PDF’yi yüksek sesle okutun – bu şekilde çalışır – Blog

PDF dosyalarını açmak için kullanabileceğiniz sayısız program ve araç vardır. En bilineni muhtemelen Acrobat Reader’dır. Bunun da bir okuma işlevi vardır, ancak bu İngilizce dili ile sınırlıdır. Ancak küçük bir numarayla Almanca oynatmayı da etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca sizi PDF’leri sesli okumanızı daha da kolaylaştıran başka bir araçla tanıştırıyoruz: Microsoft Edge.
Bir uyarı: Pdf dosyalarının yüksek sesle okunabilmesi için metin içermeleri gerekir. Örneğin, dosya yalnızca bir metin taraması içeriyorsa, bu bir görüntü olarak sayılır ve yüksek sesle okunamaz.

PDF’lerin Acrobat Reader tarafından yüksek sesle okunmasını sağlayın

Adobe Reader, birçok kişi için PDF dosyalarını görüntülemek için varsayılan seçimdir. Adobe Reader ayrıca belgeleri size okuyabilir. Halihazırda Adobe Reader kurulu değilse, Adobe Reader indirme sayfasını ziyaret edin.

Adım adım talimatlarımızı, hızlı başlangıç ​​kılavuzumuzu veya açıklayıcı videoyu izleyin.

Video

Microsoft Edge’in PDF’leri yüksek sesle okumasını sağlayın

Windows 10’da, Microsoft Edge tarayıcısı, PDF dosyalarını açmak için varsayılan programdır. Tarayıcı, internette gezinmeye ek olarak, Acrobat Reader gibi okuyucu programların yerine iyi bir alternatif görevi görür ve ayrıca size PDF dosyalarını da okuyabilir. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Bir uyarı: Microsoft Edge tarayıcısındaki sesli okuma işlevi şu anda bazı kullanıcılar için artık düzgün çalışmıyor. Sorun çözüldüğünde yazımızı güncelleyeceğiz.

Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu: Acrobat Reader

  1. bir tane yap sağ tık PDF’de ve “Bununla aç” Ve “Adobe Acrobat Reader DC” dışında.
  2. Sol üste tıklayın “Düzenlemek” ve Seç “Fikirler…“.
  3. sola git”Okumak” ve işaretini kaldır “Varsayılan sesi kullan“. “Ses:” şimdi açılır menüyü açın ve ” öğesini seçinMicrosoft Hedda Masaüstü – Almanca“. Ardından pencereyi kapatın.
  4. Sol üste tıklayın “Reklamcılık” ve Seç “ses çıkışı” Ve “Konuşma çıkışını etkinleştir“. Alternatif olarak, siz de [Shift] + [Strg] + [Y] basmak.
  5. Şimdi tekrar seç”Reklamcılık” Ve “ses çıkışı” ve tıklayın “sadece bu sayfayı oku” veya “Belgenin sonuna kadar okuyun” ses çalmayı başlatmak için.
  6. tekrar seç”Reklamcılık” Ve “ses çıkışı“, oraya ” ile gidebilirsinDurmak” Ve “durmak” oynatmayı duraklatmak veya durdurmak için. Bunun yerine seçebilirsiniz [Shift] + [Strg] + [C] durdurmak ve [Shift] + [Strg] + [E] çıkmak için basın.

Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu: Microsoft Edge

  1. bir tane yap sağ tık PDF’de ve “Bununla aç” Ve “Microsoft Kenarı“.
  2. Sağ üstteki butona tıklayınyüksek sesle okumak“.
  3. Yukarıda artık ses çıkışını ve konuşma hızı Ve Ses ayarlamak. İle X oynatmayı durdurun.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 20 Temmuz 2023, 10:19 PDF’lerin size yüksek sesle okunmasını sağlayabilirsiniz. Ama bunu hangi araç yapıyor? Bunu burada açıklıyoruz. Reklamcılık PDF dosyalarını açmak için kullanabileceğiniz sayısız program ve araç vardır. En bilineni muhtemelen Acrobat Reader’dır. Bunun da bir okuma işlevi vardır, ancak bu İngilizce dili ile sınırlıdır. Ancak küçük bir numarayla Almanca…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir