Önceden yüklenmiş uygulamaları root olmadan silin – Blog

Android akıllı telefonunuza önceden yüklenmiş olarak gelen uygulamalar ve oyunlar (bloatware olarak da bilinir) yalnızca sinir bozucu olmakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla depolama alanı kaplar. Bunları ortadan kaldırmak genellikle kolayca mümkün değildir. Genellikle bu tür uygulamalar yalnızca devre dışı bırakılabilir ve böylece gizlenebilir, ancak sistemde hâlâ mevcuttur. Burada, bu bloatware’i etkili bir şekilde nasıl kapatabileceğinizi ve son olarak cep telefonunuzu rootlamadan buza nasıl koyabileceğinizi ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Reklamcılık

Tehlike: Makalede açıklanan yöntemi kullanarak yalnızca istenmeyen yazılımları değil, aynı zamanda önemli sistem bileşenlerini de kaldırabilirsiniz! Bu nedenle, kaldırma işleminde dikkatli olun ve gerekirse belirli yazılımların Android sisteminiz için gerekli olup olmadığını araştırın.

Fark etme: Samsung kullanıcısı olarak talimatlar sırasında “Shell’in kullanıcı 150’ye erişim izni yok” mesajını alırsanız cihazınızdaki Güvenli Klasörü kaldırın. Bunu Ayarlar > Biyometri ve güvenlik > Güvenli Klasör > Diğer ayarlar > Kaldır yoluyla yapabilirsiniz.

Bu yöntemi kullanarak önceden yüklenmiş bir uygulamayı (örneğin Facebook) silerseniz, onu Play Store’dan tekrar indirebilirsiniz. Ancak bu artık sistemde yer almaz ve her zamanki gibi bağımsız bir uygulama olarak ele alınabilir. Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu görüntüleyin.

1. adım:

Öncelikle SDK Platform Tools yazılımını bilgisayarınıza indirin.

Bir uyarı: Başka bir yazımızda geliştirici modunu tekrar nasıl devre dışı bırakabileceğinizi göstereceğiz.

 1. İndir en yeni sürüm SDK Platform Tools yazılımını bilgisayarınıza indirin.
 2. İndirdikten sonra açın dosya konumuçoğunlukla “İndirilenler“ve dosyayı açın. Bunu yapmak için bir sağ tık üzerinde ve “‘i seçinHepsini çıkart…“.
 3. Gibi dosya konumu Daha sonra işinizi kolaylaştırmak için sürücüyü seçin C: dışında. Daha sonra “‘ye tıklayınÇıkarmak“.
 4. Ardından çıkartılan klasörü açın ve bir tane oluşturun sağ tık sen varken [Shift]Düğmeyi basılı tutun. Daha sonra içerik menüsündeki ” seçeneğine tıklayınPowerShell penceresini burada açın“.
 5. Şimdi seninkini al Akıllı telefon ve aç Ayarlar. Aşağı kaydır “Telefon bilgisi” ve ardından ” seçeneğini seçinYazılım bilgileri“.
 6. Şimdi oraya birkaç kez dokunun “Yapı numarası“mesaj gelene kadar”Geliştirici modu etkinleştirildi” belirir.
 7. Daha sonra ayarlara bakın “Geliştirici Seçenekleri” ve açın. Orada şuraya ilerleyin: “USB hata ayıklama” Ve etkinleştir Bu. Daha sonra cep telefonunuzu bunlardan birine bağlayın. Bilgisayarınıza USB kablosu ve buna izin ver Telefon verilerine erişim.
 8. Akıllı telefonunuzun olup olmadığını kontrol edin ADB’li birbirine bağlı ” komutunu kullanarak.adb cihazları” PC’nizdeki komut penceresinde. Daha sonra bir Haberler akıllı telefonunuzda ” ile görebileceğinizTAMAM“Onayla. Tekrar girin”.adb cihazları“bir, gereken Cihaz numarası durumuyla”cihaz” belirir. Cihazınız bağlı ve kullanıma hazırdır.
 9. Şimdi etkileşimli kabuğa girmek için şunu yazın: “.adb kabuğu” A.
 10. ” komutuylapm liste paketleri” tüm kurulu paketleri görüntüleyecektir. Komutu girin “pm liste paketleri -3” yalnızca şuradaki uygulamaları kullanmak için: üçüncü taraf sağlayıcılar görmek için. Bu şekilde güvenli tarafta olursunuz ve önemli olanları yanlışlıkla kaldırmazsınız Sistem uygulamalarıdiğer uygulamalar için gereken takvim gibi.
 11. Şimdi ” komutunu kullanarak bir uygulamayı kaldırınpm kaldırma -k –user 0” bunu takiben Uygulamanın adıÖrneğin pm kaldırma -k –user 0 com.facebok.katana.
 12. Uygulama başarıyla kaldırıldıysa ” mesajını alacaksınızBaşarı“.


(işba)

Haberin Sonu

Android akıllı telefonunuza önceden yüklenmiş olarak gelen uygulamalar ve oyunlar (bloatware olarak da bilinir) yalnızca sinir bozucu olmakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla depolama alanı kaplar. Bunları ortadan kaldırmak genellikle kolayca mümkün değildir. Genellikle bu tür uygulamalar yalnızca devre dışı bırakılabilir ve böylece gizlenebilir, ancak sistemde hâlâ mevcuttur. Burada, bu bloatware’i etkili bir şekilde nasıl…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir