Önyükleme çubuğu oluşturun – nasıl çalışır? – Blog

Önyükleme çubuğu veya önyükleme sabit diski, harici bir depolama ortamıdır. Windows işletim sisteminizi kopyalarsınız, ancak verilerinizi kopyalamazsınız. Böylece Windows’u daha sonra geri yükleyebilirsiniz – hasarlı Windows artık bir kullanıcı arayüzü göstermiyor. Windows’u nasıl geri yükleyeceğinizi buradan öğrenebilirsiniz. Windows’u diğer bilgisayarlara yüklemek için bir önyükleme çubuğu da kullanabilirsiniz. Bu, özellikle disk sürücüsü olmayan bir dizüstü bilgisayarsa kullanışlıdır.

Medya Oluşturma Aracını kullanarak bir önyükleme çubuğu oluşturun

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Bir uyarı: İnternet bağlantınızın sabit olduğundan emin olun. Bu şekilde herhangi bir kopukluk olamaz.

Hızlı kılavuz: Medya Oluşturma Aracını kullanarak bir önyükleme çubuğu oluşturun

 1. Windows için Media Creation Tool’u önceden indirin ve kurun. Burada bulabilirsiniz.
 2. Medya Oluşturma Aracını başlattıktan sonra, yönetici kimliği A. İçinde normal durum seninkiyle aynı fikirde Kullanıcı bilgisi kibrit.
 3. Okumak Lisans şartları aracılığıyla ve tıklayın “Kabul etmek“.
 4. Alt noktayı seçin “Başka bir PC için yükleme ortamı (USB bellek çubuğu, DVD veya ISO dosyası) oluşturun“. Sonra “‘yı tıklayınDaha öte“.
 5. Şimdi seç Dilthe sürüm Ve mimari (64 bit veya 32 bit). Bunu sakla kanca ” deBu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullanın” at. Öyleyse ol optimum ayarlar otomatik olarak PC’niz için saklanır.
 • Bir sonraki adımda ” üzerine tıklayınUSB bellek çubuğu“. Bir not görünür. Depolama ortamı en az 8 GB depolama alanı mevcut olmalıdır. Şimdi tıklayın “Daha öte“.
 • Ardından Sopa nereden Pencereleri kaydet istemek. Bütün bilgiler çubukta önceden olacak kapalı. Ardından “Daha öte“.
 • O zaman olacak Windows indirildi. Biraz zaman alabilir, ama en azından seninkini yapabilirsin kişisel bilgisayar bu arada kullanmaya devam et. sadece sana izin var Olumsuz the İndirme penceresini kapat.
 • senin olacak iletilenEğer İndirmek ve işleme tamamlandı vardır. Ardından ” tuşuna basınTamamlamak“, önyükleme çubuğunun oluşturulmasını tamamlayın. Başka bir kısa var otomatik temizleme.
 • Artık bir önyükleme çubuğu oluşturdunuz. senin için kullanabilirsin Windows işletim sistemini onarın. Ayrıca size Windows’u başka bir bilgisayara veya başka bir bilgisayara taşıma seçeneği sunar. Disk sürücüsü olmayan dizüstü bilgisayar daha yüksek sesle çalmak.
 • Konuyla ilgili daha fazlası:

  kaydeden Cornelia Moehring de 31 Mart 2023 11:50 Windows işletim sisteminizi harici olarak yedeklemek ister misiniz? Bir önyükleme çubuğu bunun için en iyi sonucu verir. Talimatları burada bulabilirsiniz! Reklamcılık Önyükleme çubuğu veya önyükleme sabit diski, harici bir depolama ortamıdır. Windows işletim sisteminizi kopyalarsınız, ancak verilerinizi kopyalamazsınız. Böylece Windows’u daha sonra geri yükleyebilirsiniz – hasarlı Windows…

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir