zombilerle, örümceklerle ve çok daha fazlasıyla savaştığı sanal bir dünyayı temsil ediyor. Bu bir sandbox oyunudur ve kuşkusuz oldukça bağımlılık yapıcı olabilir. Peki ya bir Minecraft hayranıysanız ve oyun bilgisayarınızda aniden başlamazsa? Endişelenmeyin, size sorunu nasıl çözeceğinizi anlatacağız.

Reklamcılık

Minecraft başlatıcı hatalarının genellikle iki nedeni vardır: Minecraft kurulumunun kendisi veya Minecraft ile uyumlu olmayan veya ona müdahale eden diğer programlar. Sorunu gidermek için uygulayabileceğiniz birkaç çözüm vardır:

 1. Java’yı yükleyin
 2. Minecraft Launcher’ı kapatın ve yeniden başlatın
 3. Minecraft’ı yönetici olarak başlatın
 4. Temiz önyükleme gerçekleştirin
 5. Discord yer paylaşımını devre dışı bırak
 6. Başlatıcı profillerini silin
 7. Modları kaldır
 8. Minecraft’ı yeniden yükleyin
 • Java’yı yükleyin

  Minecraft’ı ilk kez başlatıyorsanız, özel Minecraft başlatıcılarıyla herhangi bir şey yapmadan önce Java Runtime Environment paketini yüklemeniz gerekebilir. Minecraft Java için en son Java sürümüne ihtiyacınız var. Mojang’ın resmi Minecraft başlatıcısı gerekli Java sürümünü otomatik olarak indirir. Ancak Minecraft Başlatıcısını resmi web sitesinden indirmediyseniz, Java’yı aşağıdaki bağlantı aracılığıyla da yüklemelisiniz: https://www.oracle.com/de/java/technologies/downloads/.

 • Minecraft Launcher’ı kapatın ve yeniden başlatın

  Bazen Minecraft Launcher’ı basit bir yeniden başlatma işlemiyle düzeltebilirsiniz. Manuel olarak kapatabilirsiniz ancak en iyisi Görev Yöneticisi’nden kapatmaktır. Bu, tekrar açmadan önce tamamen kapanmasını sağlar.

  Bunu yapmak için bilgisayarınızdaki klavye kısayolunu kullanın [Strg] + [Shift] + [Esc]Görev Yöneticisini açmak için. Daha sonra bunun için süreci arayın Minecraft başlatıcısı ve seçmek için tıklayın. Daha sonra “düğmesine tıklayabilirsiniz”Görevi bitir” Tıklayın. Şimdi Minecraft Başlatıcısını yeniden başlatın ve oyunu başlatıcı aracılığıyla tekrar yüklemeyi deneyin.

 • Minecraft’ı yönetici olarak başlatın

  Minecraft Başlatıcısı bilgisayarınızda başlamazsa onu yönetici olarak çalıştırmalısınız. Arka planda çalışan süreçlerin öncelik kazanması nedeniyle sürece müdahale etmesini önlemek için yönetici hakları kullanılabilir.

  Minecraft başlatıcısını yönetici olarak çalıştırmak için Sağ fare tuşu Oluşturduğunuz kısayola tıklayın veya başlatıcının bulunduğu konuma (örneğin başlat menüsünde) gidin. Ancak bu, görev çubuğundaki kısayolla çalışmaz. Ardından ” seçeneğini seçinYönetici olarak çalıştır“. Bir kullanıcı erişim kontrolü iletişim kutusu görünecektir. ” seçeneğine tıklayınEvet“ve işin bitti.

Minecraft'ı yönetici olarak başlat

Minecraft'ı yönetici olarak başlat

 • Temiz önyükleme gerçekleştirin

  Temiz önyükleme adı verilen işlem, bilgisayarı minimum program ve sürücüyle başlatır. Bu, Minecraft’ı mümkün olan en temiz ortamda başlatmanıza ve başlatıcıdaki sorunun diğer programlarla etkileşimden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemenize olanak tanır.

  Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

İlk önce bunu aç Windows başlat menüsü ve ver msconfig A. Sonuçlar daha sonra “Sistem yapılandırması” görüntülenir ve bunu tek tıklamayla kolayca açabilirsiniz.
 • Discord yer paylaşımını devre dışı bırak

  Discord arayüzü, oyun oynarken konuşmalarınıza erişmenizi sağlayan kullanışlı bir araçtır ancak Minecraft’ı bozabilir. Başlatıcı sorununu çözmek için aracı devre dışı bırakmayı deneyin. Bunu Minecraft için devre dışı bırakmak, diğer programlardaki kaplamayı da kapatacaktır; bu nedenle, tekrar kullanmak istiyorsanız tekrar açmanız gerekecektir.

  Bunu yapmak için açmanız yeterlidir Ayarlar Discord’da simgesine tıklayarak Dişli simgesi sol alttaki tıklayın. Ardından kategoriyi seçin “Oyun katmanı“. Artık kaplamayı kaydırıcı devre dışı bırakmak. Ardından Minecraft’ı yeniden başlatmayı deneyin. Başlatıcı şimdi çalışıyorsa gelecekte Minecraft oynamak istediğinizde kaplamayı tekrar devre dışı bırakmalısınız.

Discord Oyun Yerleşimini Devre Dışı Bırak

Discord Oyun Yerleşimini Devre Dışı Bırak

 • Başlatıcı profillerini silin

  Minecraft Başlatıcı, diğer uygulamalar gibi profillerini sisteminize kaydeder. Bunlar daha sonra bilgisayarınızda başlatıcıyı açtığınız anda yüklenecektir. Ancak bu profil dosyası bozulursa başlatıcının hiç başlamamasına neden olabilir. Daha sonra başlatıcı profilini silebilirsiniz.

  Başlatıcıyı bir sonraki açışınızda bu dosyalar otomatik olarak oluşturulacağından bu tamamen zararsızdır. Ancak, dikkate almanız gereken bir şey olan başlatıcı ayarlarınızı kaybedeceğinizi unutmayın.

  Bunu yapmak için önce klavye kısayolunu kullanın [Windows] + [R]. Daha sonra iletişim kutusuna girin %Uygulama verisi% ve tuşuna basın [Enter]. Daha sonra Explorer’ınızda yeni bir pencere göreceksiniz. Klasörü orada arayın”.Minecraft“ve aç.

  Şimdi dosyayı silin “launcher_profiles.json“. Silmek istemiyorsanız dosyayı başka bir konuma da taşıyabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, çalışıp çalışmadığını görmek için başlatıcıyı yeniden açın.

Minecraft Başlatıcı profillerini silin

Minecraft Başlatıcı profillerini silin

 • Modları kaldır

  Minecraft için mod kullanıyorsanız oyunun açılmamasının nedeni bunlar olabilir. Birçok mod, Minecraft’ın kodunu doğrudan düzenleyerek hatalara çok fazla yer bırakır – özellikle mod uzun süredir güncellenmemişse. Bu nedenle modlarda bir sorun olup olmadığını öğrenmek için öncelikle bunları kaldırmalısınız.

  Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

Düğmelere aynı anda basın [Windows] + [R] klavyenizde. Sonra girin %Uygulama verisi% metin kutusuna tıklayın ve “TAMAM“.
 • Minecraft’ı yeniden yükleyin

  Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri size yardımcı olmadıysa sorun muhtemelen sisteminizdeki bozuk Minecraft kurulum dosyalarından kaynaklanmaktadır. Tek çözüm Minecraft’ı tamamen kaldırmak ve ardından oyunu düzgün bir şekilde yeniden yüklemektir.

  Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

İlk önce şunu aç Ayarlar Windows’ta. Bunu yapmak için klavye kısayolunu kullanmanız yeterlidir [Windows] + [I].
 1. Windows arama çubuğunda ” terimini arayınSistem yapılandırması” ve ilgili sonuca tıklayın.
 2. Daha sonra yukarıyı seçin “Hizmetler” ve sol alttaki ” onay kutusunu tıklayınBütün Microsoft Servisleri’ni gizle“. Ardından ” seçeneğine tıklayınHepsini etkisiz hale getir“. Ardından sağ alttaki ” seçeneğine gidinDevralmak“.
 3. Şimdi sağ üstteki ” öğesini seçinHizmetler” seçenek “başlamak” ve ” seçeneğine tıklayınGörev Yöneticisini Aç“.
 4. Ardından bir uygulama seçin ve ardından “Devre dışı bırakmak“. Daha sonra buradaki tüm uygulamalar için bunu tekrarlayın.
 5. Daha sonra tüm pencereleri kapatın. Başlangıç Daha sonra bilgisayarınız yeni. Yeniden başlattıktan sonra, çalışıp çalışmadığını görmek için Minecraft Başlatıcı’yı tekrar açın. Bu durumda devre dışı bırakılan programlardan biri başlatıcının açılmasını engellemiştir. Şimdi her programı birbiri ardına yeniden etkinleştirin ve ardından her birini yeniden başlatın. Başlatıcı artık çalışmıyorsa, son etkinleştirilen programda bir sorun var demektir.
 1. Düğmelere aynı anda basın [Windows] + [R] klavyenizde.
 2. Şimdi girin %Uygulama verisi% ve tıklayın “TAMAM”.
 3. O zaman bir tane yap Çift tıklama “klasöründe.Minecraft“açmak için.
 4. Burada klasörü seçin “modlar“, Ve taşınmak Bunu Minecraft klasörünün dışındaki başka bir dosya konumuna (örneğin masaüstünüze) taşıyın. Bu klasörü görmüyorsanız Minecraft için herhangi bir modun yüklü olmadığı anlamına gelir.
 5. Mods klasörünü kaldırdıktan sonra, açık sen Minecraft başlatıcısı ve oyuna başlamayı deneyin. Daha sonra modları arka arkaya Minecraft klasörüne ekleyebilir ve oyunun hala başlayıp başlamadığını görebilirsiniz. Değilse en son eklenen modda bir sorun var demektir.
 1. Klavye kısayolunu kullanın [Windows] + [I]etrafında Ayarlar açmak.
 2. “kategorisindeUygulamalar” tıklamak “Yüklü uygulamalar“.
 3. Kaldır Şimdi uygulamaları seçin”Minecraft başlatıcısı” Ve “minecraft” seçeneğinden seçim yaparak Üç noktalı menü seçmek.
 4. Daha sonra tuşlara aynı anda basın [Windows] + [R]. Şimdi komutu iletişim kutusuna girin %Uygulama verisi% ve bas [Enter].
 5. Yeni pencerede klasörü arayın .Minecraft Ve silmek o.
 6. Artık Minecraft’ı aşağıdaki web sitesinden tekrar indirip yükleyebilirsiniz: https://www.minecraft.net/de-de/download. Daha sonra her şeyin amaçlandığı gibi çalışıp çalışmadığını görmek için oyunu açın.


(işba)

Haberin Sonu

Minecraft Başlatıcı başlamıyor – ne yapmalı? Minecraft onlarca yıldır en popüler bilgisayar oyunlarından biri olmuştur. Oyuncuların canavarlarla, zombilerle, örümceklerle ve çok daha fazlasıyla savaştığı sanal bir dünyayı temsil ediyor. Bu bir sandbox oyunudur ve kuşkusuz oldukça bağımlılık yapıcı olabilir. Peki ya bir Minecraft hayranıysanız ve oyun bilgisayarınızda aniden başlamazsa? Endişelenmeyin, size sorunu nasıl çözeceğinizi anlatacağız.…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir