Panoyu temizle – bu şekilde çalışır – Blog

Windows PC’nizdeki dosya veya metin gibi içeriği kopyalarsanız, bu, daha sonra başka bir yere yapıştırabileceğiniz panoda saklanır. Bir bilgisayarı başka kullanıcılarla paylaşırsanız bu bir güvenlik riski haline gelebilir – onlar da panonuza erişebilir. Örneğin, kopyaladığınız şifrelerin yanlış ellere geçmesini önlemek için panoyu düzenli olarak temizlemelisiniz. Size nasıl olduğunu söyleyeceğiz.

Fark etme: Elbette, sorunsuz bir dosyayı veya anlamsız bir metni kopyalayarak panonun üzerine de yazabilirsiniz. Ancak, verileri güvenli bir şekilde silmek istiyorsanız, aşağıdakileri yapmalısınız:

Windows 10’da pano geçmişini temizle

1809’a Windows güncellemesiyle birden çok pano tanıtıldı. Bu “aracılığıyla yapılabilir.Ayarlar -> Sistem -> Pano” etkinleştirilebilir ve devre dışı bırakılabilir.

Pano geçmişini şuradan görüntüleyebilirsiniz: [Windowstaste]+[V] açmak. Orada, ” üzerine tıklayarak bölümleri tek tek kopyalayabilirsiniz.X” ilgili kutuda. Alternatif olarak, tüm geçmişi ” aracılığıyla da silebilirsiniz.Hepsini temizle” boşaltmak için.

Panoyu komutla temizle

  1. Tuş kombinasyonuna basın [Windows] + [R].
  2. Şimdi küçük bir pencere açılacak. Oradan aşağıdaki komutu girin: cmd /c “yankı kapalı | klip”. onaylamak için ” tıklayınTamam“. Pano daha sonra otomatik olarak boşaltılır.

Panoyu kısayol aracılığıyla düzenli olarak temizleyin

Panonuzu düzenli olarak temizlemek istiyorsanız, masaüstünüzde bir kısayol oluşturabilirsiniz. Ardından panoyu daha da hızlı temizleyebilirsiniz.
Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

Hızlı kılavuz: Panoyu kısayol aracılığıyla düzenli olarak silin

  1. Masaüstünüzde boş bir alana sağ tıklayın ve “ile oluşturun”Yeni” ve “kısayol‘ yeni bir bağlantı.
  2. Yeni bir pencere açılacaktır. Sağlanan alana aşağıdaki komutu girin: cmd /c “yankı kapalı | klip”. Ardından ” üzerine tıklayınDevam et“.
  3. Kısayoluna bir ver isimler Ve git “Tamamlamak“.
  4. Kısayol şimdi masaüstünüzde görünecektir. Çift tıklama panoyu boşaltır şimdi otomatik olarak.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Anna Kalinowsky de 1 Şubat 2023, 10:22 Yetkisiz kişilerin en son kopyaladığınız şeyi görmemesi için panonuzu tamamen boşaltmak ister misiniz? O zaman talimatlarımızı takip edin! İlan Windows PC’nizdeki dosya veya metin gibi içeriği kopyalarsanız, bu, daha sonra başka bir yere yapıştırabileceğiniz panoda saklanır. Bir bilgisayarı başka kullanıcılarla paylaşırsanız bu bir güvenlik riski haline gelebilir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir