Omelge: Hangi alternatifler var?

Yabancılarla görüntülü sohbet yoluyla mı konuşuyorsunuz? Omegle’ın en iyi bilinen özelliği budur. Ancak kötü şöhretli görüntülü sohbet platformu Kasım 2023’te kapatıldı. Hala dünyanın her yerinden yabancılarla görüntülü sohbet fırsatını kaçırmak istemiyorsanız, burada size en iyi Omegle alternatiflerini göstereceğiz.

Reklamcılık

Alman görüntülü sohbet platformu Chatrandom 2011’den beri var ve onu ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüz, olası sohbet ortaklarınızı cinsiyete, konuma ve ortak ilgi alanlarına göre filtrelemenize olanak tanır. Bekarlar ve öğrenciler için sohbet odaları da mevcut olup, dört kişiye kadar grup sohbetleri de mümkündür.

Güvenlik Chatrandom için önemli bir rol oynamaktadır. Uygunsuz davranış ve içerikleri izleyen moderatörler vardır. Cinsiyete göre sohbet partneri seçebilme olanağı, özellikle kadınlar için ek bir güvenlik hissi de sağlıyor. Kullanmadan önce kayıt gerekli değildir; cinsiyetinizi belirtmeniz yeterli.

Platform ayrıca sohbetleri daha ilgi çekici hale getirmek için yüz filtreleri ve sanal hediyeler gibi özellikler de sunuyor.

Shagle, rastgele görüntülü sohbetler için başka bir alternatiftir. Platform 2015 yılında kuruldu ve aylık 3 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu iddia ediliyor. Shagle uluslararasılığa özellikle önem veriyor, bu yüzden burada dünyanın her yerinden insanlarla tanışabilirsiniz.

Kullanıcı olarak yeni kişileri ararken konuma ve ilgi alanlarına göre filtreleme yapabilirsiniz. Shagle, kullanıcı gizliliğinin ve güvenliğinin özellikle önemli olduğunu vurguluyor. Kullanıcı olarak uygunsuz içerikle karşılaşırsanız bunu bildirebilirsiniz. Shagle için akıllı telefon uygulaması bulunmadığından sohbet web sitesi yalnızca bir tarayıcı aracılığıyla kullanılabilir.

Shagle’ı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Kayıt gerekli değildir. Tek yapmanız gereken cinsiyetinizi belirtmek ve sohbete başlayabilirsiniz.

Chatroulette, 2009’dan beri piyasada olan en iyi bilinen Omegle alternatiflerinden biridir. Uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, tek ihtiyacınız olan bir web kamerası ve bir mikrofondur ve kullanmadan önce kaydolmanız gerekir. Omegle’a benzer şekilde Chatroulette, yabancılarla rastgele görüntülü sohbetlere izin verir. Kullanıcı olarak istediğiniz zaman diğer kişilerle bağlantı kurabilir ve görüşmeleri sonlandırabilirsiniz. Platformu birçok dilde kullanabilirsiniz.

Ayrıca Chatroulette’te potansiyel sohbet ortaklarının fotoğrafları da her zaman görüntülenir. Ancak bu aynı zamanda platformu kullanmadan önce fotoğraf çekmeniz gerektiği anlamına da geliyor. Görüntülü sohbeti kullanabilmeniz için yüzünüzün her zaman görünür olması gerekir. Alternatif olarak sesli sohbet yoluyla diğer kullanıcılarla da iletişim kurabilirsiniz.

Chatroulette bu alandaki öncülerden biri olmasına rağmen, en iyi zamanlar muhtemelen platformun arkasındadır. Uygunsuz içerik ve ölçülülük eksikliği nedeniyle sık sık eleştiriliyor, bu nedenle Chatroulette çocuklar ve gençler için uygun olmayabilir. Ancak platform bu görüntüden uzaklaşmaya çalışıyor ve konu anlık görüntülü sohbetler olduğunda hala Omegle’a yaygın olarak kullanılan bir alternatif olmaya devam ediyor. Ancak uygulama şu anda PlayStore’da yalnızca 1,8 yıldız derecelendirmesine sahip.

ChatHub, rastgele görüntülü sohbetler için yeni ortaya çıkan bir platformdur. Kullanmadan önce bir kullanıcı adı seçmeniz, dilinizi, konumunuzu ve cinsiyetinizi girmeniz yeterlidir. Uygulama aynı zamanda sizi cep telefonu numaralarını ve kişisel bilgilerinizi paylaşmamanız konusunda da uyarıyor. Lütfen uygunsuz içeriğe izin verilmediğini unutmayın. Uygulamadaki güvenlik önlemleri ekran görüntülerinin alınmasını da engelliyor.

Kullanıcı arayüzü sezgisel olarak tasarlanmıştır ve çok çeşitli işlevler sunar. Görüntülü sohbetlerin yanı sıra rastgele kullanıcılarla yazışabileceğiniz bir yazılı sohbet de bulunmaktadır. Uygunsuz içerikle karşılaşırsanız diğer kullanıcıyı hemen engelleyebilirsiniz.

ChatHub’ı web sitesi veya uygulama aracılığıyla ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.


(emzy)

Haberin Sonu

Omelge: Hangi alternatifler var? Yabancılarla görüntülü sohbet yoluyla mı konuşuyorsunuz? Omegle’ın en iyi bilinen özelliği budur. Ancak kötü şöhretli görüntülü sohbet platformu Kasım 2023’te kapatıldı. Hala dünyanın her yerinden yabancılarla görüntülü sohbet fırsatını kaçırmak istemiyorsanız, burada size en iyi Omegle alternatiflerini göstereceğiz. Reklamcılık Chatrastgele Alman görüntülü sohbet platformu Chatrandom 2011’den beri var ve onu ücretsiz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir