Özel karakterler ekleyin – nasıl çalışır? – Blog

LaTeX’teki özel karakterler iki gruba ayrılabilir: ve $ gibi aslında bir işlevi olan ancak karakter olarak da görüntülenebilen LaTeX ayrılmış karakterleri ve Yunan harfleri veya çeşitli diğer karakterler oklar gibi diğer tüm özel karakterler . Bu özel karakterler LaTeX komutlarıyla girilebilir. Yazımızda sizler için en önemli özel karakterleri bir tablo halinde özetledik ve birkaç kategoriye ayırdık.

LaTeX ayrılmış karakterleri ekle

Ayrılmış karakterler, koddaki temel LaTeX işlevleri için önemlidir. Yani, örneğin $ yazın, LaTeX başlangıçta matematiksel bir ortamı tanıtmak istediğinizi varsayar. İşleve ek olarak, karakter de görüntülenebilir. Örneğin, yapmanız gereken $ girin, yani çıktıda da $ resimli LaTeX tarafından ayrılan diğer tüm önemli karakterler aşağıdaki tabloda bulunabilir.

Yunanca özel karakterler

amssymb ile oklar ve diğer semboller

Önce şunu bağla amssymb önsözünüzdeki paket: usepackage{amssymb}

Daha sonra aşağıdaki sembolleri kullanabilirsiniz:

para birimi işareti

paketi bağla eurosym aşağıdaki sembolleri kullanmadan önce:

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Michael Mierke de 15 Ağu 2023 12:00 LaTeX’te özel karakterler mi yoksa ayrılmış karakterler mi girmek istiyorsunuz? En yaygın özel karakterler için makalemizi okuyun. Reklamcılık LaTeX’teki özel karakterler iki gruba ayrılabilir: ve $ gibi aslında bir işlevi olan ancak karakter olarak da görüntülenebilen LaTeX ayrılmış karakterleri ve Yunan harfleri veya çeşitli diğer karakterler oklar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir