Otomatik oturum açma çalışmıyor – Blog

Normalde, bilgisayarınızda Skype’ı başlattığınızda, bağlı hesabınızla otomatik olarak oturum açarsınız. Ancak bunun işe yaramadığı da olabilir. Bu hata çeşitli nedenlerle oluşur, ancak çoğu durumda kendiniz düzeltebilirsiniz.

Skype oturumunuzu otomatik olarak açmazsa şunları yapabilirsiniz:

Ağ bağlantınızı kontrol edin

Skype yalnızca etkin bir internet bağlantısıyla çalışır. Bu yüzden görev çubuğunuzun sağ köşesindeki ağ simgesine tıklayarak internete bağlı olduğunuzdan emin olun ve ağınızın altında olup olmadığına bakın”birbirine bağlı” duruyor.

Ayrıca tarayıcınızı açabilir ve oradan çeşitli adresleri arayabilirsiniz. Diğer web siteleri sorunsuz çalışıyorsa, Skype uygulamasında bir sorun var demektir. Skype ve hizmetlerinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için mevcut durum için aşağıdaki web sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://support.skype.com/de/status. Listelenen hizmetlerden herhangi birinde bir sorun varsa, Microsoft’un sorunu çözmesini beklemeniz gerekecektir.

Skype’ı kullanmak için internet bağlantısı gerekir. İnternete bağlı değilseniz, Skype’ta oturum açamazsınız.

Skype’ı güncelle

Otomatik oturum açmanızla ilgili sorun yaşıyorsanız, Skype uygulamanızı güncellemeniz gerekebilir. Bunu yapmak için şu bağlantıyı açmanız yeterlidir: https://www.skype.com/de/get-skype/download-skype-for-desktop/. Skype’ın en son sürümünü buradan indirin ve uygulamayı güncelleyin.

Skype’ı yeniden yükleyin

Skype hala otomatik olarak oturum açmıyorsa, yeniden yüklemek de yardımcı olabilir. Bunun için öncelikle bilgisayarınızdaki Skype uygulamasını kaldırın. Windows’ta programların nasıl kaldırılacağını buradan okuyabilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki bağlantı aracılığıyla Skype’ı tekrar indirebilirsiniz: https://www.skype.com/de/get-skype/download-skype-for-desktop/.

Skype’ı yeniden yüklemek genellikle hataları düzeltebilir.

Skype bildirimlerini devre dışı bırak

Kişiler çevrimiçi olduğunda Skype sizi bilgilendirir. Ancak, bu işlev oturum açarken sorunlara yol açabilir. Üç öğe menüsü profil resminizin yanında. Ardından “Fikirler” dan. Kategoride ayrıldıktan sonra “bildirimler” değişti, seçeneğin işaretini kaldırın ““Kişi çevrimiçi oluyor” bildirimi“.

Göze çarpmayabilir, ancak kişilerinizin çevrimiçi durumuyla ilgili bildirimler, oturum açmanızla ilgili sorunlara neden olabilir.

Kullanıcı adınızın ve şifrenizin doğru olduğunu kontrol edin

Basmakalıp gelebilir, ancak kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru girdiğinizden emin olun. Bir yazım hatası düşündüğünüzden daha hızlı gerçekleşir. Otomatik olarak oturum açarken sorun yaşıyorsanız, doğru girmenize rağmen kullanıcı adınız veya parolanız değiştirilmiş olabilir. Güvenlik nedeniyle, parolanızı değiştirmek normalde hesabı kullanan tüm uygulamalardan çıkış yapmanıza neden olur. Skype hesabınızın ele geçirildiğinden şüpheleniyorsanız, parolanızı sıfırlamalı ve yeni bir parola ile oturum açmayı denemelisiniz.

Skype hesabınızın engellenip engellenmediğini veya askıya alınıp alınmadığını kontrol edin

Otomatik oturum açma, Skype hesabınız geçici olarak askıya alındığından çalışmayabilir. Bu, hesabınız Skype’ın kurallarını ve güvenliğini ihlal ettiğinde olabilir. Ayrıca Microsoft, hesabınızda olağandışı bir etkinlik tespit ederse, sizi olası dolandırıcılık veya kötüye kullanımdan korumak için hesabınızı geçici olarak askıya alacaktır.

Hesabınızın bir güvenlik ihlali nedeniyle askıya alındığından şüpheleniyorsanız, bu sorunu çözmek için Skype Destek ile iletişime geçmelisiniz.

Virüsten koruma yazılımınızı kontrol edin

Bazen bilgisayarınızdaki virüsten koruma yazılımı Skype’ı etkileyebilir ve bir kullanıcı hesabında oturum açarken sorunlara neden olabilir. Bunu düzeltmek için, antivirüsünüzün güvenlik duvarı ayarları gibi bazı özelliklerini devre dışı bırakmanız ve bunun sorunu çözüp çözmediğine bakmanız gerekir. Güvenlik duvarınıza nasıl istisna ekleyeceğinizi başka bir gönderide bulabilirsiniz.
Sorun devam ederse, bilgisayardaki virüsten koruma yazılımını geçici olarak kapatıp devre dışı bırakmanız gerekebilir. Örneğin, Windows Defender’ın nasıl devre dışı bırakılacağını başka bir makalede okuyabilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık Normalde, bilgisayarınızda Skype’ı başlattığınızda, bağlı hesabınızla otomatik olarak oturum açarsınız. Ancak bunun işe yaramadığı da olabilir. Bu hata çeşitli nedenlerle oluşur, ancak çoğu durumda kendiniz düzeltebilirsiniz. Skype oturumunuzu otomatik olarak açmazsa şunları yapabilirsiniz: Ağ bağlantınızı kontrol edin Skype yalnızca etkin bir internet bağlantısıyla çalışır. Bu yüzden görev çubuğunuzun sağ köşesindeki ağ simgesine tıklayarak internete…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir