Numara engellendi: Arayan ne duyuyor?

Bir kişiden sürekli rahatsız edici çağrılar alıyorsanız, onu yalnızca birkaç adımda kolayca engelleyebilirsiniz. Artık bu numaradan gelen çağrıları görmeyeceksiniz. Peki engellenen kişi sizi aramaya çalıştığında ne duyuyor? Kısa cevap: Çok fazla değil ama burada daha fazla ayrıntıya gireceğiz.

Reklamcılık

Elbette bir numarayı engellemek yalnızca tek taraflı bir önlemdir ve engellenen kişi yine de sizi aramaya çalışabilir. Bu aramalar size ulaşmayabilir ancak karşı tarafta engellenen kişi yine de arama yapabilir. Ancak kişinin daha sonra duyduğu şey normal bir çağrı sesi değildir. Telefonunuzda bir arayanı engellediğinizde, engellenen arayanın deneyimi telefona ve sağlayıcıya bağlı olarak biraz değişebilir. Ancak birini engellediğinizde genel olarak şunlar olur:

  • Doğrudan posta kutusuna: Engellenen arayan sizi aramaya çalıştığında, aramaları genellikle telefonunuz çalmadan doğrudan sesli mesajınıza yönlendirilir.
  • Meşgul sinyali: Arayanın, genellikle meşgul aramalar için de kullanılan kısa bir çınlama sesi duyması da söz konusu olabilir. Çoğu zaman arayan kişi doğrudan sesli mesaja yönlendirilir.
  • sessizlik: Sağlayıcıya bağlı olarak, engellenen arayan sizi aradığında hiçbir şey duymayabilir.
  • Görsel ekran: Bazı telefonlar veya mesajlaşma uygulamaları, engellenen arayana, aramasının veya mesajının teslim edilmediğini görsel olarak belirtebilir. Ancak bu, ilgili telefona ve uygulamaya bağlıdır.

Sağlayıcınıza bağlı olarak, engellenen arayan kişi numaranızın meşgul olduğunu veya çağrı almadığınızı düşünebilir. Ancak çoğu zaman istenmeyen arayanlar engellendiklerini düşünebilmektedirler.

Arayanı engelleseniz bile, genellikle posta kutunuzla konuşabilirler. Bu seni rahatsız ediyorsa seninkini değiştirebilirsin Posta kutusunu devre dışı bırak. Bunu yapmak için karakter dizesini girmeniz yeterlidir ##002# telefon uygulamanızın sayısal tuş takımına girin.


(işba)

Haberin Sonu

Bir kişiden sürekli rahatsız edici çağrılar alıyorsanız, onu yalnızca birkaç adımda kolayca engelleyebilirsiniz. Artık bu numaradan gelen çağrıları görmeyeceksiniz. Peki engellenen kişi sizi aramaya çalıştığında ne duyuyor? Kısa cevap: Çok fazla değil ama burada daha fazla ayrıntıya gireceğiz. Reklamcılık Engellenen arayan ne duyuyor? Elbette bir numarayı engellemek yalnızca tek taraflı bir önlemdir ve engellenen kişi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir