Paint.NET eklentilerini bulun ve yükleyin – Blog

Eklentiler, hafif programı Photoshop’a sağlam bir alternatif haline getirerek Paint.NET’i genişletir. Eklentiler, örneğin görüntülerden kırmızı gözleri kaldırmanıza veya bokeh efektini kullanmanıza olanak tanır. Birçok Photoshop kullanıcısı için .PSD dosyalarını açıp düzenleyebilmek de önemlidir. Aşağıda kurulumun nasıl çalıştığını ve hangi eklentileri önerdiğimizi okuyabilirsiniz.

Paint.NET’te eklentiler nasıl kurulur

  1. İlk önce istediğiniz eklentiyi indirin. Resmi Paint.NET forumunda veya bu makaledeki yararlı eklentiler derlememizde tüm eklentilere genel bir bakış bulabilirsiniz.
  2. Eklentiler çoğunlukla “.dll” dosyaları. Bazı eklentiler şu şekilde mevcut olabilir: .ZIP veya .RAR paketlenmiş. Bu dosyaları sıkıştırmak için 7zip kullanın paketten çıkarmakdevam etmeden önce.
  3. Şimdi aynı anda düğmelere basın [Windows] + [E]. Açılan gezginde ” konumuna gidin.C:” > “programlar” > “boya.net“. Alternatif olarak üstteki çubuğu da kullanabilirsiniz “C:Program DosyalarıPaint.NET” (resmi görmek).
  4. Efektler veya dosya türü için bir eklenti yüklemiş olmanıza bağlı olarak ilgili alt klasörü açın. İçin “Efektler Efektler” ve için “FileType Eklentileri FileTypes“.
  5. Koymak indirilen .dlldosya dosya ve Paint.NET’i başlatın. Eklenti kuruldu.

1. ipucu: Bir eklentiye ait klasörü, adıyla eşleşecek şekilde yeniden adlandırın. İsimler genellikle çok net değildir. Bu şekilde, eklentileri daha sonra, örneğin birini silmek isterseniz, daha iyi atayabilirsiniz.

2. ipucu: Bir eklentiyi tekrar silerseniz, klasörlere gitmeniz yeterlidir. C:Program DosyalarıPaint.NETEffectsEffects veya. C:Program DosyalarıPaint.NETFileType-PluginsFileTypes. Buradan, kaldırmak istediğiniz eklentilerle ilişkili klasörleri silin.

3. İpucu: Özellikle birden çok eklentiyi entegre ederken bazen biraz daha karmaşık hale gelebilir. Cesaretini kırmamaya çalış.

3 Yararlı Paint.NET Eklentisi

Fotoğrafları daha iyi düzenlemenize yardımcı olacak bir dizi eklentiyi sizin için bir araya getirdik:

Paint.NET PSD Eklentisi

“Paint.NET PSD Eklentisi” ile şunları yapabilirsiniz: photoshop Paint.NET’te oluşturulan fotoğrafları da düzenleyin. Dosyaları olduğu gibi açabilirsiniz. .PSD biçimi bilgisayara kaydet. İndirmeyi psdplugin.com eklentisinin resmi sayfasında bulabilirsiniz.

Pyrochild’in eklenti paketi

Bu eklenti paketi, fotoğraf düzenlemeniz için size hemen birden çok efekt ve filtre sunar. Bunların arasında iyi bilinen işlev var “Sıvılaştırma” Pohotshop’tan. Yani fotoğraflarınızı optimize etmek ve özelleştirmek için birçok seçeneğiniz var. Örneğin, efektleri kullanabilirsiniz “sıçramak” veya “pikselleştirmek“. İkincisi bir oluşturur Mozaik Etkisi. Ayrıca ayar ile ilgili renk şemaları bu eklenti paketine entegre edilmiştir. İndirmeyi resmi getpaint.net forumunda bulabilirsiniz.

TR’s Dodge and Burn (Bulanıklaştır ve Keskinleştir)

Bir başka ilginç eklenti ise Blur and Sharpen. Bununla yapabilirsin bokeh efekti taklit etmek. Fotoğrafın bazı alanlarını bulanıklaştırmayı ve diğer alanları keskinleştirmeyi deneyin. İndirmeyi resmi getpaint.net forumunda bulabilirsiniz.

Daha fazla eklenti için getpaint.net forumuna başvuruyoruz. Burada, fotoğrafınızı isteklerinize göre düzenlemek üzere sayısız eklenti bulmak için entegre arama işlevini kullanabilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Michael Mierke de 28 Şubat 2023, 11:32 Paint.NET’te eklentileri kullanmak istiyor ancak bunları nasıl kuracağınızı bilmiyor musunuz? Nasıl çalıştığını ve hangilerini önerdiğimizi gösteriyoruz. Reklamcılık Eklentiler, hafif programı Photoshop’a sağlam bir alternatif haline getirerek Paint.NET’i genişletir. Eklentiler, örneğin görüntülerden kırmızı gözleri kaldırmanıza veya bokeh efektini kullanmanıza olanak tanır. Birçok Photoshop kullanıcısı için .PSD dosyalarını açıp…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir