Otomatik başlatmayı düzenle – Blog

Yararlı olabilse de bazı uygulamaların otomatik başlatma işlevi yoktur (örn. bazı haberciler). Aşağıda, uygulamalar için otomatik başlatmayı kendi ihtiyaçlarınıza göre ne ölçüde tasarlayabileceğinizi ele alacağız. Windows bilgisayarlarda olduğu gibi Android’de yerleşik bir başlat menüsü olmadığından, otomatik başlatmanın bir uygulama kullanılarak düzenlenmesi gerekir.

Android uygulamalarını otomatik başlatmaya ekleyin

Bunu MacroDroid uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz. Bu, görevleri ve ayarları otomatikleştirmeyi mümkün kılan popüler bir uygulamadır. Bu, akıllı telefon başlatıldığında açılacak uygulamaları belirlemek için de kullanılabilir. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Android uygulamalarının otomatik olarak başlatılmasını engelle

Bazı Android cihazlar, uygulamaları “dondurmak” için bir yol sunar. “Devre Dışı Bırak” olarak da bilinen bu özellik, cihazınızla birlikte gelen ve kaldırılamayan uygulamalar için kullanışlıdır. Bunlar devre dışı bırakılırsa, artık açılmazlar. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Hızlı kılavuz: uygulama ekleyin

  1. Akıllı telefonunuzdaki MacroDroid uygulamasını açın ve ” seçeneğine tıklayarak yeni bir makro oluşturun.Makro ekle” tip.
  2. Şimdi ” üzerine dokununtetiklemek” ve ardından kategoride seçin “cihaz olayları” seçenek “cihaz yeniden başlatma” dışında.
  3. Ardından ” üzerine dokununaksiyon” ve ardından kategoride seçin “uygulamalar” seçenek “Uygulamayı başlat” dışında.
  4. Bundan sonra, istediğiniz birini seçin apartman akıllı telefonunuzu başlattığınızda açmak için.
  5. Şimdi makroya bir isimleryukarıya girebilirsiniz.
  6. Ardından buna dokunun sembol makronuzu kaydetmek için sağ alt

Hızlı kılavuz: Otomatik başlatmayı önleyin

  1. akıllı telefon ayarları ve orayı seçin “uygulama” dışında.
  2. Ardından, otomatik başlatmasını engellemek istediğiniz uygulamayı arayın.
  3. Ardından ” öğesine dokunun.Devre dışı bırakmak” Ve onaylamaktekrar dokunarak.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 2 Mayıs 2023, 09:23 Akıllı telefonunuzu başlattığınızda uygulamaları otomatik olarak başlatmak veya tam olarak bunu önlemek ister misiniz? Size nasıl yapıldığını göstereceğiz. Reklamcılık Yararlı olabilse de bazı uygulamaların otomatik başlatma işlevi yoktur (örn. bazı haberciler). Aşağıda, uygulamalar için otomatik başlatmayı kendi ihtiyaçlarınıza göre ne ölçüde tasarlayabileceğinizi ele alacağız. Windows bilgisayarlarda olduğu…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir