Pinterest nedir? | çevrimiçi

Kendinize şunu soruyorsunuz: Pinterest tam olarak nedir ve onu nasıl kullanabilirsiniz? Bu makalede Pinterest’in temellerini ve bu platformun arkasında ne olduğunu öğreneceksiniz.

Reklamcılık

Basitçe söylemek gerekirse Pinterest, görselleri toplayan bir web sitesidir. Görsellerin amacı, benzer düşüncelere sahip insanları birbirine bağlarken görsel fikirlerin küratörlüğünü yapmak ve paylaşmaktır. Pinterest’te sanal panolar oluşturabilir ve İnternet’teki görselleri ve videoları bu panolara kaydedebilirsiniz (“sabitleyebilirsiniz”). Bülten panosu genellikle ev dekorasyonu, moda, yemek tarifleri, seyahat ve daha fazlası gibi çeşitli ilgi alanlarına yönelik ilham toplamak ve düzenlemek için kullanılır. Diğer kullanıcıları takip edebilir, içerikleri keşfedebilir ve gözünüze çarpan Pinleri kaydedebilir veya paylaşabilirsiniz. İnsanların ilham verici veya yararlı buldukları şeyleri derleyip paylaştığı dijital bir not defterine benziyor.

Her gönderinin diğer benzer gönderileri içermesi oldukça pratiktir. Bu şekilde fikirlerinize hemen devam edebilir ve bir konu hakkında hızlı ve kolay bir şekilde ilham alabilirsiniz. Pinterest, mevcut bir proje için ihtiyacınız olan görsel kaynakları hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olur. Basitlik ve kullanıcı dostu arayüz, Pinterest’in bu kadar popüler kalmasının nedenidir. Kelimenin tam anlamıyla kaydırma yaparak saatler geçirebilirsiniz.

Pinterest aynı zamanda bir sosyal ağdır. Kullanıcılar Facebook veya Instagram’a benzer şekilde birbirlerini takip ederek ve resimleri beğenerek ve yorum yaparak etkileşime giriyor. Başkalarının resimlerini panolarınıza kaydedin ve ortak ilgi alanlarınızı paylaştığınız kişilere etkileşim kurmaları için özel mesajlar gönderin.

Akıllı telefonunuzda Pinterest’i kullanmanıza izin veren bir uygulama var, ancak bu uygulamaya aynı zamanda https://www.pinterest.de/ web sitesi aracılığıyla bilgisayarınızda da ulaşabilirsiniz.

Pinterest, Pinterest’i tam potansiyeliyle kullanmak için bilmeniz gereken çeşitli öğelerden oluşur:

1. Ev akışınız

İster yeni ister geri dönen bir kullanıcı olarak ilk giriş yaptığınızda, ilgi alanlarınızla ilgili sonsuz bir resim duvarı göreceksiniz. Bu fotoğraf duvarına ev akışı adı veriliyor ve ev akışı da diğer sosyal ağlara benzer şekilde takip ettiğiniz kişilerin gönderilerini topluyor.

En büyük fark, feed’in büyük ölçüde görsel olması ve yalnızca başlıkları içermesidir. Mümkün olduğu kadar çok pin alırken sürekli kaydırma yapmanıza olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Algoritma şu anda hangi konularla ilgilendiğinizi ve hangi gönderilerle etkileşimde bulunduğunuzu öğrendikçe ana sayfa akışınızdaki konuların aktif olarak değiştiğini unutmamak önemlidir.

Pinterest’in ana sayfası ilgi alanlarınızla alakalı tonlarca görsel gösterir.

2. Arama çubuğu
Ekranınızın üst kısmında arama çubuğunu göreceksiniz. Bu çubuğa bir anahtar kelime girdiğinizde feed’inizde görünmeyebilecek belirli etiketleri veya konuları arayabilirsiniz.

Siz bir kelimeyi yazmadan önce, Pinterest size son aramalarınızın yanı sıra bazı “Sizin İçin Fikirler” ve “Pinterest’te Popüler” önerilerini gösterir.

Bir kelimeyi yazmaya başladığınızda, Pinterest bu kelimeyle ilgili olabilecek diğer konuların yanı sıra takip ettiğiniz ve yazdığınız kelimeye benzer ada sahip kişileri de önerecektir.

Pinterest’in arama çubuğu, belirli bir konuyu aradığınızda kullanışlı bir araçtır.

3. Panolarınız

Panolar, bireysel pinleri sakladığınız yerdir – özel kullanım için veya halkın neleri bir araya getirdiğinizi görebilmesi için. Kural olarak her panonun pinlerin atandığı bir konusu vardır. Panolar, genel bir konuyla ilgili birden fazla Pin içeren koleksiyonlardır. Örneğin yemek tarifleri, düğünler veya kış modası için panolar oluşturabilirsiniz.

Pano oluşturmak için sağ üst köşedeki profil resminize tıklayın. Bir sonraki sayfada, tüm panolarınızın ve sabitlediğiniz tüm görsellerin bulunduğu profil sayfanızı göreceksiniz. + İşaretine tıklayın ve ardından “Board” seçeneğine tıklayın. Buradan belirli bir konuya veya amaca sahip bir pano oluşturabilir ve bunu özel veya herkese açık olarak ayarlayabilirsiniz.

Pinterest panoları her zaman tek bir kullanıcıya aittir ancak paylaşılabilirler. Paylaşılan veya “grup” bir pano, diğer Pinterest kullanıcılarının panoya pin eklemesine olanak tanır.

Pin panolarınızı Pinterest profilinizde görüntüleyebilirsiniz.

4. Pinleriniz

Bir veya daha fazla pano oluşturduktan sonra görüntüleri “sabitlemeye” veya kaydetmeye başlayabilirsiniz. Sabitleme temel olarak bir resim koleksiyonunu panolarınıza kaydetmek anlamına gelir. Bu panolar, bir konuya adadığınız ve onu ona uygun pinlerle doldurduğunuz bir koleksiyondur.

Ana sayfa akışınızdan veya arama sonuçlarınızdan panoya kaydetmek istediğiniz bir görsel gördüğünüzde tek yapmanız gereken onu sabitlemektir. Bunu yapmak için resmin üzerine gelebilir veya daha fazla ayrıntı görmek için üzerine tıklayabilirsiniz. Öncelikle raptiyeyi yerleştirmek istediğiniz panoyu seçin ve ardından Kaydet butonuna tıklayın.

Görüntüler uygun düğme kullanılarak hızlı bir şekilde sabitlenebilir.


(işba)

Haberin Sonu

Kendinize şunu soruyorsunuz: Pinterest tam olarak nedir ve onu nasıl kullanabilirsiniz? Bu makalede Pinterest’in temellerini ve bu platformun arkasında ne olduğunu öğreneceksiniz. Reklamcılık Pinterest nedir? Basitçe söylemek gerekirse Pinterest, görselleri toplayan bir web sitesidir. Görsellerin amacı, benzer düşüncelere sahip insanları birbirine bağlarken görsel fikirlerin küratörlüğünü yapmak ve paylaşmaktır. Pinterest’te sanal panolar oluşturabilir ve İnternet’teki görselleri…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir