Netflix çalışmıyor – ne yapmalı? – Blog

Bir dizi ya da film ile kanepede kıvrılmak istiyorsunuz ve ardından Netflix çalışmıyor mu? Akıştan keyif almanızı sağlayacağını umduğumuz çeşitli olası çözümleri sizin için bir araya getirdik.

Netflix çalışmıyorsa şunları yapabilirsiniz:

Netflix’te yaşadığınız soruna bağlı olarak akış sağlayıcısından hata kodları veya mesajlar alırsınız. Bir başka yazımızda bu tür Netflix hata kodlarını sizler için derledik ve nasıl çözebileceğinizi anlattık.

Akış hizmetinin size başka sorunlar çıkarması durumunda, buradan okumaya devam edin:

Netflix uygulamasını yeniden başlatın

Netflix başlamazsa veya herhangi bir video oynatmazsa ilk ve en kolay çözüm, uygulamayı kapatıp yeniden başlatmaktır. Uygulamanın kapatılması, uygulamanın düzgün çalışmasını engelleyen tüm bozuk verileri kaldırmalıdır. İster iPhone, Android, TV stick veya akıllı TV’nizdeki uygulamayı kapatıyor olun, bu iyi bir ilk adımdır. Bunu yapmak için, akıllı telefonunuzun ana ekranının alt kısmından uygulamaya genel bakış görünene kadar yukarı kaydırın. Ardından Netflix’i seçin ve kapatmak için uygulamayı ekrandan yukarı kaydırın. Çoğu akış cihazında veya akıllı TV’de, uygulamayı seçer ve ardından, uygulamayı kapatmak da dahil olmak üzere ek seçenekler görene kadar basılı tutar veya uzun basarsınız.

Akıllı telefonunuzda, PC’nizde veya akıllı TV’nizde Netflix uygulamasını kapatın ve ardından yeniden başlatın.

Netflix hatalarını kontrol edin

Tüm Netflix hizmetinin çevrimdışı olması nadirdir, ancak uygulama düzgün çalışmıyorsa Netflix sunucularında bir sorun olabilir. Sorunun uygulamanızda değil de Netflix hizmetinde olup olmadığını belirlemek için www.allerrors.com adresindeki Netflix durum sayfasını kontrol edebilirsiniz. Bir sorun varsa, yapabileceğiniz tek şey düzeltilmesini beklemek.

Netflix sunucularında bir sorun olup olmadığını her zaman alle abuses.de web sitesinden takip edebilirsiniz.

İnternet bağlantısını kontrol edin

Netflix uygulamasında bir bağlantı hatası görüyorsanız veya videolarınız düzensiz oynuyorsa internet bağlantınızla ilgili bir sorun olabilir.

Netflix izlemek istediğiniz cihazda bir web tarayıcı açabiliyorsanız, Google’ın çevrimiçi hız testini çalıştırın. Bunu cep telefonunuzda, bir dizüstü bilgisayarda veya masaüstü PC’nizde yapabilirsiniz. ” anahtar kelimesini arayınhız testi‘ ve ardından çalıştırın. Netflix’i bir TV çubuğunda veya akıllı TV’de izliyorsanız, kablosuz yönlendiriciden çok uzakta olmadığınızdan emin olmak için aynı odadaki başka bir cihazda hız testi yapın veya aynı cihazdaki başka bir uygulamada video izleyin. . İnternet hızı, yüksek çözünürlük için 5 Mbps’den veya 4K video akışı için 15 Mbps’den düşük olmamalıdır. Hız testi, yalnızca bağlantınızın ne kadar hızlı olduğunu öğrenmekle ilgili değil, aynı zamanda internet bağlantınızın çalışıp çalışmadığını da öğrenmekle ilgilidir.

İnternet bağlantınız çevrimdışıysa veya videoları Netflix’te güvenilir bir şekilde oynatmak için çok yavaşsa, yönlendiricinizi yeniden başlatın. Bunun için al en az iki dakika gücü kapatın, ardından tekrar prize takın ve tüm durum ışıkları yanana kadar açılmasına izin verin.

Bir hız testi, İnternet bağlantınızın düzgün çalışıp çalışmadığını hızlı bir şekilde belirleyebilir.

Netflix’i başka bir cihazda kullanın

Sorunu daha da izole etmek için Netflix’i farklı bir cihazda deneyin. Örneğin, Netflix’i TV’nizde izlemeye çalışıyorsanız, telefonunuzdaki mobil uygulamayı veya dizüstü bilgisayarınızdaki bir tarayıcıyı kullanarak Netflix’i çalıştırmayı deneyin. Başka bir cihazda çalışıyorsa sorun Netflix hizmetinde veya internet bağlantınızda değil orijinal cihazınızdadır.

Cihazı yeniden başlat

Bu neredeyse bir klişedir, ancak cihazınızı yeniden başlatmak aslında hatalı bir uygulama veya sistem sorununu giderir. Akıllı telefonunuzu yeniden başlatmak için, ekranınızda “Yeniden Başlat” seçeneği görünene kadar yan düğmeyi basılı tutun. Netflix’i masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda bir tarayıcıda kullanıyorsanız, yalnızca tarayıcıyı değil, cihazı da hemen yeniden başlatın. Bunu yapmak için sağ alt köşedeki Windows sembolüne tıklayın ve ardından güç düğmesine tıkladıktan sonra “Yeniden Başlat” seçeneğini seçin.

Cihazınızı yeniden başlatmak genellikle sorunları çözebilir.

Netflix oturumunu kapat

Bazı Netflix sorunları, Netflix’e yeniden kaydolarak kolayca çözülebilir. Netflix’te zaten oturum açtıysanız, oturumu kapatın ve ardından tekrar oturum açın. İşlem, hangi uygulamayı veya cihazı kullanırsanız kullanın temelde aynıdır: hesap simgenizi bulun, Oturumu Kapat’ı seçin ve ardından tekrar oturum açın.

Süresi dolmuş olabilecek oturumları yenilemek için Netflix oturumunu kapatın.

Netflix uygulamasını güncelleyin

Cihazınızda çalıştırmak veya medya akışı için Netflix sunucularına bağlanmak için en son sürüm gerekebileceğinden, Netflix uygulamasını güncel tutmanız önemlidir. Çoğu cihaz, uygulamalarını düzenli olarak günceller, ancak Netflix sürümünüz yakın zamanda güncellenmemiş olabilir. Bunu yapmak için akıllı telefonunuzda App Store veya Play Store’u açın ve ardından Netflix uygulaması için bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Akıllı TV’niz gibi diğer cihazlar için, uygulamaları nasıl güncelleyeceğinizi öğrenmek üzere kullanım kılavuzunuza bakın.

Netflix uygulamasının düzgün çalışması için güncellemeler önemlidir.

Netflix uygulamasını yeniden yükleyin

Her şey başarısız olursa, Netflix uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyerek sorununuzu çözebilirsiniz. Bu, uygulamanın kullanımını engelleyen herhangi bir hatalı yazılımdan kurtulabilir. Hesap kimlik bilgilerinizle tekrar oturum açmanız gerekeceğini ve tüm Netflix indirmelerinin cihazınızdan kaldırılacağını unutmayın. Bir uygulamayı silmek ve yeniden yüklemek çoğu cihazda oldukça kolaydır ve genellikle uygun uygulama mağazasından yeniden indirmeyi gerektirir. Netflix’i bir akıllı TV’ye yeniden yüklemekte sorun yaşıyorsanız imlecinizi kullanarak Netflix uygulamasını vurgulayın, uzaktan kumandanızdaki Menü düğmesine basın ve ardından yeniden yükleme seçeneğini belirleyin.

Temiz bir sürüm elde etmek için Netflix’i kaldırın ve uygulamayı tekrar indirin.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık Bir dizi ya da film ile kanepede kıvrılmak istiyorsunuz ve ardından Netflix çalışmıyor mu? Akıştan keyif almanızı sağlayacağını umduğumuz çeşitli olası çözümleri sizin için bir araya getirdik. Netflix çalışmıyorsa şunları yapabilirsiniz: Netflix’te yaşadığınız soruna bağlı olarak akış sağlayıcısından hata kodları veya mesajlar alırsınız. Bir başka yazımızda bu tür Netflix hata kodlarını sizler için derledik…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir