PDF dosyaları oluşturun ve düzenleyin

Google Dokümanlar’da bir doküman oluşturduysanız bunu PDF olarak da kaydedebilirsiniz. Bu, başka kelime işlem programlarına sahip kişilerin de dosyayı açabilmesini sağlar. Zaten bir PDF dosyanız varsa bunu Google Dokümanlar’da da düzenleyebilirsiniz. Size bunun nasıl yapıldığını göstereceğiz.

Reklamcılık

Belgenizi PDF dosyası olarak kaydetmek istiyorsanız bunu yalnızca birkaç tıklamayla yapabilirsiniz.

1. adım:

Henüz yapmadıysanız tarayıcınızda Google Dokümanlar’ı açın ve Google hesabınızla oturum açın. Daha sonra PDF formatında kaydetmek istediğiniz belgeyi açın. Daha sonra sol üstteki ” butonuna tıklayındosya” ve menüdeki ” öğelerine birbiri ardına gidinİndirmek“ve sonra”ya tıklayınPDF dosyası“.

Dosyaları PDF biçiminde Google Dokümanlar’a aktarabilir ve ardından çevrimiçi düzenleyiciyi kullanarak düzenleyebilirsiniz.

Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

Bir PDF dosyasını Google Dokümanlar’da açmak ve düzenlemek için önce dosyayı şuraya kaydetmelisiniz: Google sürücü yüklemek. Bunu yapmak için tarayıcınızda Google Drive web sitesine gidin ve orada Google hesabınızla oturum açın. Giriş yaptıktan sonra soldaki “” butonuna tıklayın.Yeni“.
  1. İlk önce aç Google sürücü ve Google hesabınızla giriş yapın.
  2. Daha sonra sol üstteki “” seçeneğine tıklayınYeni” ve menüden ” öğesini seçinDosyaları yükle” dışında.
  3. Şimdi Google Drive’a yüklemek için PDF dosyasını bilgisayarınızdan açın.
  4. Dosyayı yükledikten sonra soldaki ” simgesine tıklayınDosyalamam“.
  5. Şimdi yüklenen PDF dosyasını bulun ve sağındaki dosyaya tıklayın Üç noktalı menü.
  6. Menüde şuraya gidin: “Bununla aç” Ve “Google Dokümanlar“.
  7. PDF dosyası daha sonra dönüştürülür ve Google Dokümanlar’da açılır. Artık dosyayı dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz ancak PDF olarak kullanmaya devam etmek istiyorsanız dosyayı tekrar PDF olarak indirmeniz gerekecektir.


(işba)

Haberin Sonu

Google Dokümanlar: PDF dosyaları oluşturun ve düzenleyin Google Dokümanlar’da bir doküman oluşturduysanız bunu PDF olarak da kaydedebilirsiniz. Bu, başka kelime işlem programlarına sahip kişilerin de dosyayı açabilmesini sağlar. Zaten bir PDF dosyanız varsa bunu Google Dokümanlar’da da düzenleyebilirsiniz. Size bunun nasıl yapıldığını göstereceğiz. Reklamcılık Google Dokümanlarını PDF olarak kaydet Belgenizi PDF dosyası olarak kaydetmek istiyorsanız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir