MOV’u MP4’e dönüştürün – bu şekilde çalışır

MOV formatında bir videonuz var ve şimdi onu Windows PC’de izlemek mi istiyorsunuz? Bir MOV dosyasını daha okunaklı bir MP4 formatına dönüştürmek kolaydır; bu aynı zamanda dosya boyutunu da azaltabilir. Açık kaynaklı VLC medya oynatıcısını, FFmpeg programını ve çevrimiçi olarak dosya formatını nasıl dönüştürebileceğinizi gösteriyoruz.

Reklamcılık

Ücretsiz ve açık kaynaklı VLC medya oynatıcısıyla MOV dosyalarını kolayca MP4’e dönüştürebilirsiniz.

Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

MOV dosyanızı dönüştürmeye başlamak için önce VLC medya oynatıcısını bilgisayarınıza indirin. Oynatıcıyı buradan indirebilirsiniz: Haber/download/product/vlc-media-player-14724. VLC ortam yürütücüsünü yükledikten sonra açın ve üstteki menü çubuğundaki ” seçeneğine tıklayınmedya“. Ardından menüden ” öğesini seçinDönüştür/Kaydet“…

FFmpeg, komut satırını kullanarak MOV videolarınızı MP4’e dönüştürmenin ücretsiz bir yoludur.

Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

Öncelikle aşağıdaki bağlantıyı kullanarak FFmpeg aracını bilgisayarınıza indirin: Haber/download/product/ffmpeg-53902. FFmpeg’i indirdikten sonra, çıkarmak Arşivin içeriğini bilgisayarınızdaki bir klasöre bir komut yazarak kaydedin. Sağ tık üzerine tıklayın ve menüden “Çıkarmak” veya 7Zip gibi dosya arşivleme programınızı kullanın.​

Herhangi bir program kurmadan MOV dosyasını MP4 dosyasına dönüştürmek istiyorsanız bunu online olarak da yapabilirsiniz. Bu yöntemin pratik yanı, hareket halindeyken akıllı telefonunuzdaki dosyaları dönüştürebilmenizdir. Talimatlarımızda Adobe’nin çevrimiçi dönüştürücüsünü kullanıyoruz. Orada kolayca ücretsiz olarak oluşturabileceğiniz bir hesaba ihtiyacınız olacak.

Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

Tarayıcınızda şu web sitesini ziyaret edin: https://express.adobe.com/tools/convert-to-mp4. Bu, son ürününüzü indirmeden önce basit araçlarla düzenlemenize olanak tanıyan ücretsiz bir Adobe hizmetidir. Burada ” butonuna tıklayarak videonuzu MOV dosya formatında yükleyinVideonuzu yükleyin” tıklayın.​
 1. Öncelikle VLC medya oynatıcısını bilgisayarınıza yükleyin: Haber/download/product/vlc-media-player-14724.
 2. VLC Media Player’ı başlatın, sol üstteki ” seçeneğine tıklayınmedya“ve sonra”ya tıklayınDönüştür/Kaydet“.
 3. “sekmesindedosya“şimdi tıklayın”Eklemek“. Ardından MOV dosyası bilgisayarınızda.
 4. Daha sonra aşağıdaki ” seçeneğine tıklayınDönüştür/Kaydet“.
 5. ” ayarlarkenprofil” seçmek “Video – H.264 + MP3 (MP4)” dışında.
 6. Daha sonra yanındaki “’ye tıklayınHedef dosya” Açık “Aramak“, birine Konum MP4 dosyanız için. Daha sonra “düğmesine tıklayınKaydetmek“.
 7. Daha sonra “’ye tıklayarak dönüştürme işlemini başlatın.başlamak” tıklamak.
 8. Dönüştürmeden sonra yeni MP4 dosyası seçilen konumda mevcut olacaktır.
 1. FFmpeg’i aşağıdaki bağlantıdan indirin: Haber/download/product/ffmpeg-53902. İndirdikten sonra çıkarmak bir yazarak dosyalar Sağ tık üzerine tıklayın ve ardından menüden seçeneği seçin.
 2. O zaman seninkini seç MOV videosu kapalı ve kopyala birini kullanarak Sağ tık üzerine tıklayın ve ” seçeneğini seçinKopyala” tıklamak.
 3. Şimdi FFmpeg paketini açtığınız klasöre gidin ve “klasörünü açın”ben“.
 4. Kopyalanan videoyu düğmelere basarak bu klasöre yapıştırın [Strg] + [V] basmak.
 5. Şimdi bir tane yap Sağ tık klasördeki boş bir alana gidin ve “Terminalde aç“.
 6. Şimdi buraya aşağıdaki komutu girin: .ffmpeg -i source.mov target.mp4. Yerine kaynak.mov ismini yaz MOV dosyası ve bunun yerine hedef.mp4 ver onu isimler dönüştürülmüş MP4 dosyanızı vermek istediğiniz. Komutu çalıştır [Enter] dışında.
 7. Dönüştürmeden sonra yeni MP4 dosyanızı “ben
 1. Şu web sitesine gidin: https://express.adobe.com/tools/convert-to-mp4. Burada “düğmesine tıklayın”Videonuzu yükleyin“.
 2. Şimdi bunu ara MOV videosu bilgisayarınızda. Seçin veya sürükleyip bırakın Sürükle ve bırak alan içerisinde.
 3. Video daha sonra MP4’e dönüştürülecektir. Daha sonra sağdaki ” simgesine tıklayınİndirmek“.


(işba)

Haberin Sonu

MOV’u MP4’e dönüştürün – bu şekilde çalışır MOV formatında bir videonuz var ve şimdi onu Windows PC’de izlemek mi istiyorsunuz? Bir MOV dosyasını daha okunaklı bir MP4 formatına dönüştürmek kolaydır; bu aynı zamanda dosya boyutunu da azaltabilir. Açık kaynaklı VLC medya oynatıcısını, FFmpeg programını ve çevrimiçi olarak dosya formatını nasıl dönüştürebileceğinizi gösteriyoruz. Reklamcılık MOV dosyalarını…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir