OneDrive’ı Eşitle | çevrimiçi – Blog

Windows 10’un yerleşik bulut depolama alanı olan Microsoft OneDrive, dosyalarınızı ve klasörlerinizi otomatik olarak senkronize eder. Bu, kayıtlı dosyalarınıza her yerden ve herhangi bir cihazdan erişmenizi sağlar. Çünkü ihtiyacınız olan tek şey ücretsiz Microsoft hesabınızdır. İnternet bağlantınız olmasa bile dosyaları düzenleyebilirsiniz. İnternete yeniden bağlandığınızda belgeleriniz her yerde otomatik olarak güncellenecektir..

Reklamcılık

Yerel OneDrive klasörünüzdeki dosya ve klasörlerin yanında bulduğunuz simgeler, senkronizasyon ayarı hakkında size bilgi verir.

  • A beyaz zemin üzerine yeşil onay işareti şu anlama geliyor Bulut dosyası yerel olarak kullanılabilir dır-dir. Çevrimdışı olsanız bile dosyanıza her zaman erişebilmenizi sağlamak için.
  • A yeşil zemin üzerine beyaz kanca dosya anlamına gelir bu cihazda mevcut ancak bulutta da mevcuttur. Böylece dosya senkronize edilir.
  • mavi çerçeveli bulut simgesi olan dosyaları görüntüler yalnızca ihtiyaç duyulduğunda şarj edilir haline gelmek. Bu seçenek, dosyalar yerel sabit sürücünüzde değil, yalnızca bulutta depolandığından bilgisayarınızda depolama alanından tasarruf etmenizi sağlar. Adından da anlaşılacağı gibi yalnızca gerektiğinde yüklenirler.
  • Özel durumlar: Bulutunuz senkronize edilirse iki mavi ok görüntülenir. Bu durumda, dosyalar şu anda karşıya yükleniyor veya indiriliyor. Ayrıca bir dosyanın da olması mümkündür. beyaz zemin üzerinde gri eksi İşaretliler. Bu dosyalar senkronize edilmeyecektir.

İkinci işlevi kullanmak için uygun ayarı yapmanız gerekir:

1. adım:

Ona tıkla Bulutlar simgesi görev çubuğunuzda, ardından ona tıklayın Üç nokta sembolü ve yeni görüntülenen içerik menüsünde “Ayarlar“.

Bir uyarı: OneDrive’ı henüz Windows PC’nize yüklemediyseniz, bu makalede bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Microsoft hesabınızda oturum açtıktan sonra OneDrive, bilgisayarınızda otomatik olarak yerel bir klasör oluşturacaktır. Burada depolanan klasörler ve dosyalar doğrudan bulut depolama alanınızla senkronize edilir. Yerel OneDrive klasörünü açmak için Bulutlar simgesi görev çubuğunuzun en altında ve ardından “Açık dosya” tıklamak.

Ayrıca doğrudan da yapabilirsiniz Windows Dosya Gezgini açın ve orada bulun Sağ Taraf One Drive dizini.


(onlara)

Haberin Sonu

Windows 10’un yerleşik bulut depolama alanı olan Microsoft OneDrive, dosyalarınızı ve klasörlerinizi otomatik olarak senkronize eder. Bu, kayıtlı dosyalarınıza her yerden ve herhangi bir cihazdan erişmenizi sağlar. Çünkü ihtiyacınız olan tek şey ücretsiz Microsoft hesabınızdır. İnternet bağlantınız olmasa bile dosyaları düzenleyebilirsiniz. İnternete yeniden bağlandığınızda belgeleriniz her yerde otomatik olarak güncellenecektir.. Reklamcılık Senkronizasyon ayarları Yerel OneDrive…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir